Jump to content

Jezero Čonoplja


Recommended Posts

Aha...

Izgibe od zamaranja...

Al' porukama!

Zamara sve cije brojeve ima u telefonu...

 

Utakmica se igra do poslednjeg zvizduka. Mali problem sa baterijama ali je resen. Situacija neocekivana 8 udaraca 3 ribe izvukao. Saran dosta slabo radi ali zato som ubIVa,svi ga bas lepo pecaju!
Link to comment
Share on other sites

Danas udaraca kao u prici ali realizacija nikakva. Skoljke seku sve od 8-9udaraca danas samo dva mala sarana sam uspeo da izvadim. Lead core 45lb je preseko ko od sale.

 

Kako si prosao?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

da napisem i ja koju
bio sam pecao na jezeru 13-17.09 sreda - nedelja
Dosao sam u sredu oko podneva i seo na mesto zvano "invalidi" zadnje mesto u trsci. Raspakovao se i zabacio oko 16h 
Odlucio sam se za poziciju bliza strana kanala,kanal,druga strana kanala... tri stapa tri pozicije a hranio sam samo ovu stranu kanala i to na siroko ne u tacku,hranio sam iz camca 
prvi dan bacio onako malo vise puna kanta,spod,kukuruz,boile,pelete.... 
Voda je bila extremnbo niska,cela trska na suvom,vetar duvao veoma jak juzno sa brane.... prvi dan i noc nista,vetar nije stajao ni danju ni nocu duvao je kao lud
cetrvrtak sam odlucio da ne hranim samo malo solio boilama vetar nije stajao duvao je bez prestanka ceo cetvrtak dan i noc.
U petak ujutru vetar okrece i duva severni isto jak,u petak uvece dolazi  Deni korda da pecamo zajedno do nedelje.
Malo smo bacili hrane i opet boile
u petak uvece udarac i kontra... izvlacim somce oko 2.5-3kg uhvacen za usta dosao na boilu,posle toga babuska,pa opet udarac... smudj 

Celu noc nista u subotu solimo po malo ceo dan na svakih par sati po malo boila,vetar staje,nije stao skroz ali duva umereno nije vise orkan i pocinju da se primecuju neka desavanja,cuje se ponegde da se izbaci riba,kod nas se nesto desava neka sica se okrece mrda...
u subotu uvece udarac i posle borbe vadim sarana golaca jedva izlazi napolje jer je voda niska,glib u koji se propada do kolena i nemoze da se stavi meredov jer nema dubine 20cm ali nekako ga vadimo
vidimo lepa riba,merimo 19.350kg slikamo se i vracamo ga

Posle toga opet babuska,ocekujemo ribu u toku noci ali se nista nije desilo
u nedelju krecemo malo ranije da se pakujemo jer najavljuju oluju (taj dan je bio onaj pakao od oluje po vojvodini) i u toku pakovanja riba uzima lagano dize svinger i lagano krece lagano vuce... kontriram i vucem ga otisao je desno polako uhvatio pravac i ide.... bas dobra debela riba
dok sam obukao cizme da bi usao u vodu izgubim par sekundi i ulazim u vodu i krecem da ga pumpam i osecam da struze kanal i samo presece shok... jbg steta lepa riba bas bila
pakujemo se i u minut do 12  bezimo pred olujom 
na kraju jedan saran,som,smudj i dve babuske... i jedna otisla riba 
da je taj drugi izasao bio bi pun dozivljaj. Puno pozdrava za Denija i Djuru koji je sve vreme nesebicno pomagao savetima

photo by Deni korda


gallery_1274_10_1812551.jpggallery_1274_10_512407.jpggallery_1274_10_798625.jpggallery_1274_10_279611.jpggallery_1274_10_174649.jpg


 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Обзиром да је вода изузетно ниска и сама по себи тешка и захтевна,за Чонопљу је то фантастичан резултат. Ја сам био на истом месту два дана после по оном ветру и киши, бабушке су узимале све што је убачено као мамац. Користио сам само пва за примаму.
Link to comment
Share on other sites

Na jezeru je u poslednjih mesec i nesto dana dva puta oboren rekord. Prvo sa oko 28kg i prekljuce sa 29kg. Rec je o istoj ribi koja se skoro svake godine uhvati u ovo doba, nekad i vise puta. Veliki golac kojem fali deo skrznog poklopca. Riba je vec nekoliko puta bila rekord. Lepo je videti da raste kao iz vode :)
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

nemam baš puno toga da napišem jer sam pecao samo dve noći. Prvo veče kao što sam napisao već imao sam 5 riba a drugo veče dve. Preko dana nije bilo nikakvih dešavanja osim jednog manjeg šarana. Ali to je za Čonoplju skoro pravilo, da riba ide po noći a da se danju kampuje i ispijaju kafe, čajevi, rakije i piva :) Kao i uvek u ovo doba godine pecao sam samo na boilu i hranio samo kobrom. Bez spoda, peleta i lupanja. Cverglan se javlja u naletima, ima perioda kada ne dira i po nekoliko sati. Što se voda više hladi diraće sve manje i manje. Koristio sam dve varijante Odiseja, prvu klasicnu i drugu u kombinaciji sa voćnom aromom, Imao sam ribe i na jedno i na drugo. I ja planiram sredinom novembra ponovo jedno pecanje i nadam se da ću uspeti da vežem bar 3-4 noći ali tada već dolazi vreme za zimske mamce i taktike, moje omiljeno vreme za pecanje i jedva čekam.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da napisem i ja koju,kampanja od Cetrvtka popodne do Nedelje pre podne. Pecao kod kamp kucice na mestu na kom sam proveo najvise dana na jezeru,rezultat jedan aran 2-3kg i jedno spadanje ribe. Definitivno sam promasio termin,voda je bila bas hladna a ljudi na obali kao u prici,za sve ove god koliko pecam nikada vise sarandzija nije bilo na jezeru, i vecina hrani kao da je Avgust mesec i temp vode 27 stepeni.Ustvari jos jednom sam dokazao da ja ne znam da pecam po lepom i suncanom vremenu!!! :rofl: :rofl:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam odlozio zasad Conoplju jer me zeza malo paljenje na kolima pa nisam hteo tako daleko da idem dok to ne sredim. Mozda ipak odem krajem meseca. Umesto nje bio malo na Miki, ipak mi je blizu pa iako ne upali auto snasao bi se.
Link to comment
Share on other sites

U ponedeljak i utorak sam pecao na jezeru na zadnjem mestu u trsci ili invalidima kako ga zovu, prvo vece sam pecao na drugoj ivici kanala sa sva tri stapa na hranilistu i oko njega i prosao bez bipa.drugo vece kobram 4-5 saka boili na ivicu kanala ali ovo vece sa dva stapa  na kanalu a treci indijanac bacam preko pod zadnji ponton u plicak gde po ovom niskom vodostaju ima od 0,5 do max 1m dubine.Oko 19.30 dobijam prvi udarac na indijanca i golac od 14,5kg je napolju,skidam glavu meredova i ribu stavljam na dusek kad odma drugi udarac ovaj na kanalu,dobro sam se namucio da vratim glavu na meredov izkontriram i izvadim ribu ovaj je tezio 9kg, tako da imam odjednom dva sarana jednog na duseku drugog u meredovu haha cirkus zivi. Posle ovako ranih udaraca ocekivao sam zestoko vece ali se nista nije desilo do jutarnjih casova, u 4h se cuje baza istrcavam iz satora i kontriram ali kasno saran je uspeo da ispljune mamac. U 6.30 opet me budi baza opet indijanac i saran od 6kg je napolju, zabacujem na isto mesto kad nije proslo ni deset minuta hanger se zabija u signalizator i vadim sarana od 11kg opet na indijanca, sledi slikanje i zasluzena kafa.pre_1508530164__1829.jpg/forum/uploads/imgs/pre_1508530081__1833.jpg]pre_1508530322__1832.jpg[/url]pre_1508530604__1839.jpgURL]pre_1508530642__1825.jpg/pre_1508530559__1838.jpg]pre_1508530559__1838.jpg[/url]                                                                                                                                                                                           

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Evo par fotki jezera po ovom nezapamceno niskom vodostaju. 

IMG_2065.jpg

 

IMG_2084.jpg

 

 

Granje koje se po normalnom vodostaju nevidi

IMG_2089.jpg

 

 

Ni ovo se nevidi,milioni sitnih skoljki zalepljenih na trsci koja bude na oko metar dubine.

IMG_2122.jpg

 

 

Ovako izgleda po niskom vodostaju

IMG_2126.jpg

 

 

A ovako po normalnom i sad mi je jasni zasto sam odavde izvukao samo 2-3 ribe

IMG_0565.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...