Jump to content

Dot Spod


Recommended Posts

Taj Dot je samo bleda kopija Spomba,ako ces to puniti 3/4 one zapremine sta ce ti onda? Pade mi na pamet da ja jos nisam sreo na vodi tu raketu,vidjam samo po rafovima

DOT spod je u rangu velicine srednjeg spomba. Svi koji porede velicinu vezuju se za najveci spomb a i najveci spomb im je mali :) . Spombu se  puni  1/2, svi znamo da se sastoji iz dve simetrične polovine. Kako punis onu drugu polovinu? Ako hoces vise od pola da ga napunis onda uzmes mistriju I zidas pa pazis da ti u tom zidanju (prepunjavanju/dopunjavanju) ne zapadne nesto izmedju krilaca ili da ne upadne u sistem zakljucavanja. Sto se tice kopije o tome nema ni reči jer je DOT jedinstven proizvod. Ko se I malo razume u intelekt, funkcionalno resenje I konstrukciju to lako uocava. Ljudi su povrsni I vide samo aero profil koji je majka za let I kao takav dobro poznat kod aviona, projektila.... DOT je projektil za ribolovne mamce I DOT :)

Link to comment
Share on other sites

Taj Dot je samo bleda kopija Spomba,ako ces to puniti 3/4 one zapremine sta ce ti onda? Pade mi na pamet da ja jos nisam sreo na vodi tu raketu,vidjam samo po rafovima

Druze da li si ti to probao ili tek tako kazes Dot je za spomb cudo.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Mogu ljudi koji nisu probali DOT pricati sta hoce, ali raketa tako dobro leti i tako lako se vraca da ne povjerujes :) A sto se tice punjenja ja sam se vec ispraksao i ide mi bez problema...Sutra DOT ide na test mukotrpnog, obilnog hranjena na Donjem Zabaru, Vulkan kup :D

Link to comment
Share on other sites

Ma raketa je super, super leti super se vraca i ne tone sto je jako bitno. Kapacitet je isti kao i srednji spomb sto uopste nije lose obzirom da se brze vraca i da se brze puni mislim da je vreme praznjenja jupolki skoro pa isto izmedju spomba i dot-a. Ima malih mana naravno ali isto ih ima i spomb tako da mu dodje na isto. Istina je da hoce da se nekada ne otvori ali to je bas bas zanemarljivo bacas ceo dan i ne otvori se jednom ili eventualno dva puta ali to je opet kriv ribolovac jer je prepunio raketu tako isto i kod zatvaranja ako se prepuni teze se zatvara ali ja sam i to provalio samo kada pritisnete na dole palcem pomerite poklopac levo i desno i on zabravi tako da je izvodljivo i da se puni do vrha. Koristio spomb godinama sada presao na dot a razlog je sto sve sam radis i ne uprljas ruke. Inace isti posao vrse i obe rakete

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li misliš da su svi koji hvale dot probali isti?

 

Послато са M83G уз помоћ Тапатока

Za druge ne znam i ne bih sigurno nesto hvalio ili kudio da to isto ne pribam i to u vise puta. Dakle za mene je Dot revolucionarna raketa koja jako malo ima slicnosti sa spombom.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Spomb je revolucionarna raketa,posle njega su sve varijacije,ovako-onako....za mene je nezanimljiv I ne moze me 2 foruma ubediti u suprotno,inace ni Spombove ne koristim preterano,2 modela klasicnih raketa pokriva sve moje potrebe,Cobra od 950gr za blize I Alien za super daleko
Link to comment
Share on other sites

Opet podeljena misljenja i ovako i onako . Ja sam je je kupio ali jos je neprobah. Nesvidja mi se samo sto se forsira prica kako je to genijalna i revolucionarna raketa , sacekajte malo sezona je pocela nek je ljudi lepo isprobaju pa tek onda mozete pricati o nedostatcima ili revolucionarnom cudu, nemoze se doneti nikakav zakljucak na osuvu par koriscenja mozda radi super 5 pecanja a na 6-om se raspadne u paramparcad .  Ipak ce vreme reci sve ali u svakom slucaju treba je probati sto da ne 

Link to comment
Share on other sites

Rasprava ide mišljenja podeljena...

priča se i kvalitetu,genijalnosti,mirnom letu,otvaranju... a niko cenu da pomene

Zar niko ne misli da jen malo preskupa,ako se već poredi sa Spombom koji dolazi iz inostranstva pa ima transport,carinu... trista čuda i izadje skoro isto

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa vlado bolji je od spomba a jeftiniji. Sta hoces vise?

Kod nas u Hr je skuplji od spomba,imam je ,za sada radi uredno, zadovoljan sam,Poredba je moguća samo sa srednjim spombom.Tko tovari sa velikim spombom brzinski nije za njega,mala zapremina.Još jedino da vidim koliko može bez kvarova nekih,to ču na kraju sezone znati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju DOT je sjajan i drugaciji od spomba i treba ga imati pa kome se i kako svidja, u konceptu su slicni i obe rakete su odlicne  i vrlo upotrebljive....

Meni DOT odlican za svako hranjenje gde ne treba tovariti velike kolicine u kratkom roku i kada se ne baca sitan lepljiv spod 

Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju DOT je sjajan i drugaciji od spomba i treba ga imati pa kome se i kako svidja, u konceptu su slicni i obe rakete su odlicne  i vrlo upotrebljive....

Meni DOT odlican za svako hranjenje gde ne treba tovariti velike kolicine u kratkom roku i kada se ne baca sitan lepljiv spod

 

Meni je bas za taj sitan i lepljiv spod legla. Sad za vikend sam izbacao gomilu takvog spoda a da se maltene nisam ni uprljao
Link to comment
Share on other sites

pa ja nisam bas prezadovoljan kad je u pitanju sitan lepljiv spod....i jos jedna stvar,desilo mi se da sam je otkinuo srecom ostala je na 10-15 m od obale,za razliku od spomba koji ostane dosta otvoren i moguce ga je zakaciti sistemom i vratiti nekako do obale ovde sam imao ogroman problem da je priblizim obali i izvadim,vratanca su jako malo otvorena i prosto je nemoguce zakaciti je,pretrpostavljam da na vecoj daljini nema spasa...ili cekati da je donese vetar ili plivanje

Link to comment
Share on other sites

E ebiga sad Krle, pretera ga.

Znači nisi kriv Ti što si pokidao, ili nije kriva struna ili najlon kojim je raketa bila vezana, nego je kriva raketa što se teško upeca kad se pokida.

Nemojmo da ga tupimo kao da je Januar

Link to comment
Share on other sites

Ne rece covek da je raketa kriva sto se pokidalo nego je naveo da se u tom slucaju teze kaci.

Meni je dot skroz ok.

Potvrdjujem jos i da treba imati i spod i dot jer nisu isti pa trebaju oba ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kole ocigledno me nisi razumeo sta sam hteo da kazem,naravno da DOT nije kriv sto se pokidao vec sam samo napisao da vadjenje pokidane rakete je gotovo nemoguce ukoliko ostane dalje od obale,nista ne tupim i nije januar znam vrlo dobro koji je mesec,predtpostavljam da mogu izneti svoje misljenje

Nijednim svojim komentarom nisam napisao da raketa ne valja vec samo svoje utiske

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najzad probah i ja Dot spod . Elem utisak je sledeci : Raketa mnogo lepo leti , a jos lakse se vraca nazad iz vode poput perca nema da skripi masinica da zateze bukvalno kao da sam najlon vadim napolje . Bez imalo muke sam izrucio jupolku spoda bez da me bole ruke ,ledja itd . Imao sam i lepljiv spod i jeste malo zeznuto puniti je ali nasao sam foricu i to ide . Nisam mogao da verujem kako lepo leti raketa i kako precizno ide tamo gde treba . Sto se mene tice ocena 10+++++ i ukupan utisak je da sam stvarno odusevljen  i stvarno svaka cast ljudima koji su napravili Dot . Duvao mi je jak bocni vetar ceo dan ali nju to nije omelo da odleti svaki put tamo gde treba  . SVAKA CAST , SVAKA CAST stvarno 

E da jos jedna stvar posto joj je magacin onakav kakv je u slucaju kad se baca lepljiv spod tj kad padne i otvori se sacekati sekund - dva da spod izadje iz nje i nema problema . Jer prve dve -tri rakete vratila mi je po malo spoda dok nisam skontao da treba da sacekam sekund bukvalno 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sitan spod moze malo da pravi problem je se zrnca zavlace kod onog zuba i nece da se zatvori raketa pa stalno moras da cistis taj deo...jedina zamerka kod duzeg i intenzivnog hranjenja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...