Jump to content

"jamura" Banatsko Karađorđevo


Majkan

Recommended Posts

Pisao sam ranije ovde na forumu kako je par nas entuzijasta iz Banatskog Karađorđeva krenulo u naizgled nemoguć poduhvat, pretvaranje deponije u jedan sportski revir...

 

 

....deponija od koje želimo da napravimo revir za sportski ribolov nalazi se na izlazu iz mesta Banatsko Karađorđevo, na međunarodnom putu Zrenjanin - Srpska Crnja - Temišvar. Prethodno je to bio kop peska, da bi vremenom nesavesnim ponašanjem i nemarom ljudi taj kop postao velika seoska deponija.  

 

 

Pisao sam i tražio pomoć od Vas dragih kolega ovde na forumu da nas podržite glasanjem na NIS-ovim konkursima "Od deponije do eko kutka", i mnogi od Vas su nas podržali i glasali i hvala Vam na tome svima.

 

Taj konkurs nam je omogućio da dobijenim sredstvima uredimo prostorije ribolovačkog društva jer su nam vrlo mala sredstva pripala (ako se sećate šta sam pisao o podeli novca i o ostalim pratećim aktivnostima). Tad nismo uspeli da napravimo nikakvog pomaka na sanaciji te deponije...

 

Međutim, desile su se neke promene, došli smo do nekih sredstava i krenuli...

Danas mogu da se pohvalim i da kažem da se ideja realizuje, radovi su u toku, i budući revir polako dobija svoj oblik.

 

 

gallery_1748_420_103484.jpg

 

gallery_1748_420_312238.jpg

 

gallery_1748_420_581667.jpg

 

gallery_1748_420_469813.jpg

 

gallery_1748_420_103484.jpg

 

gallery_1748_420_281989.jpg

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Hvala puno kolega.

 

Daće Bog da sad uspemo ovo izgurati do kraja kako treba. Na dobrom je putu, zemljani radovi se privode kraju, ostaje još da se izbuši bunar. Ulaganja su velika, i potrebno je jako mnogo vremena, energije, volje, i živaca, ali sam gotovo siguran da će se na kraju taj trud isplatiti.

 

Površina pod vodom, kako kaže izvođač radova, će biti oko 5 ha...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 9 months later...
  • 3 months later...

Krajem 2017. uspeli smo da odradimo veliki posao, napunili smo jezero, tačnije 2 jezera ukupne površine od oko 9ha. Jedno površine od oko 5ha je uređeno i namenjeno za sportski ribolov a drugo površine od oko 4ha je potpuno neuređeno i nije bilo planirano da se puni jer nije bilo papirološki sređeno ali je zbog problema sa pucanjem benta koji deli ta dva jezera i to drugo neuređeno moralo biti napunjeno... Ponosan sam što smo sa malim brojem ljudi i sa tako malim novčanim sredstvima iz opštine uspeli da odradimo ovako velik posao. Svaki dan kad prođem pored jezera vidim nekoliko ljudi kako šetaju sa decom i tad mi bude posebno drago jer znam da smo uradili "nešto" za dobrobit sela i njegovih stanovnika... 

 

 

thumb_pre_1521709734__img-20180322-wa000

 

pre_1521708690__img-20180322-wa0002.jpg

 

pre_1521708668__img-20180322-wa0001.jpg

 

pre_1521710460__img-20180322-wa0003.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Pucanje brane ili zidova koja drze jezero znaju biti veliki problem ako se odrade nestrucno. Pre godinu dve jos neko je pravio ogromno jezero napunio ribom i pukne mu zid i propane kompletan rad, novac, vreme itd... ako jezero nije ukopano dobro obratite paznju na tr zidove izmedju...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Molim sve kolege da nam jos jednom pomognu i da svojim glasom podrze projekat Udruzenja sportskih ribolovaca iz Banatskog Karadjordjeva za posumljavanje i ozelenjavanje jezera Jamure sa 750 sadnica raznog drveca.

 

Ispod je link na koji mozete uci da glasate.

 

http://www.zajednicizajedno.nis.eu/glasanje

 

Hvala svima unapred!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...