Jump to content

Potreban Savet


Recommended Posts

Za par dana popucala tri fox horizont xtk koji je 350 eur.pa to nije mjerilo.neko peca ceo ze vot na tim stapovima.nepostoji stap koji se nelomi.velocity je odlican stap za tu cenu.

za svaki stap ja mogu da kazem da je odlucan zactu cenu i da nema losih stapova ali da puknu tri komada za kratko vreme
Link to comment
Share on other sites

Fabricka mana.vece opterecenje.silovanje.nije svaki stap svemoguc.iskteno meni je velocity bolji of diamonda

 

Svojevremeno kad je izaso tribal xta drug ga polomi na prvom zabacaju.prodavac zamjenio i on do dan danasnjeg peca na tim stapovima.

 

Eto pre neki dan na bacanju polomi se tribal long cast.covjek silovao stapa odsecno bacajuci

Polomio mu kicmu prosto??

Zasto? Da bi dokazao da moze najdalje da baci

Link to comment
Share on other sites

sto se tice fox horizon xtk- tesko bacanje para ni za sta... O pucanju da ne pricam...ali sto se tice same izrade bzv. Tribal velocity opravdava svoju cenu, i xs1 takodje. Edited by novak
Link to comment
Share on other sites

Kome je to jos tako pukao Fox??? kad prebijes 3 odjednom znaci da si sjebao nesto tipa nagnjecio torbu npr.,ja s mojima bacam raketu do iznemoglosti i do sada ni karika nije pukla a ne stap!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Limar pricamo o modelu horizont xtk.popucalo je bar 10 za nekoliko mjeseci u hrvatskoj.ne o svim foxovim stapovima.

 

vratimo se na temu.decko pita za savet a ja se nafopunjujem da je velosity odlican za cenu

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iste te toliko nahvalio ker na prvi pogled sam bio odusevljen cenom i radom stapa ali kad su popucali u raznim rukama onda stavim prst na celo i kazem sacekaj jos koji da pukne.....
Link to comment
Share on other sites

Ganic nova daiwa akn popucala neznam koliko pa ljudi opet pecaju na nju.velocity nije stap za izivljavanje mada odlicno baca I fantastican je na ribi.nedaj boze da pukne opet je cena ok.sta ako pukne stap od 350-400 eur
Link to comment
Share on other sites

Pa eto vidis novi.... I treba da pecaju ali akn su popucali 99% na koristenju na takmicenjima na livadi tj.takmicenjima u daljini izbacaja. Krsio ga je i moj drug koji je njima bacao 200+ ali na takmicenju na livadi kako sam i napisao. Ako ima da da 350-400e za stap znaci da taj moze i da pretrpi tu stetu kao i onaj ciji je stap 50e jbg sve se desava .....a mi smo tu da pisemo sta znamo i sta smo videli ili doziveli pa nek drugi odlucuju dal ce da kupe ili ne.......
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nemogu da shvatim da neko polomi stap pecajuci ? Uredu mi je prica da  u transportu ispadne , nagnjeci se itd... Ali da na zabacaju  slomis stap to neshvatam , sta treba da uradis da bi slomio stap neshvatam to izivljavanje . Pecam vise od 15 god i nikada u zivotu nisam slomio stap a pecao sam i sa stapovima od 900 dinara i jos uvek mi traju i kao novi su a imaju 15 godina a sta nisam zabacivao sa njima . Ja neznam sta oni rade okaci olovni teg od kilo i zabacuju ?

Link to comment
Share on other sites

Ljudi sve su ljudski faktor sigurno nije sam puko od sebe u polici. Ali ako je stap relativno skoro izasao i nov polomljen a svi mi koji kupimo novo vodimo racuna o njima bar dok su novi i takav pukne to nesto nije kako treba i vise takvih primera ima onda se treba razmatrati. Kako cu ja koji sam pre 6-7 god kupio spod stap chub u radnji od 5 lb ispod pancevca u petak i uzeo u subotu da bacim spomba na miki alasu i on mi pukne. Pri tom znam da je nov i jos vodim racuna jer je nov i na prvim bacanjima pukne. I sta treba da mi neko od vas kaze da je transport ili moje neznanje ili bilo sta....
Link to comment
Share on other sites

Nekazem da je neznanje samo me je zanimalo sta treba da uradim sa stapom da ga slomim . Imao sam spod stap od 4.5 lbs mislim da je kostao oko 4000 din i pecao sam na miki i nije pukao a teska kina teska. Pa mozda je njima u radnji pao ili su ga udarili i kad si krenuo da ga zabacis on se rasprstao 

Link to comment
Share on other sites

Garancije su prevare za malu decu ovde nije tema to . Ali u svakom slucaju da odgovorim da garancija postoji ali placas transport koji iznosi polovinu i vise od vrednost stapa. Sto je stap skuplji transport je skuplji itd.....
Link to comment
Share on other sites

Ja eto u svom zivotu polomio nekoliko stapova.ali jedno sam naucio u srbiji I hrvatskoj fok se takmicio, a to jr- dve dok zalis stapove nikad neces dosti svoj maximum.tako da ja nezalim stapove .dal bili oni 500 eur il 50 eur
Link to comment
Share on other sites

Ja eto u svom zivotu polomio nekoliko stapova.ali jedno sam naucio u srbiji I hrvatskoj fok se takmicio, a to jr- dve dok zalis stapove nikad neces dosti svoj maximum.tako da ja nezalim stapove .dal bili oni 500 eur il 50 eur

Sta tacno znaci kad kazes da nezalis stapove ? 

Link to comment
Share on other sites

Znači da je to samo alat za pecanje, i ništa van toga, i da ih do maximuma koristi. Gledajući pritom da svoj maximum podigne svakim novim pecanjem za stepenicu više.

Stepenica više ne znači ,,pravo iz teretane" na pecanje.

Stepenica više je probati neki novi najlon, olovo,šok...,sa još maximalnijim izbačajem

To su Ljudi koji gledaju na štapove kao Djoković na reket, Mesi na kopačke..... i to nema veze sa dubljinom džepa, nego sa odnosom prema alatu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas ste to lepo lepo rekli " ODNOS PREMA ALATU" . Mislim da se tu kriju svi odgovori . Obicno kad nesto koristimo do maksimuma ubrzo posle toga i preteramo i onda kad se desi da stap vise nemoze da izdrzi logicno je da pukne . To je izivljavanje nad priborom kratko i jasno , dokazivanje peri i ziki itd ... To nema veze sa pecanjem i normalnim koriscenjem pribora 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Postići maximum znači usavršiti i tehniku bacanja a to se postiže vežbanjem kada pri svakom zabačaju pokušavamo da bacimo više i više. Lom štapa se u 90 % slučajeva dešava zbog ljudske greške a manje zbog fabričke greške.

 

Prilikom nedavnog pecanja na Pelagićevu moj prijatelj je sa spod štapom bacio 160 metara (olovo 130 grama) i 140 metara (mali spomb). Pitanje: zašto mu to treba? kada će pecati na tim daljinama? kako će hraniti ribu? da li će pecati spod štapom od 7 libri? Na forumu se često spominju sajle, daljine +120 matara i to je za većinu nedostižno. Mnogi pokušavaju to da dostignu i tada se štapovi i lome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam pre dva dana dosao sa ogromne divlje vode na kojoj sam proveo 7 dana i naravno camcem na vesla prihranjivao na 100+ jer mi je taj sprud ili pozicija zbog mulja to trazila. Znaci prihranjivao sam camcem da nebi plasio ribu. Onda je zadnja tri dana duvao vetar poput tornada meni u lice i nisam mogao da izadjem camcem nikako . Nevreme je trajalo 3 dana i sta ja da sedim i nehranim tri dana. E tada se vadi spomb i gde on leti 120 metara lagano po mirnom vetru kad duva tebi u lice nemozes nego da silujes stap kao da ces da bacas 130-140 . Nisam otiso na vodu da sedim tri dana da ne pecam ili da gledam vodu po nevremenu . Kuci nemogu jer od blata nemogu da izadjem . Znaci ostaje samo maximalno iskoristavanje pribora . Neko bi sedeo i cekao bez hrane ja nisam pristalica toga ali svako ima svoj izbor , moj je da pecam pa kud puklo da puklo.....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...