Jump to content

Dot Spod


Recommended Posts

Pozdrav,planirao bih da kupim dot spod pa me interesuje da li bi Cormoranov AKX Spod stap 3,6m 4,5lbs mogao da izbacuje dot spod na nekih 80ak metara i vise,ili mozda da kupim obicnu raketu? :/
Link to comment
Share on other sites

Moji utisci o Dot spodu su sasvim pozitivni. Da ne nabrajam sve pozitivno o raketi što je već rečeno, jedna mana. Mana je obojenost u sivo pa kad raketa izranja nevidi se kad je izronila.

U slučaju da se otkine ona pluta ali se nevidi dobro gde je. Barem da je donji deo crven, a poklopac siv daleko bolje se vidi u vodi. Možda da se napravi u više boja pa ko šta voli.

Link to comment
Share on other sites

Bacao sam je sa lovnim stapom 3.5lb (Prologic C2 ) na pedeset metara i sve je bili ok nikakva opasnost po stap jako lepo se vraca a sa spod stapom ide koliko mozes da dobacis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja je bacam na Fazaneriji sa 3,6m 3,0lb.Najlon 0.40mm I okuma lb65 bez problema.Jos sam je koristio sa istim priborom na Debeljaci na 5.Desni cosak/kocic bez problema.Bacao je jos kojekud I moze se na prste jedne ruke prebrojati koliko se puta nije otvorila.I to na klipovanju pa kad je povratim u zajebu.Neko rece a I meni se to desava sa sitnim spodom.Zapadne zrnce kod bravice I to je mali problemcic ali resiv.Pre neki dan na Ubu bacao jedan deo bas lepljivog spoda I nije problem samo malo usporava bacanje ali ga treskam o ivicu kante I napravi se skoro pa kugla I opet leti.Ma dobra stvar.Uporedo sam koristio mali spombic I odustao/komplikovanije.Manje kolicine u Dot I teraj.Sve je ovo na manjim daljinama a kako je na 80+m I sa odgovarajucim priborom ne znam.

E samo je problem sa peletom.Manja gramaza I losije leti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ma kakav dot nek bude sto puta nase al nije to to , to je moje misljkenje i zakljucak .ja ostajem veran starom spombu jer sam nasao par zamerke, malo staje kod punjenja , lepljiv spod sporije isbacuje od spomba i ona vrtanca su tako labava da su vec napukla , kod spomba moze puci i pukne opruga i nju zamenim a vratanca nemogu a i ja kod svakog spomba unutra stavim mali komad plute i kad se pokida ne tone i to je zalepljen samo mali deo plute i to sto se brze puni pa to je razlika par sekundi i ovo je moje misljenje i zakljucak i neplaniram da menjam spomba.

       
  •  
Top
 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni mnogo bolji dot

Ne lupa ko spomb

Lepseee leti bolje se vraca a i plastika je jaka .

lepse leti dot od velikog ali sa srednjim je isto, spomb lupa ali lepse istrese ko sto napisa z

lepljiv spod ili spod za zig a plastika je cvrsca i zato mi je i pokazao poklopac verovatno , opet kazem moj zakljucak  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sezona je za nama, pa reko da iznesem utisak o raketi na osnovu mnogobrojnih izlazaka na vodu i uspešnih rezultata :smile: 

 

Utisci su fenomenalni, iznad svih mojih očekivanja. Pokriva sve moje potrebe, korišćenje samostalno, manipulisanje jednom rukom, sigurno pražnjenje, lako vadjenje... tako da je postala moj prvi izbor! Koristio sam više-manje većinu hrana koje svi mi koristimo i ni sa jednom nisam imao problema prilikom punjenja, leta ili pražnjenja. Mehanizam je funkcionisao savršeno, svaki put se otvorio kako god da je raketa pala. Bacao sam je na klip (pad na bok), slobodan pad (pad na nos) gde mozda trpi i najveća opterećenja, bilo je tu i udaraca o stub  :smile:  :smile: i nakon tih nepredvidjenih situacija raketa je funkcionisala kao da je nova, nikakvih poremećaja prilikom zatvaranja, otvaranja ili bilo kakva oštećenja glavnih delova mehanizma. Vršila je posao kao prvog dana.

Nakon jedne sezone imam samo reči hvale za DOT.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prosla je cela sezona od pojave Dot-spoda i bilo bi lepo da cujemo kakva su iskustva bila. Ja sam koristio uporedo sa srednjim spombom i mogu reci da mi se po vetru bolje pokazao Dot od Spomba. Posebno mi se dobro pokazala npr kada jako udari u klip i padne bocno spomb se cesto ne otvori dok sa dotom  to nije desavalo. Jedna od zamerki je kolicina spoda koja staje u dot je po meni mala za velicinu same rakete!

Link to comment
Share on other sites

Nedostaci: kod nas u HR je cijena u rangu sa spombom,manja količina staje,na suncu-toplini se izvitoperi.Pozitivno : lijep let,otvara se bolje,lakše se tovari.Ostajem večinom  na spombu ,pogotovo na kinezu koji košta 2 € ,razlog cijena ,funkcionira odlično ako ga znate prepraviti.S tim da dot imam u arsenalu i imat ču ga uvijek,ima svoje mjesto kod mene u pojedinim situacijama.Ne kužim isključivanje jednog ili drugog, treba imat i jedno i drugo po meni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nedostaci: kod nas u HR je cijena u rangu sa spombom,manja količina staje,na suncu-toplini se izvitoperi.Pozitivno : lijep let,otvara se bolje,lakše se tovari.Ostajem večinom  na spombu ,pogotovo na kinezu koji košta 2 € ,razlog cijena ,funkcionira odlično ako ga znate prepraviti.S tim da dot imam u arsenalu i imat ču ga uvijek,ima svoje mjesto kod mene u pojedinim situacijama.Ne kužim isključivanje jednog ili drugog, treba imat i jedno i drugo po meni.

Daleko od toga da iskljucujem jedno ili drugo,rekoh da koristim obe rakete. Jesu Kineski spombovi jeftini ali su isto tako nekvalitetni,ja sam kupio bas dosta komada i svi su popucali. Pukne onaj pipak unutra koji da kazem zatvara raketu. 

Link to comment
Share on other sites

Ima dve tri vrste kineskih kopija spomba,uglavnom kupim kvalitetniju verziju,doradim (izturpijam) plasticni pipak na vrhu da lakse otvara i to je to.Moze se naci za 400-500din.Mala prednost spombu u odnosu na Dot.
Link to comment
Share on other sites

Daleko od toga da iskljucujem jedno ili drugo,rekoh da koristim obe rakete. Jesu Kineski spombovi jeftini ali su isto tako nekvalitetni,ja sam kupio bas dosta komada i svi su popucali. Pukne onaj pipak unutra koji da kazem zatvara raketu. 

Nije tebi druže bilo direktno upučeno,opčenito sam napisao,neki isključuju jedno ili drugo  :good:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...