Jump to content

Sportex Catapult Spod 5,5 Lb 2016


Recommended Posts

Da li je neko već koristio ovaj štap, pošto sam slomio svoj catapult 8 lb išao sam malo u potragu za novim spodom i naletio na ovaj novi pa me zanima iskustvo iz prve ruke ukoliko ga ima neko tu na forumu...[emoji6] [emoji6] [emoji6]
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, vjerojatno tako što nisam redovno provjeravao spoj sekcija prije zabačaja, a čitao sam i da se to dosta često dešava baš na ovim od 8 lb...

Kod svakog spod stapa koji ima vecu librazu od 5.5lb trn se kroz neko vrijeme tj. nakon nekoliko zabacaja mora provjeriti da li se pomjerio ili izvadio malo. Ja imam Milo Shoback spod 13' 7lb i svaki 5 zabacaj moram da provjerim da li se pomjerila gornja sekcija.

Link to comment
Share on other sites

Isto tako se i meni desilo sa catapult 13ft 8lbs mislim na drugom ili trecem zabacaju stap je bio dobro ustekan,puko na donjoj sekciji ispod prvog ringa.Reklamiro sam i dobio ponudu za novi stap ali sam trazio pare pa su mi vratili.Mislim da ovi stapovi nisu neki kvalitet.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Druze,

imam taj stap catapult 13ft 5.5lb, po meni najbolji stap za distance od 90m do 110m sa vecim spombom.Stap ne umara i daje sansu slabijim bacacima kao sto sam ja

Poz

Ja sam sa ovim od 8 lb bacao oko 135 metara pa sam se ponadao da bi i ovaj novi mogao nositi bar toliko, mada da se razumijemo visok sam 202 cm i imam 115 kg, po tome možeš zaključiti da sam loš bacač...
Link to comment
Share on other sites

13f - 5,5lb ide veoma daleko. Za to je i pravljen. Mozda nije bas najsrecniji izbor za veliku kolicinu hrane kad treba blize hraniti, jer zna da umori. Ali kad treba daleko, malo koji stap moze da mu parira. Cak sam i pecao na njega, i imao nekoliko riba, jer u toj situaciji nisam mogao tribalima toliko daleko da izadjem, a sa catapult-om bez problema izlazio.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dosta lep stap i zanimnjiv za rad lagan je,za moj ukus malo je meksi u gornjem delu i mislim da je za seredni spomb odlican. bez zamaranja lepo se baca. Dvoumio sam se izmedju lrs i njega,sve su svemu vredi.

Edited by Bl@d3 Bleya
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...