Jump to content

Pomoc Za Recept


STEVDZA

Recommended Posts

sve cool. nema potrebe za svadjom. Nismo se razumeli. Ja sam samo hteo da ti skrenem paznju na to da tekst ciji si link postavio nece bas mnogo da pomogne nikome jer ima mnogo gresaka jer je verovatno lose preveden sa nekog stranog jezika ili ga je pisao neko ko se ne razume bas mnogo u pravljanje boila kao ni u komponente. Ali verovatno je u pitanju ono prvo(izgubljeni u prevodu)  :pivopija1:

Druze tebi svaka cast. Ali nije mi covek jasan uopste. hebem ti ovaj internet. Vise volim da pricam sa ljudima. Tako se makar razumemo kao ljudi. :D

Link to comment
Share on other sites

Da se ubacim i ja van predjasnih komentara i vratim vas na temu... pa bih zamolio da mi napisete recept za jagodu i frankfurtsku. Te dve boile su mi zelja za Dunav, Moravu za ovu godinu. Hvala vam unapred.

Imas ovde na forumu eto konkretno jagodu sam ja stavio recept i ja ti garantujrm da ce ti ta jagoda raditi svuda a imas i frankfurtsku vise recepta samo potrazi malo .

A ovi postovi ce ici koliko ja vidim u svastaru

Link to comment
Share on other sites

Druze tebi svaka cast. Ali nije mi covek jasan uopste. hebem ti ovaj internet. Vise volim da pricam sa ljudima. Tako se makar razumemo kao ljudi. :D

sta treba da ti bude jasno kad ti nisi jasan ni sam sebi. Nadji moj post koji ti nije jasan.

O kakvim brojkama pricas ti da se barata o cemu ti pises ?

Link to comment
Share on other sites

Ajd da se malo spusti lopta?!
Moze biti da je bilo malo nerazumevanja, a ko je ovakav ili onakav, ostavite za PP...

 

Takodje, nije praksa da se kace linkovi drugih (slicnih ili istorodnih) foruma, te jos jednom, po ko zna koji put, molimo sve ucesnike da ako hoce nesto sa drugog foruma ili bilo kog elektronskog medija da postave ovde, nek' iskopiraju tekst, napisu da je preneto sa drugog sajta/medija, i onda nebi trebalo da bude ovakvih neprijatnih diskusija!

 

U medjuvremenu, potrudicemo se da pobrisemo ono sto nije adekvatno!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sve cool. nema potrebe za svadjom. Nismo se razumeli. Ja sam samo hteo da ti skrenem paznju na to da tekst ciji si link postavio nece bas mnogo da pomogne nikome jer ima mnogo gresaka jer je verovatno lose preveden sa nekog stranog jezika ili ga je pisao neko ko se ne razume bas mnogo u pravljanje boila kao ni u komponente. Ali verovatno je u pitanju ono prvo(izgubljeni u prevodu)  :pivopija1:

jeste kiki nema potrebe za svadju ali su zbog ovakvih nekih likova koji su nazivali i prozivali ljude koji su pisali i bili od pomoci ovde na forumu su se udaljili i vise se nepise. pokusas da objasnis da arome neidu sve iste doze da treba da kupi pa da iznese koje proizvodjace oni te nazivaju prepametnim ili da sevslepas ..... pa sine uzmi pravi na vodu testiraj .....
Link to comment
Share on other sites

Ajd da se malo spusti lopta?!

Moze biti da je bilo malo nerazumevanja, a ko je ovakav ili onakav, ostavite za PP...

 

Takodje, nije praksa da se kace linkovi drugih (slicnih ili istorodnih) foruma, te jos jednom, po ko zna koji put, molimo sve ucesnike da ako hoce nesto sa drugog foruma ili bilo kog elektronskog medija da postave ovde, nek' iskopiraju tekst, napisu da je preneto sa drugog sajta/medija, i onda nebi trebalo da bude ovakvih neprijatnih diskusija!

 

U medjuvremenu, potrudicemo se da pobrisemo ono sto nije adekvatno!

nema potrebe brisati moze se nastaviti u svastari .....
Link to comment
Share on other sites

jeste kiki nema potrebe za svadju ali su zbog ovakvih nekih likova koji su nazivali i prozivali ljude koji su pisali i bili od pomoci ovde na forumu su se udaljili i vise se nepise. pokusas da objasnis da arome neidu sve iste doze da treba da kupi pa da iznese koje proizvodjace oni te nazivaju prepametnim ili da sevslepas ..... pa sine uzmi pravi na vodu testiraj .....

sve te kontam. Na kraju ispadnu najbolji saveti tipa: "kupis 50kg Live Sistem boila od CC Moore, napravis tepih od boila na dunavu i da vidis kad udju konjine... Eno ima akcija na sajtu, ako kupis 50 ili 100kg dobijes debeli popust". ahahaha

postovi "pisem cisto da nesto napisem" su ono sto je upropastilo forum. I onaj ko je voljan da pomogne izgubi volju posle par takvih situacija. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da se ubacim i ja van predjasnih komentara i vratim vas na temu... pa bih zamolio da mi napisete recept za jagodu i frankfurtsku. Te dve boile su mi zelja za Dunav, Moravu za ovu godinu. Hvala vam unapred.

A jel bi pravio jagodu u ovom miksu sto ti je kristijan dao ? Ili hoces potpuno novi recept ???

 

Moj ti je savet da procitas temu slaganje mikseva , cisto da se uputis cemu koja komponenta sluzi i zbog cega je u miksu i mnogo ce ti biti interesantno i odmah ces dobiti ideju da napravis sam svoj miks i neces pogresiti . Eto probaj izcitaj pa nam napisi ovde neki miks koji si skontao a mi cemo ti dalje pomoci .

Naravno ovo ti predlazem ukoliko te stvarno zanima i kopka oko mikseva , bice ti zanimljivo  , a mi cemo pomoci sve sto treba :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljivo i to ne samo ovdje da netko nešto treba pa se kao uvređeni nađu kad ne dobiju sve na tanjiru,još samo treba da im se izrolaju boile i po mogućnosti i nahrani mjesto.U ovoj temi su dečki zbilja iskreno i korektno napisali i pomogli pa opet nije dosta.Jako jasno treba biti da nitko nikome ne mora ništa dati ako ne želi zar ne ? I opet  pomognu i to kvalitetno ,onaj napisani miks se ne boji nijednog ribolova nigdje,sa malim varijacijama lovi svugdje,pa ih onda još i napadnu,nevjerojatno mi ovo bilo za čitati

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Poceo sam da citam post od pocetka i lepo bilo do jednog trenutka,a sad sve bi trebalo izbrisati.

Zar ljudi ne shvatate da ovde ima ljudi koji zele nesto da nauce i koji se zajebavaju(sorry na recniku),mada ovih drugih ima vise.

Mnogi ne pisu zbog ovog sto se desilo Kristijanu,sad on bukvalno ispao smesan a zeleo je da pomogne i na kraju nastradao.

Toliko ima sljama medju nama ljudima da je to strasno.

Nista licno vec samo konstatujem da je ovo prevazislo sve mere ljudskosti na forumu.Da sam vlasnik foruma pola bih obrisao i izbacio pa neka bude 50 konstruktivnih ljudi a ne ovako kvantitet sa slabim kvalitetom.

Koliko znam ovaj forum je napravljem za druzenje i pisanje o iskustvima a svega od toga ima samo u zarezu i nigde vise.

Postovanje i manir lepog pisanja je svugde izgubljen kao i postenje medju ljudima.

Cast izuzecima ali ovo ne treba da bude na forumu ni text ni osoba koja pokusava da se degradira u ljudskom drustvu.

Jako sam besan i pisem bas ono sto sam dugo cuvao da ne napisem.

Ako se neko pronadje u ovome,bas me briga ali dajte da se ovo iskoreni bar na jednom mestu i to na ovom forumu.Neko je napisao pa jel hoces da ti izrolamo i upakujemo boile,ja dodajem i da nahranim mesto 3x pre nego zabacis!!!!!!!!

Strasno i pogano!!!!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da se ubacim i ja van predjasnih komentara i vratim vas na temu... pa bih zamolio da mi napisete recept za jagodu i frankfurtsku. Te dve boile su mi zelja za Dunav, Moravu za ovu godinu. Hvala vam unapred.

kristijanov miks :

10% lt brasno (radi i neko drugo riblje brašno ali LT je naj...ja volim kombinirati različita)

5% predigest brasno-

5% robin red-može a ne mora i domača paprika i ona če dati ribu 

20% kukuruzno brasno ili može a ne mora krupica instant( bolje se skuha al je i skuplja)

20% psenicni griz-

10% sojino brasno

10% pirincano brasno( pola ovoga može a ne mora i polubijelo pšenićno -zatvorenija boila ako treba,ili raženo,ili integralno npr)

10% mleko u prahu za telad ili bolje proteinkoncentrat( može a ne mora i whey,ili nutrapro ali brate košta )

10% pticija hrana mlevena-može a ne mora i pola CLO,nectarblend itd itd ali poskupljuje

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

od kristijanovog miksa oduzmeš ovo dole

10 % vanilija brašno ili tiger brašno

može i 5% csl powder( ja ga volim u kremama-voću) nije nužno može i bez njega ali nije preskupa komponenta

VDE jagoda stimulator po srednjoj mjeri

aroma jagoda po izboru donja doza

2 žlice pivski 

amino neki ako želiš 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

5 % squid liver imperial ili nešto drugo na mesnoj bazi ,meni to ide uz frankfurtsku

5 % liver  ili hydrolised poultri protein ili nešto drugo ili čak samo ovo gore je dovoljno za uredan signal

2 žlice pivski 

aroma frankfurtske donja doza

amino neki ako želiš 10-20 ml ,može pola i izvana dok su boile tople ili za vrijeme  zamrzavanja ili odmrzavanja

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

s ovim sigurno loviš a koliko loviš to ne znaš dok ne probaš,to su te varijacije koje je kristijan naveo,može i drugačije naravno nek i drugi dodaju svoje ideje  .Poanta je da se zna šta čemu služi u boili ,nešto veže nešto razbija nešto curi a na kraju to mora biti kompaktno i jestivo ribi ,Ako se očekuje da če vam netko napisati svoj udarni isprobani miks tome se ne nadajte,to je svatko na svoj način naučio,netko je nekome i rekao al večina je do toga došla eksperimentiranjem al to su sitne varijacije koje daju koju ribu više ,mnogi svojim miksevima idu na takmičenja ,pa nije lud da vam ih napiše.Može tu i glm ,oficial squid al opet naglašavam i bez toga ovo sigurno lovi,samo brate hrani pošteno sa dosta partikla i dosta boili i ne boj se i imaj povjerenja u ono što si napravio i povjerenja u svoj znoj,ono glavno što sam naučio na svojoj koži je ne preteruj sa aromama ako nisi isprobao nešto uvijek donja doza i nema greške onda loviš a ako prepušeš može se desiti da ne loviš ništa i  da još napišem,i da ništa ne diraš na kristijanovom nego samo staviš aromu češ loviti sigurno .Ajd dečki nadopunite i vi nešto  :good:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

iskreno ,ja stavljam niger iz razloga sto svi stavljaju. razdrobim melegovu boilu,vidim niger ,razdrobim boile nekih kolega na vodi,vidim niger,citam recepte-niger. pa reko ajde i ja cu (Kud svi Turci,tud' i mali Mujo :D ) . sa nutritivne strane,znam da je niger bogat uljima,sto se i oseti kroz ruke.... jeydee,voleo bih da mi objasnis kako niger otvara boilu ,nije mi jasno ? da se odmah ogradim da ne podbadam,preslisavam i slicno... samo pitam ,posto ne znam 

Link to comment
Share on other sites

@TKD

Ti rece da su svi nadrkani sem Kristijana, a posto sam i ja pisao na ovoj temi znaci i ja sam.

Strucnjace kad si tako pametan onda napisi decku nesto korisno umjesto sto kopiras linkove nekih drugih stranica.

I druga stvar, ako tako mislis da se ponasas onda bolje idi sa foruma.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

iskreno ,ja stavljam niger iz razloga sto svi stavljaju. razdrobim melegovu boilu,vidim niger ,razdrobim boile nekih kolega na vodi,vidim niger,citam recepte-niger. pa reko ajde i ja cu (Kud svi Turci,tud' i mali Mujo :D ) . sa nutritivne strane,znam da je niger bogat uljima,sto se i oseti kroz ruke.... jeydee,voleo bih da mi objasnis kako niger otvara boilu ,nije mi jasno ? da se odmah ogradim da ne podbadam,preslisavam i slicno... samo pitam ,posto ne znam

Tako je niger je bogat uljem a koristi se da razbije granulaciju mixa i omoguci brze "curenje" tecnih sastojaka iz bojle i druga stvar koristi se i zbog "crunch" efekta koji saran voli.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

iskreno ,ja stavljam niger iz razloga sto svi stavljaju. razdrobim melegovu boilu,vidim niger ,razdrobim boile nekih kolega na vodi,vidim niger,citam recepte-niger. pa reko ajde i ja cu (Kud svi Turci,tud' i mali Mujo :D ) . sa nutritivne strane,znam da je niger bogat uljima,sto se i oseti kroz ruke.... jeydee,voleo bih da mi objasnis kako niger otvara boilu ,nije mi jasno ? da se odmah ogradim da ne podbadam,preslisavam i slicno... samo pitam ,posto ne znam 

Evo odgovorile su kolege isto sto bih ti i ja rekao :)

Nekako mi se niger uvek nadje na rubu boile :) tako se podesi sto je jako dobro. .  U sustini u mojim boilama niger prvi ispadne , brzina zavisi od temp vode , i vec imas boilu koja je pocela da salje signal i da atraktuje . Tu svrhu ima u mojim mamcima 

Da bi skontao o cemu ti pricamo mozes da probas ovako : ubaci boilu u casu sa vodom ,  naravno nemoj da stavis ledenu vodu :) i posmatraj sta se desava i kako krece da ti se otvara mamac 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta mislite za ovu kombinaciju praskastog mixa od 10 kg?

2kg sojino br.

2kg kukuruzno br.

1kg psenicni griz

1kg buskvitna hrana

1kg pticija hrana mlevena

1kg kukuruzni griz

1kg mleveni keks

0,5kg surutka u prahu

0,5kg brasno konoplje ili tigrovog oraha

1kg mleko u prahu

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite za ovu kombinaciju praskastog mixa od 10 kg?

2kg sojino br.

2kg kukuruzno br.

1kg psenicni griz

1kg buskvitna hrana

1kg pticija hrana mlevena

1kg kukuruzni griz

1kg mleveni keks

0,5kg surutka u prahu

0,5kg brasno konoplje ili tigrovog oraha

1kg mleko u prahu

Keks ili plazma obicno ide u mix kao zamena mleka u prahu ili u nedostatku istok.

 

I samo ovo da ti kazem posto si totalni pocetnik i te najbolje razumem jel sam i ja tu negde bio do pred neko vreme.

Znaci dao ti Kristijan gore mix koi je sasvim solidan kako za pocetak i nevredi sada da ga ti menjas ili doradjues a pritom nemas pojma sto gde i zasto.Znaci moj savet ti je da se zadrzis na njega i ne trebati mnogo ozbilne kombinacije frakfurtska i tome slicno to su kompleksne boile koj daleko iskusnii neznaju da je prave i ima samo da se zajebes i da se vise zbunis nego naucis.Prikupi namernice i kad dodje vreme zamesaj mix,neka prosta aroma jagoda zasladjivac mozda amino i teraj.Mozda bi trebalo da vise obratis paznju kako se mixsaju sastojci za pocetak,ne ide sve u kantu odjednoma pa mesaj ima procedura sta ide u sta i kada.

Ako se drzis do prvog mixa moze da ti stoi duzi period bez da se uzegne ili da smeni miris.

Link to comment
Share on other sites

Ja ti isto preporucujem da radis miks koji si dobio , nema greske , i informisi se o sastojcima to je jako bitno da znas sta je sta i zasto je u miksu . 

A taj svoj miks koji ces naravno nekad napraviti za pocetak napravi 2 kg ne 10 i polako testiras, a pecas sa ovmi sto si dobio, a tvoj uvek mozes da testiras na jednom stapu i onda polako dodas nesto nesto oduzmes i tako ces najbolje skontati . Ako napravis 10 kg i skontas da neradi bacio si pare i mucio se da srolas a nisti nisi dobio . I za pocetak napravi meru za 1 kg svog miksa koji si sam skonato. Po ovome sto si napisao imas 400 grama po kili grizova i kukuruznog brasna i jos 200 gr soje . Po tome pecas sa grizovima i sojom razmisli malo sta bi jos moglo da se doda citaj zacove tekstove sve ces skontati

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...