Jump to content

M1-Frankfurtska Kobasica


Aleksandar Aca

Recommended Posts

Ja sam pomenuo Takmicenje, druzenje jer na divljoj vodi miks po SBS-ovoj kombinaciji ne moze uloviti nista naravno podrazumeva se to da se sa njim hrani...

Npr melegov friz M1 koji je daleko najbolji a blji i od sbs-ovog mnogo na divljim vodama ne daje rezultate a na komercijali kida.

. Ja hranim nemilice sa M1 kad mi se peca na to,sto vise bacas to vise jede,bacanje u vodu gomile u kombinaciji sa Bakom napravi pometnju medju ribama....opet da kazem,SBS recept je osnova,mnogo potrosenog miksa i uspeh zagarantovan
Link to comment
Share on other sites

Meni je m1 sbs mix dao extra rezultate ali posle 48 sati je polako stao ali zato sam nastavio sa tajgerom sa kojim nisam hranio ali su hranili u susednom boxu a isti jeo tajger a sbs m1 mix i sve po recepturi ni da pipne .

Obicno i skoro u svakoj situaciji gde se obilnije hrani tajgerom boila staje.polako

Ali sigurno za mene tajger mamac br.1.za sve vode

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pecao sam sa drugarom par takmicenja, a dosta puta sedeo sa njim na takmicenju i gledao kako peca. On pravi svoju verziju boile M1, slicna je receptu sa pocetka teme, stim da je neke stvari izbacio, sto se tice hemije, a neke ubacio. Sto se tice miksa, znam da ga (M1 miks) sece sa svojim domacim miksom.

Boila je malo sporija, ali riba kad udje, ne izlazi iz hranilišta.

Iza ove boile stoje godine testiranja i takmicenja, covek je nasao neku svoju verziju M1 koja mu daje rezultate.

Tako da, da bi imali uspeha, tj ulova, treba se malo pomuciti, ne samo oko boile, nego i svega onog sto su kolege gore napisale.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako sam i ja uradio samo sam dve stavke sa njihovog recepta izbacio sto se tice hemije . Mislim da imas 11 elementa ako se nevaram a ja stavljam 9 od onog sta su oni predlozili a u acio sam nesto svoje i peca ubija ali to nije za divlje vode.
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako sam i ja uradio samo sam dve stavke sa njihovog recepta izbacio sto se tice hemije . Mislim da imas 11 elementa ako se nevaram a ja stavljam 9 od onog sta su oni predlozili a u acio sam nesto svoje i peca ubija ali to nije za divlje vode.

Tako nekako :-)

Na divljoj vodi sam probao, ali samo za udicu. Bilo je uspeha, bili su sitni sarani, ali takva je voda.

Kombinacija sa Coconut Cream pop-upom i dipom White chocolate je prevarila malisane.

Link to comment
Share on other sites

dzaba da im das taj tvoj recept kada neki neznaju da izaberu pravu poziciju i taktiku . A  i nemaju  srece .

E bas tako . Sta nekome znaci gotov recept ako nezna da pravi boile i sta cemu sluzi i sta sa cim ide a sta ne . Mada neke stvari su toliko logicne da uopste ti i netreba da ti neko servira gotovu stvar . I mislim da netreba praviti toliku pompu oko tih boila i mikseva jer na kraju krajeva svi smo mi poceli sa nekim pocetnickim miksevima koji su i kao takvi lovili ribu bitno je da je covek na vodi i da peca i samo na taj nacim moze doci do zakljucaka . Danas je jedno a sutra nesto potpuno drugo 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nikad nisam pravio frankfurtsku kobasicu jednom sam uzeo kad sam išao u rumuniju melegov mix i hemiju i pravili od toga i lepo je jeo

E a onda mi je jedan moj drug pričao kako on pravi francusku kobasicu i kako ubija ribu na to sto sam i video svojim ocima

E sad ja osim njega nikad nisam čuo da još neko pravi francusku kobasicu,da li je neko čuo ili pravio francusku i šta je to?

Link to comment
Share on other sites

Ovo je recept koji sam nasao u Prakticnom ribolovu pre jedno 8,9 godina (nisam siguran ali mislim da Zac njegov autor) od tada ga koristim i prilicno sam zadovoljan sa ovom boilom :

- 150gr Bundevine semenke

- 150gr Kikiriki

- 150gr Rogac brasno

-   50gr Morske alge

-   50gr Surutka u prahu

- 350gr Palenta i sojino brasno (u orginalnom receptu brasno i griz od belog i crvenog kukuruza)

- 100gr Mesno brasno

Praskasti dodaci:

- 1 supena k. pivskog kvasca

- 1 supena k. belance u prahu

- 1 supena k. betaina

- 1 cajna k. soli

Tekuci dodaci:

- 20ml susamovog i salmon ulja pola pola

-   5ml Frankfurter moore arome

- 2 kapi etericnog ulja belog luka

- 8 jaja.

Sad pitanje za kolege sta bih mogao da dodam u ovaj miks da mu pojacam atrakrivnost ? Na Savi i na par manje zahtevnih jezera na koja idem je dobar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je recept koji sam nasao u Prakticnom ribolovu pre jedno 8,9 godina (nisam siguran ali mislim da Zac njegov autor) od tada ga koristim i prilicno sam zadovoljan sa ovom boilom :

- 150gr Bundevine semenke

- 150gr Kikiriki

- 150gr Rogac brasno

-   50gr Morske alge

-   50gr Surutka u prahu

- 350gr Palenta i sojino brasno (u orginalnom receptu brasno i griz od belog i crvenog kukuruza)

- 100gr Mesno brasno

Praskasti dodaci:

- 1 supena k. pivskog kvasca

- 1 supena k. belance u prahu

- 1 supena k. betaina

- 1 cajna k. soli

Tekuci dodaci:

- 20ml susamovog i salmon ulja pola pola

-   5ml Frankfurter moore arome

- 2 kapi etericnog ulja belog luka

- 8 jaja.

Sad pitanje za kolege sta bih mogao da dodam u ovaj miks da mu pojacam atrakrivnost ? Na Savi i na par manje zahtevnih jezera na koja idem je dobar.

Ovo je odprilike odlicna stvar ovako treba da izgleda jedan normalan recept i moj savet je da ga puno ne prepravljas ovo mora svuda dobro da radi...

Za komercijale sa 100 grama ribljeg brasna smanji na 30g a po 35g stavi GLM i Liwer puder i recimo za prolece Ananas sa batrikom a za celi tok sezone mozes recimo bananu ili tuti fruti i to mora da dere dobro!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je recept koji sam nasao u Prakticnom ribolovu pre jedno 8,9 godina (nisam siguran ali mislim da Zac njegov autor) od tada ga koristim i prilicno sam zadovoljan sa ovom boilom :

- 150gr Bundevine semenke

- 150gr Kikiriki

- 150gr Rogac brasno

-   50gr Morske alge

-   50gr Surutka u prahu

- 350gr Palenta i sojino brasno (u orginalnom receptu brasno i griz od belog i crvenog kukuruza)

- 100gr Mesno brasno

Praskasti dodaci:

- 1 supena k. pivskog kvasca

- 1 supena k. belance u prahu

- 1 supena k. betaina

- 1 cajna k. soli

Tekuci dodaci:

- 20ml susamovog i salmon ulja pola pola

-   5ml Frankfurter moore arome

- 2 kapi etericnog ulja belog luka

- 8 jaja.

Sad pitanje za kolege sta bih mogao da dodam u ovaj miks da mu pojacam atrakrivnost ? Na Savi i na par manje zahtevnih jezera na koja idem je dobar.

Bojan ti je lijepo napisao,slažem se sa njim.Nego de ti meni reci šta staviš za mesno brašno(mesno brašno je mesno brašno a riblje brašno je nešto drugo) i za alge šta staviš? Ja sam pravio sa light ribljakom sa 3 ml frankfurske 8 kapi blackpaper  50 gm liver moore i 20 gm liver feedstemulans,odlična boila na 2 vode u više navrata a na 2 vode neče ni da ju dirne,na savi -divljoj vodi nisam ni probao,tamo preferiram kreme i voće

Link to comment
Share on other sites

Gde naci mleveno bundevino seme ;ima li u prodavnicama zdrave hrane ? a tek morske alge ,kukuuu :) zanimljivo deluje ovo 

Ima ga u prodavnicama zdrave hrane trazi golicu (otrebljeno seme bundeve),ja dodajem CC Moorov kelp meal , ima Nutrabaits i SBS samo su dosta jaki sa cenom. Masterbih Meat protein. Meni se leti na Savi bolje pokazala ova kobaja nego li voce iako hranim i sa jednim i drugim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima ga u prodavnicama zdrave hrane trazi golicu (otrebljeno seme bundeve),ja dodajem CC Moorov kelp meal , ima Nutrabaits i SBS samo su dosta jaki sa cenom. Masterbih Meat protein. Meni se leti na Savi bolje pokazala ova kobaja nego li voce iako hranim i sa jednim i drugim.

Sad mi je sve jasno :good: ,u biti imamo neki sličan recept ,kelp i ja stavljam(a nekad sam baš i morske alge stavljao dok je bilo jeftinije a sad brate prave alge se zlatom plačaju,čak i spirulina je preskupa) hydrolised poultri ja stavim ali ne masterbihov -preskup mi je,nabavio na drugačiji način puno manja cijena,Jednostavno atraktivnije da bude ubrzaš sa topljivijim komponentama tipa glm,ili liver ili squid powder itd itd ali i poskupljuje dosta jbg a ako ti radi boila solidno onda ne čačkaj ništa.Žao mi ove skuplje boile trpat u savu,u pravilu meso je uvijek skuplje a ovim drugima sam zadovoljan.Pokušaj voče smanjiti aromu na minimalu za savu  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nikad nisam pravio frankfurtsku kobasicu jednom sam uzeo kad sam išao u rumuniju melegov mix i hemiju i pravili od toga i lepo je jeo

E a onda mi je jedan moj drug pričao kako on pravi francusku kobasicu i kako ubija ribu na to sto sam i video svojim ocima

E sad ja osim njega nikad nisam čuo da još neko pravi francusku kobasicu,da li je neko čuo ili pravio francusku i šta je to?

Ja moram sam sebe da kvotujem,jel niko nezna o čemu se radi,ili niko neće da otkrije tajnu?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Nije previse, pecace isto...jedino sto nema potrebe stavljati toliko kad isti efekat postizes i sa duplo manjom dozom a nije bas jeftin. Ja sam stavljao ranije i 10ml sto je u granici onoga sto sbs preporucuje i dobro je pecalo ali skupo mnogo i smrdis na m1 3 dana posle
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...