Jump to content

Nash Knx


Recommended Posts

  • 2 years later...
  • 2 months later...
Aj da ne otvaram novu temu,svakako je u vezi Nash stapova...Planiram,mozda bih porucio Nash Scope Abbreviated 10 ft.Kontam da ce mi zavrsiti veliku vecinu izlazaka.Ko ne zna,inace su i napravljeni posle istazivanja gde su dobili odgovor da velika vecina ribolovaca peca izmedju 50 i 70 metara...A naravno da idu i preko 100 m kad zatreba...E sad,najprodavaniji Scope stapovi u Engleskoj,a i u Evropi su oni od 10 ft i 3,5 lb...Meni to deluje malo “jako” na tu duzinu,tako da bih ja maksimalno isao sa 3,25 lb(dobio sam odgovor od Nash Italia da je maksimalno olovo za ovu librazu 113 grama).Sto mi zavrsava posao...E sad,da li neko ima iskustva sa Scope stapovima i eventualno da mi uporedi iz prve ruke te dve libraze na 10 ft?U ruci mi 3.5 lb deluje podosta ostro i kruto,dok 3.25 nisam imao prilike da vidim...
Link to comment
Share on other sites

Scope od 3.25lb sa olovom od 115gr ide preko 120m kao od šale. Štap je vrlo oštar i blank je vrhunskog kvaliteta. 3.5lb je već ozbiljna motka ali ne znači da će da baci dalje nego je više namenjen za veća opterećenja, tipa velike pva kese, velika olova prilikom razvlačenja, čupanje ribe na teškim terenima... svakako bih ti savetovao onaj od 3.25lb
Link to comment
Share on other sites

To i ja mislim.Npr. na 12 ft sam uvek koristio 3 lb.Nekako sam se tu najbolje pronasao,tj taj balans meni licno odgovara(naravno ne kod svih marki i modela),po Shimanu npr mi je ekstra,Maveru takodje,da nemam otpadanja ribe,dobro radi prilikom borbe...Zato sad imam dilemu jer na manju duzinu stapa imam jacu librazu,pa sam i razmisljao i o tom stapu na 3 lb...Jbg,vecina videa generalno o stapovima se odnosi na daljinu izbacaja,pa su i libraze jace,dok o samim performansama pod ribom materijala je jako malo...Jesi video druze na delu taj od 3,25 10ft?
Link to comment
Share on other sites

Koristio sam i od 3lb i 3.25 i 3.5. 3lb je malo mekan, nije slab, samo mu nedostaje malo čvrstine za kontrolu ribe. Ne znam za šta planiraš da ih koristiš. 3.5lb je ozbiljan kolac od štapa, za extremno pecanje. Sa 3.25lb se dobija najbolje od oba sveta. Šteta je što 3.25lb ima samo u Abbreviated i Shrink varijanti, jer onaj sa plutom je najlepši ubedljivo. Ponovo kažem, ne znam za šta planiraš da ih koristiš, ja lično sam sa Nash štapova od 3m prešao na Sonik Xtractor od 3m i 3.25lb i mogu da ti kažem da štap nije ništa lošiji od Scope, ni kvalitetom ni performansama ni završnom obradom a meni više odgovara od Scope jer ima mnogo kraću dršku a ja ih koristim za razvlačenje i za čamac pa svaki cm puno znači. A štap košta dva i po puta manje nego Scope trenutno. Nekada davno kada su počeli Scope da se prodaju i oni su bili 80tak eura pa su vremenom zbog popularnosti došli na 230e a Black Ops i preko 300e. Bojim se da će tako biti i sa Xtractor jer je štap prebrutalan
Link to comment
Share on other sites

Koristio sam i od 3lb i 3.25 i 3.5. 3lb je malo mekan, nije slab, samo mu nedostaje malo čvrstine za kontrolu ribe. Ne znam za šta planiraš da ih koristiš. 3.5lb je ozbiljan kolac od štapa, za extremno pecanje. Sa 3.25lb se dobija najbolje od oba sveta. Šteta je što 3.25lb ima samo u Abbreviated i Shrink varijanti, jer onaj sa plutom je najlepši ubedljivo. Ponovo kažem, ne znam za šta planiraš da ih koristiš, ja lično sam sa Nash štapova od 3m prešao na Sonik Xtractor od 3m i 3.25lb i mogu da ti kažem da štap nije ništa lošiji od Scope, ni kvalitetom ni performansama ni završnom obradom a meni više odgovara od Scope jer ima mnogo kraću dršku a ja ih koristim za razvlačenje i za čamac pa svaki cm puno znači. A štap košta dva i po puta manje nego Scope trenutno. Nekada davno kada su počeli Scope da se prodaju i oni su bili 80tak eura pa su vremenom zbog popularnosti došli na 230e a Black Ops i preko 300e. Bojim se da će tako biti i sa Xtractor jer je štap prebrutalan

A šta misliš o ovom Sonicu u varijanti od 3. 5lb. Je li to malo više kolac nego što je poželjno?

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Zato i gledam te od 3,25...Jer mislim da cu imati sa njima najbolji kompromis izmedju dobrog izbacaja i borbe sa ribom...da napomenem da mi izbacaj nije prioritet sa ovom kupovinom,ali ce i to biti pokriveno.Koristio bih generalno za slobodan ribolov kako na kanalima,tako i na jezerima,manjim rekama kojih ovde ima...teren je ovde ravnicarski pa su i vode sporotekuce...Mislim da ce stapovi tog koncepta tek da se dokazu,pogotovo u slobodnom ribolovu.Tebi pogoduju za camac,male su transportne duzine,a sto je najbitnije po meni,u nekoj slobodnoj nezahtevnoj varijanti pecanja sarana,po performansama ne zaostaju mnogo ili su cak u rangu dvodelnih stapova.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka, ako zelis kraci stap. Shimano Tribal TX2, jako fin stap, mat blank, full shrink drska. Ja ih imam u varijanti 11ft 2.75lb i upario sam ih sa ultegrama 4500. Takodje imas i krace varijante 10 i 9ft razlicite libraze.

Imas ih na akciji u Engleskoj, ja sam moje smesno platio.

Probao sam ih samo jednom, jbg nemam vremena, olovo, sistem i mali pva lagano izbacuje. A saran od 7-8kg lepo savije stap. Prijatno sam se iznenadio, nisam ocekivao da je tako dobar pod ribom. Obzirom da je blank kao sto je imao Velocity, dok se proizvodio.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Sve je stvar ko sta voli! Ja imam scope 3.5 lb 10 Ft... I prezadovoljan sam, osećamo ribu od 7 kg i ribu od 20 kila kontrolišem kao u igrici...Nije 3.5 krut.. Nije Nash glup... Zna da je štap kraći napravljen je tako da ima balans, krut je kad ga treses a na ribi nije... Ja spada ja nisam imao... Ima I predrag Ganic štapove, čovek koji je iskusan sarandzija, koristi isto 3.5 kb... Štap je odličan a imaš sve u njemu... Ko jos uživa u ribi od 4 kg... Stvar je i svi težimo ka tome da uhvatimo kapitalni ribu a kad je uhvati možeš lako i da je kontroliše, pogotovo ako pecas u panjeve što je kod mene slučaj na divljim vodama gde pecam... Pozdrav i bistro...
Link to comment
Share on other sites

Nećeš pogrešiti i ako uzmeš 3.5 lb nash scope.... Ja ih imam ima ih i Ganic koji je iskusan sarandzija i poznavalac pribora! nije nash glup da stavi na štap 10 Ft 3.5 lb a sa bude krut, jeste krut lkad ga treses ali na ribi besprekoran oseća ribu i od 7 kg a i ribu od 20 kila vadi kao na igrici, je kontrola! Tako da imam štapove i znam sta pišem... Sad stvar je ukusa ali 0.25 gr nisu presudni a opet imam moćan štap pecam uvek u panjevi a 80 pošto na divljim vodama gde pecam su panjevi, trava,tako da nećete pogrešiti sa 3.5 libre samo imate u rukama moćno oružje... Pozdrav i bistro
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...