Jump to content

Potreban Savet


Recommended Posts

Nema vise velikih tajni u proizvodnji blankova.Ljudi su provalili cipove i mikroprocesore pa ih serijski proizvode a nece jedan obican blank stapa.

Problem je jedan uvek isti.

Da li kupujem da pecam ili da se to vidi+ da pecam.

Stvar je jednostavna:

-U drugom slucaju ces juriti polovno a "zvucno"

-U prvom slucaju ces traziti novo a manje zvucno.

Ja kada bih sada morao da se odlucim opredelio bih se za drugu soluciju i kupio Maver Genesis 13 na 3,5 lb i pecao do besvesti.

Ja garantujem da ce stap da stane na crtu mnogim zvucnim imenima pa cak i mom CMW Bad Boy-u.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Naveo sam ova dva štapa jer postoji mogućnost narudzbe iz Scorpiona i povrat pdv ,za maver znam da je

Moćan ,ima ga jedna trgovina u BiH ali

cjena 100 eura,a znam da u HR košta 60/70 eura .

U BiH smo vrlo ograniceni sa izborom ribolovne opreme,većinom naručimo bez probe,

Jer su trgovine udaljene 300-500 km,

trgovine u Hercegovini imaju samo najosnovnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači da je to samo alat za pecanje, i ništa van toga, i da ih do maximuma koristi. Gledajući pritom da svoj maximum podigne svakim novim pecanjem za stepenicu više.

Stepenica više ne znači ,,pravo iz teretane" na pecanje.

Stepenica više je probati neki novi najlon, olovo,šok...,sa još maximalnijim izbačajem

To su Ljudi koji gledaju na štapove kao Djoković na reket, Mesi na kopačke..... i to nema veze sa dubljinom džepa, nego sa odnosom prema alatu.

 

Do maximuma ih koristis ako postujes ono sto je proizvodjac preporucio.

Sve preko toga je silovanje, a ne podizanje maximuma!

Jer podici maximum je nemoguce!

 

Kao i Djokovic i njegov reket.

Koristi poseban reket za svaku podlogu (kad kazem reket mislim na zice, jer su one najbitniji deo rekete), koristi ga onoliko za koliko je predvidjen, a to je maximalno 5,6,7 setova, pa ga onda menja (i vrlo ga pazljivo vrati u torbu u poseban odeljak), jer bi sve preko toga bilo neadekvatno i kontraproduktivno! Uostalom, kad si video da je Djokovicu pukao reket? Osim ako ga nije sam slomio...

Isto i Messi svoje kopacke.

Posabne za kisu, posebne za suvo, posebne za trening, posebne za utakmicu... Kad si video da su mu pukle kopacke na utakmici?

 

I jedan i drugi strogo vode racuna o svojoj opremi i za sta je koja predvidjena!

I nikad se nece desiti da pokusavaju da podignu maximum tog svog "alata"!

 

Za poslednju recenicu si potpuno u pravu:

i to nema veze sa dubljinom džepa, nego sa odnosom prema alatu.

 

Ja sam kupio štapove, a ne štapovi mene.

I u svakom slučaju bolje je da Ja sahranim njih, nego oni mene.

 

Ti si (verovatno) kupio i auto koji vozis, pa me interesuje da li i prema njemu imas isti odnos?

Jel' i iz njega izvlacis maximum ili ides i preko maximuma?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja I auto nezalim.ako zalim nikad snjim ne bi iso na pecanje :)

Ma apsolutno si u pravu, a posle nevalja auto krsina ili losa serija stapova :) nebacaju bas najbolje na 160 m . Samo je pitanje kad ce te distance sa metra da predju na kilometar kako se frljamo sa ciframa :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg opet ko i svaka tema u off. Ali nemogu da ne odgovorim i ako sam se sa janetom kosio na forumu za mnogo stvari ovog puta podrzavam i druze tito bogat je sa tim shvatanjem sigurno . Nisam pristalica unistavanja stvari i pribora ali biti rob stvari nikako. Nisu one nas kupile vec mi njih i trebamo mi trositi njih a ne sebe. I tu je jane bogat i svako ko na vreme to shvati ...... Nisam na nicijoj strani samo moje misljenje i Izvinjavam se za off
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači da je to samo alat za pecanje...  

...i to nema veze sa dubljinom džepa, nego sa odnosom prema alatu.

 

Cisto da te podsetim...

 

 Pribor za pecanje je sportska oprema, a automobili koje svi mi koristimo u redovnom saobraćaju ne spadaju u tu kategoriju.

 

...pa se moras odluciti kako ces ga ubuduce tretirati da bi ova polemika bila suvisla?

Link to comment
Share on other sites

Nisam pristalica unistavanja stvari i pribora ali biti rob stvari nikako. Nisu one nas kupile vec mi njih i trebamo mi trositi njih a ne sebe.

 

Ooo, Bogu hvala da se jednom Ti i ja saglasimo u necemu?!

Ne treba biti rob, ali ni unistavati/forsirati/silovati/podizati maximum... kako god to neko nazivao!

Treba trositi, ne unistavati!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ako se štap siluje sledi uništenje i tu se slažem sa nebojšom, ali treba praviti razliku šta je forsiranje i dostizatizanje maksimuma!!! jednostavan primer, mnogi kupuju štap 13 ft i 3.5 lb a bacaju 90 ili 100 grama olovo (bez pva vlado :good:). da li je to silovanje u bilo kom obliku? nije, mada štap i te kako može da pukne ali zbog ljudske greške a ne zbog toga što nije ispoštovana preporuka proizvođača.

 

mislim da će se mnogi složiti da su štapovi potrošna roba ali ih ipak treba maziti i paziti i zato se ne slažem sa izrekom da sam ih ja kupio a ne oni mene. što se janetovih komentara tiče imam osećaj da čovek ne peca sa svojim štapovima i ne vozi svoj auto :rofl: ako čovek ima sponzora lako je polomiti štap, slupati auto i baciti 30 kg boila

Link to comment
Share on other sites

Izvlacenje max stapa najmanje je silovanje.eto ja shvatio da je optimalno za hisove olovo 105 gr a drug kome sam ih prodo nece da stavi vise od 90 da ih ne bi polomio.max stapa je I vadenje ribe.da znas dokle mozes da ga natehnes sa divljacima.travom amurima.silovanje je kad pokusas 150 gr da zabacujes na 110+ il sa ogromnimpva teretom.silovanje je kad oces da napumpas za sekund 20+ sarana.

 

I da se polomi nezalim.iskoristim il max I polomim il prodam I uzmem onaj kome mogu iskoristiti svoj max bez lomljeva.

sve u zivotu sluzi da se kupi radi koriscenja.cuvam svoju opremu bez ijedne ogrebotine al koristim je ganic zba na kakve vode do max.

saranski ribolov je skup sport il skup hobi.ako nisi shvatio onda si pogresio hobi I idi u varalicare

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...