Jump to content

Dot Spod


Recommended Posts

Boili na filmu su 20mm i ispadaju bez problema.

Na Dotu se nalazi rotirajuca, kvalitetna plasticna kopca a mozete je kaciti na bilo koju vasu, izmenjivu kopcu malo veceg gabarita...

Konkretno na filmu je CS kopca Swivel lock

Cena je 1390 din.

Koletova zelja je nas zadatak za 2018.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Boili na filmu su 20mm i ispadaju bez problema.

Na Dotu se nalazi rotirajuca, kvalitetna plasticna kopca a mozete je kaciti na bilo koju vasu, izmenjivu kopcu malo veceg gabarita...

Konkretno na filmu je CS kopca Swivel lock

Cena je 1390 din.

Koletova zelja je nas zadatak za 2018.

Od sutra u podne, mozete je videti uzivo u Formaxu, Al Carponeu, Carp Lideru, .....

Carp Systemu...

Bojane ovo vec spada u reklamiranje proizvoda za to postoji Komercijalna soba. Nije uredu prema ostalim firmama koje placaju reklamu na forumu.

Pozdrav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novotarija koja kako vizuelno tako i na osnovu prezentovanih karakteristika zavređuje visoku ocenu.

Raduje ovakav produkt domaće pameti i proizvodnje jer u ovom našem sportu ogromna većina pribora jeste uvoznog porekla.

Ostaje provera u praksi mada se već sada naslućuje da će zadovoljiti očekivanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da staje malo manje hrane nego u spomb , zbog mehanizma i zadnjeg dela rakete ? Ali to nije mana , barem ne meni retko kad punim spomb do kraja

Provereno 10 puta ista kolicina koja stane u srednji spomb stane u Dot

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Provereno 10 puta ista kolicina koja stane u srednji spomb stane u Dot

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Jedno pitanje jeste je probali sa sitnim spodom kako se ponasa , posto vidim na klipu su samo peleti suvi i boile ?

 

Ja sam je kupio ali svaki info ce dobro doci :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo sam o tome i ja razmisljao... same boile nikad ne bacam... same pelete takodje ne... kompaktan sitan spod mi se cini da ce se tesko puniti, pogotovo ne jednom rukom i bez prljanja... ali to je samo pretpostavka, tek treba probati... uzivo mi ne deluje bas kvalitetno kao na slici ali to je samo prvi utisak, videcemo... deluje da je zaista dobar izbor za one koji bacaju same boile ili pelete...

Link to comment
Share on other sites

Jos malo,pa cemo svi razmeniti iskustva...Ja sam je kupio pa nek je najgora no ovako na prvi pogled deluje sasvim korektno i cini se da  ce biti ok..

 

Sto se tice sitnijeg spoda plasim se da ce glaviti mada i kod spomba isti problem samo se lakse ocistiti nezeljeno seme....

 

Cim razledi odoh da probam i pisem,a do tada uz suvo meso i rakicu Ziveli i sve najbolje u novoj 2017.!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo malo insajderskih informacija iz prve ruke:

 

Razvoj rakete i testiranje prototipova je trajalo 1.5 god sa izradjenih vise od 130 3D stampanih prototipova... Kada se to pretvori u novac to je veoma ozbiljno ulaganje u razvoj + inzenjering itd... tako da nismo hteli da pustimo nesto sto ima nedostatke. Iskljucivo smo zeleli da proizvod bude jako jednostavan za koriscenje i pod obavezno jednom rukom.

 

- Raketa ima odredjene "luftove" koji su namerni i koji  omogucavaju vise senzibilnih tacki za otvaranje sistema (nema dugme), znaci nije kruta konstrukcija nego fleksibilna

- Raketa ne roni... vec veoma lako izlazi iz vode sa 50, 100, 170m koliko je Bojan uspeo da je baca

- Pri lakom izvlacenju iz vode raketa ne poskakuje nego je konstantno na samoj povrsini vode i vraca se u jednoj liniji prema vama

- Pri lakom izvlacenju iz vode namotavanje najlona na masinici je gotovo idealno i sa istim pritiskom a to veoma znaci za ponovni daleki izbacaj

- Raketa pluta tako da ako je pokidate najverovatnije da ce vam uz pomoc vetra pruziti mogucnost da je pokupite ili ako hocete da plivate do nje :)

- Bacali smo sve i svasta slinav spod, sitan spod, konoplja, kukuruz secerac, pelete, boile.... znaci sve sto bi neko bacao i sve to funkcionise lepo i cisto

- Bitno je da se raketa ne prepuni jer onda nema mesta da otljuca sistem sto je i logicno

- Pri samom zamahu imate najvece zakljucavanje sistema jer raketa koristi inerciju hrane za funkcionisanje 

- Pri letu takodje imate zakljucavanje jer je hrana  u samom nosu rakete i zakljucava sve dok se ne prizemlji

- Kada raketa slece na vodu ona dozivljava potres, hrana se u sistemu protrese i tako raketa dobija 2 potresa jedan unutrasnji od hrane jedan spoljasnji od vode

- Sama hrana je u samom nosu rakete i to je tezina koja je goni i goni napred. Tako da ce sada i slabiji bacaci biti bolji

- Kad je sve ovo smisljeno i uradjeno naravno da nismo stedeli na materijalu i ugradili smo najbolju plastiku koja zadovoljava potrebe sistema (prema informacijama do sada od externih testera i prema nasim testiranjima nismo imali ni jednu havariju, pucanje ili sta slicno) nadamo se da ce taj trend i ostati takav jer na nista nije zaljeno kada je proizvodnja u pitanju jer zelimo svetski proizvod koji do sada ne postoji.

- Vratanca se zatvaraju na slajd

- Kada napunite raketu, zatvorite vrata, osetite potpuno zakljucavanje, okrenete raketu nosem na dole i pustite prst i reday to gooooooooooooooooooooooooo!

- Ovo je raketa sa sistemom i nije samo uzmes bacis u kantu i ona se napuni sama zatvori i baci sama.... Budite realni i normalno se upoznajte sa proizvodom i pravilno ga koristite i mislimo da cete biti odusevljeni.

 

Ako znate neke testere koji su probali proizvod pitajte ih za misljenje zarad instant informacija sa terena do kojih su oni stigli nakon testiranja.

 

Pozdrav

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ko baca same boile koristi kobru.

Zasto da korisitim kobru ako bacam samo boile?

Brze i jednostavnije je spombom, npr.kad odem na Pelagicevo samo sa boilama na 4-5 dana i nosim 25-30 kg boila.

Na sta bih licio da izbacam to sve recimo kordinom kobrom?

Link to comment
Share on other sites

Evo malo insajderskih informacija iz prve ruke:

 

Razvoj rakete i testiranje prototipova je trajalo 1.5 god sa izradjenih vise od 130 3D stampanih prototipova... Kada se to pretvori u novac to je veoma ozbiljno ulaganje u razvoj + inzenjering itd... tako da nismo hteli da pustimo nesto sto ima nedostatke. Iskljucivo smo zeleli da proizvod bude jako jednostavan za koriscenje i pod obavezno jednom rukom.

 

- Raketa ima odredjene "luftove" koji su namerni i koji  omogucavaju vise senzibilnih tacki za otvaranje sistema (nema dugme), znaci nije kruta konstrukcija nego fleksibilna

- Raketa ne roni... vec veoma lako izlazi iz vode sa 50, 100, 170m koliko je Bojan uspeo da je baca

- Pri lakom izvlacenju iz vode raketa ne poskakuje nego je konstantno na samoj povrsini vode i vraca se u jednoj liniji prema vama

- Pri lakom izvlacenju iz vode namotavanje najlona na masinici je gotovo idealno i sa istim pritiskom a to veoma znaci za ponovni daleki izbacaj

- Raketa pluta tako da ako je pokidate najverovatnije da ce vam uz pomoc vetra pruziti mogucnost da je pokupite ili ako hocete da plivate do nje :)

- Bacali smo sve i svasta slinav spod, sitan spod, konoplja, kukuruz secerac, pelete, boile.... znaci sve sto bi neko bacao i sve to funkcionise lepo i cisto

- Bitno je da se raketa ne prepuni jer onda nema mesta da otljuca sistem sto je i logicno

- Pri samom zamahu imate najvece zakljucavanje sistema jer raketa koristi inerciju hrane za funkcionisanje 

- Pri letu takodje imate zakljucavanje jer je hrana  u samom nosu rakete i zakljucava sve dok se ne prizemlji

- Kada raketa slece na vodu ona dozivljava potres, hrana se u sistemu protrese i tako raketa dobija 2 potresa jedan unutrasnji od hrane jedan spoljasnji od vode

- Sama hrana je u samom nosu rakete i to je tezina koja je goni i goni napred. Tako da ce sada i slabiji bacaci biti bolji

- Kad je sve ovo smisljeno i uradjeno naravno da nismo stedeli na materijalu i ugradili smo najbolju plastiku koja zadovoljava potrebe sistema (prema informacijama do sada od externih testera i prema nasim testiranjima nismo imali ni jednu havariju, pucanje ili sta slicno) nadamo se da ce taj trend i ostati takav jer na nista nije zaljeno kada je proizvodnja u pitanju jer zelimo svetski proizvod koji do sada ne postoji.

- Vratanca se zatvaraju na slajd

- Kada napunite raketu, zatvorite vrata, osetite potpuno zakljucavanje, okrenete raketu nosem na dole i pustite prst i reday to gooooooooooooooooooooooooo!

- Ovo je raketa sa sistemom i nije samo uzmes bacis u kantu i ona se napuni sama zatvori i baci sama.... Budite realni i normalno se upoznajte sa proizvodom i pravilno ga koristite i mislimo da cete biti odusevljeni.

 

Ako znate neke testere koji su probali proizvod pitajte ih za misljenje zarad instant informacija sa terena do kojih su oni stigli nakon testiranja.

 

Pozdrav

 

Ovo je moglo i ranije da se napiše ali se ne bi ovoliko pričalo o raketi. Uglavnom probaću jednu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto da korisitim kobru ako bacam samo boile?

Brze i jednostavnije je spombom, npr.kad odem na Pelagicevo samo sa boilama na 4-5 dana i nosim 25-30 kg boila.

Na sta bih licio da izbacam to sve recimo kordinom kobrom?

Jel tebi neko rekao da koristis kobru?

Naravno da moze da se i boile bacaju raketom, ali koliko 20mm boili stane u raketu? A o pljuskanju u vodu rakete da i ne govorim...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto da korisitim kobru ako bacam samo boile?

Brze i jednostavnije je spombom, npr.kad odem na Pelagicevo samo sa boilama na 4-5 dana i nosim 25-30 kg boila.

Na sta bih licio da izbacam to sve recimo kordinom kobrom?

Mogli biste da igrate tenis sa Noletom bez da boli ruka :D

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu prvog utiska za DOT mogu da kažem samo sve pozitivno. Dopao mi se sam izgled, veličina, a posebno me je oduševio mehanizam za zaključavanje-otključavanje jer je nešto što je jedinstveno na tržištu, potpuno različito od svega onoga što se trenutno nalazi na tržištu.

 

Kada sam bio da je kupim, kupljena u Zrenjaninu, u prodavnici je bio prisutan i Bojan pa sam iskoristio njegovo prisustvo da se informišem od onoga ko je najbolje poznaje. Što se leta i izvlačenja tiče potvrdio mi je da je let veoma miran i da se dostižu izvanredne daljine, a što se izvlačenja tiče, čak i sa tih daljina što su za mene dostižne samo u snu :laugh: :laugh: potpuno identično se ponaša onom kao sa 50m, mirno, sa minimalnim otporom i raketa konstantno leži na površini vode pa tako da nema nikakvih poskakivanja ili tome sličnom.

 

Od hrane na testiranju su koristili sve ono što svako od nas koristi kukuruz(ambarac), šećerac, sitno zrnevlje, pelete raznih dimenzija, boile... i ni sa jednom od njih nisu imali problema da im prilikom punjenja rakete sama hrana zapadne u mehanizam za zaključavanje ili na neko drugo mesto što bi otežalo samo zaključavanje, što znači da je predvidjena za sve vrste hrane.

 

Za aktiviranje mehanizma za otključavanje neophodno je veoma mala sila što garantuje da će se otvoriti i iskipovati hranu pri padu na bilo koji deo tela, kao npr. kad pri klipovanju padne na bok, to ne predstavlja nikakav problem da se raketa otvori.

 

Nakon razgovora sa Bojanom uveren sam da će DOT ispuniti moja očekivanja nakon testiranja, kao i očekivanja svih onih koji ga budu koristili.

 

Još jednom se zahvaljujem Bojanu na vremenu koje je izdvojio da bi odgovorio na sva moja pitanja sa kojim sam ga davio :)

 

pre_1484603005__dot_spod.jpg

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...