Jump to content

M1-Frankfurtska Kobasica


Aleksandar Aca

Recommended Posts

Moja prva boila koju sam napravio,pre par godina po ovoj recepturi i bas mi lepo peca.

 M1  Mix   1kg 
 M1 Liquid Attract 8 ml
 Black Pepper Oil 10 kapi
Natur Attract 25 ml
 Attractamino 25 ml
 Salmon  oil   30ml
 Robin Red 5 gr 
 Betain HCl 5 gr 
 The Edge Extract 10 gr 
 Flavone Fish 2 gr 
 So10 gr 
 
Pravim ga sa tecnoscu za topljive boile,ovo je za udicu.Kad ga pravim za hranu onda mix razredim sa 1kg method mixa  M1  prosejanog i stavim pola ove hemije na celu kolicinu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka firma tretira svoje kao najbolje i normalno je da ce uvek napisati ono sto njima odgovara..

Ovo sto je kolega napisao za M1 to je preko svake optimalne doze u tom miksu no ako to negde radi ja nece dalje komentarisati ali bih u ovom pravcu ja razmisljao da hocu tako nesto da pravim:

 

1.Svoj miks mesni bi korigovao

 

M1 miks a svima je to poznato ima jako puno Robin Reda

Znaci u svoj miks oduzmes malo komponenti dodac 10% RR dodac cili powder ili horgosku ljutu papriku to je to sto se tice miksa

 

Aroms 3ml likvid M1

20 Ml salmon oil msm da netreba vise ima puno masti

1 Ml frankfurska

i to je to..

Sigurno ce bolje raditi od SBS 

 

Jos da naglasim da i ako je oni preporucuju za celu godinu i za uvek dodao bih da ipak ta boila mnogo bolje radi u dubljim vodama po oblacnom vremenu i pogotovo nocu

Link to comment
Share on other sites

Ko zeli da peca na m1 ili frankfurtsku ima recept njihov i nek uradi tako i pecace. Vecina lovnoh boila m1 ili frankfurtske koje pecaju su samo dorade one njihove . Znaci svi smo verovatno pa i ja radili prema njihovoj recepturi i veoma nalo korigovali . Jeste lovna boila i dobra ali sto rece limar ono sto su preporucili mora 90% da se ispostuje tj da se imaju sve komponente.
Link to comment
Share on other sites

M1 ako napravis bez komponenti iz njih ovog kataloga kao da si sve bacio u kantu za smece,nikad nista neces upecati,mozda neku babusku

Jedino ne moze bez liquid-a M1 i attrakt naturala jer su to unikatni proizvodi sbs. Sve ostalo moze a i ne mora od sbs. A taj recept na njihovoj stranici nema veze sa vezom. To sve kad bi strpao na kilo mixa dobio bi otrov a ne boilu.
Link to comment
Share on other sites

 

1.Svoj miks mesni bi korigovao

 

 

M1 miks a svima je to poznato ima jako puno Robin Reda

Znaci u svoj miks oduzmes malo komponenti dodac 10% RR dodac cili powder ili horgosku ljutu papriku to je to sto se tice miksa

 

Aroms 3ml likvid M1

20 Ml salmon oil msm da netreba vise ima puno masti

1 Ml frankfurska

i to je to..

 

 

 

Gledao sam na sbs-ovom youtube kanalu film o tehnologiji izrade mamaca . Kovac recepte drzi zakljucane u sefu,na externom hard discu,koji ima i password :)  Recept za M1 imaju samo on i njegov otac ,a mi ovde polemisemo i hocemo da  'provalimo sistem'  ... Tesko :) Tako da Bojane 4445,Vas mesni mix,moze da bude samo Vas mesni mix,nikako m1 . Ne zelim da diskreditujem Vas recept,ali M1 ,NIKO nema,sem njih  8P Mozemo svi da probamo da pravimo coca-colu ali u najboljem slucaju,dobicemo Frutellu .Nadam se da me razumete. Evo video u prilogu....

https://youtu.be/3Pmwcy6xJpQ?t=8m47s

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja samprvi mut pravio i m1 i frankfurtsku po receptu koji je bio u samoj kesi kad kupis mix i imao sam ribe extra cak sam i na takmicenjima sa tom recepturombio u plasmanu . Kasnije sam nesto doradjivao i prepravljao tj ubacivao nesto svoje i bilo isto cak bio sa mojom preradom i prvi na nekom kupu itd a ko garantuje da je ta kovaceva gotova boila koju drzi u fioci bolja od ove sto sam ja pravio. Ocu da kazem peca extra tamo gde peca i nema garancije da ces odpecati perfektno negde sa tom ORIGINAL boilom m1
Link to comment
Share on other sites

Recept 35-40% a ostalo taktika,mesto,vremenski uticaji i snalazenje u situaciji......sve to kad se poklopi onda dolazi rezultat !!!

 

Uopste se ne opterecujem kao neki da od nekoga iskukam recept jer sam veoma skeptican i uvek bi sumljao u tu recepturu.Zasuci rukave bajo moj pa rolaj-pecaj-rolaj-pecaj......i sam ces na svojim greskama najboje doci do zakljucka sta riba jede i sta joj prija.

 

Ljudi dzabe da vam i Kovac da svoj hard disk iz sefa sa svim receptima ako taj srecni dobitnik  ne zna da peca i da ispostuje mesto koje mu je zapalo na nekom kupu/takmicenju...

 

Lepo je komentarisati i dopunjaviti jedni drugima iskustva,ali toga ima sve manje na forumu.Uglavnom moderatori imaju pune ruke posla brisanjem postava u kojima su samo prepirka i omasene teme.......

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedino ne moze bez liquid-a M1 i attrakt naturala jer su to unikatni proizvodi sbs. Sve ostalo moze a i ne mora od sbs. A taj recept na njihovoj stranici nema veze sa vezom. To sve kad bi strpao na kilo mixa dobio bi otrov a ne boilu.

Nisi me razumeo,napisao sam bez navedenih stavki sad ako neko ima nesto isto od druge firme to je isto........ja sam spalio ko zna koliko svega toga u bezveze jer sam slusao nemoj ovo,nemoj ono,NIKAD nista nisam upecao osim naj krupnijih babuski ma gde pecao dok je moj prijatelj kidao ribu sto kazu na M1 u njegovoj izradi,nikada ga nisam pitao sta mece ali onda sam se otvorio i kupio sve iz recepta i jos nesto malo i na prvo pecanje sam imao ribu i taj M1 mi sada peca,ne znam kako peca sampionski ali ovaj moj je sasvim solidan.....A dok recimo Frankfurtsku napravis kako hoces,sipaj ne sipaj ono vata,po meni jako prosta boila i mnogo jeftinja od M1.

Link to comment
Share on other sites

Kupis ono sve sto pise na sajtu SBS-a i sve to lepo napravis i spremis se za pecanje a potrebno je poneti:

 

1.Stapove i masine 

2.Sav ostali pribor 

3.MAGARECE USI da ti se ne smeju dzabe jer bajo moj na to ces prvih 1 h upecati nesto mozda i duze ako ne hrani sa tim a ako pak hranis upecaces TUKI mnogo veliki..

 

Jeste bre normalni pa covek koji je zastupnik SBS Blagoje Nemcev i sam kaze da je to preterivanje preko svake mere iole normalne..

Pisem ovo a cista je istina,odem sa drugarom mojim velikim sarandzijom na takmicenje(druzenje) i on meni kaze brate ne brini nista ja cu praviti M1 u FULU razvalicemo ih,ja sad mislim da on ima neki recept za to a i znam da odlicno poznaje Zorana Melega i da se druze i rekoh zoki ce mu nesto napakovati kako treba..

Odemo tamo na pecanje prvih 2-3 sata ubismo ih ko granom,kucenje za kucanjem ko na traci i posle toga slabije,slabije,slabije i sve slabije dok zadnjeg dana nismo imali ni Bip....

I tako kroz razgovor sa njim saznam da je pravio po receptu SBS-a isto u gram 6 kg boila i zato sam slab na ovoj temi,izvinjavam se...

Ljudi pa zar verujete da ce vam neko napisati zaista sta treba vec da je firma vezana samo za svoj licni interes i nista vise,jer je normalno da se likvid M1 koji kosta 2000 dinara stavi 8Ml pa to je bre kriminal..

A ovi sto na svoj M1 sto dobijaju babuske neka se zapitaju gde grese,ja sam pravio tako nesto a oni koji me znaju znace o cemu govorim i kakve sam rezultate imao...

Ni jedan Atrakt natural i ni jedan likvin ne mogu pomoci da taj mamac bude caroban,to ne postoji...

Dakle ako je Atrakt sbs-ov TERMOSTABILAN kao sto jeste koji ce k.... 25 Ml na jedno kilo i sta se dobija sa tim a pricamo o proizvodu koji je jedan od najboljih ikada napravljen..?

Isto je i sa likvidom koji ima snagu kao i aroma,zasto staviti 8ml ako preporuka za njihove arome optimalna 4-5 ZASTO?

 

Link to comment
Share on other sites

Recept 35-40% a ostalo taktika,mesto,vremenski uticaji i snalazenje u situaciji......sve to kad se poklopi onda dolazi rezultat !!!

 

Uopste se ne opterecujem kao neki da od nekoga iskukam recept jer sam veoma skeptican i uvek bi sumljao u tu recepturu.Zasuci rukave bajo moj pa rolaj-pecaj-rolaj-pecaj......i sam ces na svojim greskama najboje doci do zakljucka sta riba jede i sta joj prija.

 

Ljudi dzabe da vam i Kovac da svoj hard disk iz sefa sa svim receptima ako taj srecni dobitnik  ne zna da peca i da ispostuje mesto koje mu je zapalo na nekom kupu/takmicenju...

 

Lepo je komentarisati i dopunjaviti jedni drugima iskustva,ali toga ima sve manje na forumu.Uglavnom moderatori imaju pune ruke posla brisanjem postava u kojima su samo prepirka i omasene teme.......

Bravo Sale,ja samo pokusavam da objasnim posto sam i ja trgovac da ljudi ne bacaju pare dzabe e sad ko hoce nekaga

Link to comment
Share on other sites

Zasto je vama svima merilo kup,druzenje ili takmicenje??? kakve to ima veze sa pecanjem???

Donekle se slazem sa tobom, ali i takmicenja mogu biti merila, zavisno od toga sta covek vise preferira. Neko peca iskljucivo takmicenja, dok neko vise voli slobodno pecanje ili pecanje na divljoj vodi. Neko ima vremena za kratka pecanja, a neko za duge kampanje. A sve to je pecanje. Tako da ako se neko bavi takmicenjima i ima dobre rezultate dugo vremena itekako moze da mu bude merilo da li je boila dobra ili ne. Sa druge strane nekom ko peca duge kampanje bitno je da mu saran boilu uzima isto ili bolje nakon vise provedenih dana na vodi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pomenuo Takmicenje, druzenje jer na divljoj vodi miks po SBS-ovoj kombinaciji ne moze uloviti nista naravno podrazumeva se to da se sa njim hrani...

Npr melegov friz M1 koji je daleko najbolji a blji i od sbs-ovog mnogo na divljim vodama ne daje rezultate a na komercijali kida.

Link to comment
Share on other sites

Meni je m1 sbs mix dao extra rezultate ali posle 48 sati je polako stao ali zato sam nastavio sa tajgerom sa kojim nisam hranio ali su hranili u susednom boxu a isti jeo tajger a sbs m1 mix i sve po recepturi ni da pipne .
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...