Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

13€x6spulni=78€...

4200 sam ja platio sa dostavom set za 3 spulne sto dodje oko 34 evra i to je po meni dovoljno. Nema potrebe kupovati za 6 spulni, kad promenis spulne, promenis i washere....posao od 5 minuta

Link to comment
Share on other sites

Jel znas debljinu ovog carbon fibera?

Jedno mozda 0.5mm ako ne i malko manje. Nisam mjerio ali sigurno je tanja ta podloska od one koja dodje orginalno na masini. 

Moze da se rijesi taj problem i sa platicnim podloskama a postojece se mogu isprati u medicinskom benzinu i staviti na njih samo malko manje orginalne masti za kocnice na masinicama. Ove orginalne podloske su malo previse namazane. 

 

Sa podloskama koje narucis sa future fishing stranice iz engleske je kraj. Nema dalje. Ne podmazujes ih prilikom postavljanja, navodno se podmazuju same (ne pitaj me kako jer ne znam), i dobijes na kraju kocnicu na pola kruga i pri tome preciznu kao kod Basie. 

Link to comment
Share on other sites

Englez koji prodaje mi kaze da je debljina filca 1mm

Jebiga ja nisam mjerio, al' meni ono ne izgleda ko da je debelo 1mm. Mozda i ima. Kad dodjem kuci izvadit cu jednu pa slikat. 

Link to comment
Share on other sites

20£ za jednu spulnu. Bas su ga preterali!

To si vidio cijenu za 2 spulne!

 

Za jednu spulnu je 11.99!

A odaberes opciju za 3 spulne i izadje 27.49 sto je u konacnici 9.16 funti za jednu spulnu! A kako smo i mi i vi izvan EU ne placamo taksu. Pa te na kraju izadje cifra za 3 spulne 22.91 funti + postarina izadje 2.67 funti i dodjes na kraju na cifru od 25.5 funti za tri spulne!

Link to comment
Share on other sites

Srkijan je otisao na stranicu Future Fishinga koji jedini prodaje Ice Washers (kako su ove podloske dobile naziv) i koji je idejni tvorac ovih podloski i tamo je vidio cijenu ali nije obracao paznju da su automatski stavili ponudu od 19.99 funti za 2 spulne! Kad napravis odabir u padajucem meniju za odredjeni broj spulni, tako ti izbacuje cijenu.
Kako sam vec narucivao za sebe sa ove stranice, ujedno znam da ne placam taksu jer mi oni sami ponude na stranici krajnju cijenu mnogo manju, ali ne objasnjavaju kao recimo u TackleBox zasto je tako manja cijena. Nista drugo ne moze da bude.

Inace podloske se mogu naruciti i za druge modele shimano masina.

Eto to je to....

Evo link pa se uvjerite sami u ovo sto pricam.

http://www.futurefishing.co.uk/tackle-labs-ice-washers-13832-p.asp

Link to comment
Share on other sites

Ispričavam se Tariče Niče Žarkovo ti kliče! Za 6 špulni(pošto koristim i rezervne) sa poštarinom za Srbiju izadje 48.5£

Ma sve 5, taman posla da treba da se izvinjavas, nisam ja madam Bovary. :D

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam ultegru xtd 14000 , i stigle su mi podloske ( originalne ) , pa ako moze neko da mi kaze gde se one tacno stavljaju ili ako ima neko neki video ili slicno.

( mozda je pitanje malo bezveze , ali ne bih da zeznem nesto, ako uospte moze da se zezne)

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Izvadi stare i poredjaj ih pazljivo redom kako su slagane a potom istim redom zamenjuj novima i vracaj. Prvo ide karbonska podloska, pa metalna sa ispupcenjem okrenutim na gore, opet karbonska, pa metalna sa usima, treca karbonska i preostala metalna sa ispupcenjem.

Link to comment
Share on other sites

Izvadi stare i poredjaj ih pazljivo redom kako su slagane a potom istim redom zamenjuj novima i vracaj. Prvo ide karbonska podloska, pa metalna sa ispupcenjem okrenutim na gore, opet karbonska, pa metalna sa usima, treca karbonska i preostala metalna sa ispupcenjem.

Hvala. skontao sam sve, zbunile su me one bele podloske, nisam znao sta sa njima da radim :) 

Idem da resim situaciju.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da on ne misli na podloske za kocnicu nego na one koje se dobjaju u kutiji, one za spulnu-motanje najlona

 

Ma jok. Pa vidis da kaze da ga zbunjuje to sta ce sa bijelim podloskama, a to su upravo one iz kocnice. Podloske kojima se regulise ravnomjernost namotavanja najlona na spulnu su tamno sive boje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam video mašine uživo,zanima me jel ta crna boja farma ili je materijal takav

Hoću da kažem šta ako madina padne,cese se od nešto... jel će tu da bude oguljena ili je iz iznutra materijal crn?

kakve sve ideje padaju na pamet ljudima, kada se otrezne posle nekoliko godina? Menjaj pelene i ne loži se puno, vodu videti nećeš...
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da mi niko neće zameriti (niti radim u dole pomenutoj firmi niti imam bilo kakvih dodirnih tačaka) ali će možda nekome pomoći:

 

http://www.bgmodelshop.com/index.php/Karbonska-platna/View-all-products.html

 

Od jednog metra (koliko kod njih košta) može da se napravi brdo washer-a 

Carbon Fiber Board 0.5 x 200 x 300 mm 17,89 evrica www.rcsrbija.rs
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...