Jump to content

M1-Frankfurtska Kobasica


Aleksandar Aca

Recommended Posts

Razmisljao sam ja  o tome  ali koji su onda vrag stavili i 5g u recept (cisti marketing da prodaju proizvod vise), nego mi je Dusan Janac rekao da slobodno u orginal sbs m1 mix stavim 7% robin reda.

Taj recept njihov nista ne valja, nemoj ni da ga gledas....imas robin reda u miksu, mozes i da ne stavis preko toga nista...ja sam stavljao 50 grama, kad nisam imao vise rr rolao i bez njega i nije bilo neke razlike. Mislim da 50 grama zavrsava posao racunajuci sve ukupno...ostalo je trpanje bez potrebe

Link to comment
Share on other sites

Taj recept njihov nista ne valja, nemoj ni da ga gledas....imas robin reda u miksu, mozes i da ne stavis preko toga nista...ja sam stavljao 50 grama, kad nisam imao vise rr rolao i bez njega i nije bilo neke razlike. Mislim da 50 grama zavrsava posao racunajuci sve ukupno...ostalo je trpanje bez potrebe

 

Pa koji recept onda da gledam, daj neki savjet :p

Link to comment
Share on other sites

Pa koji recept onda da gledam, daj neki savjet :p

Nemoj da gledas nijedan recept,sedi sam i sastavi mix. M1 mix ti je mesno-zacinski i kreni odatle. Riblja brasna,robin red,ugljeni hidrati i vlakna. Upotpuni i izbalansiraj mix na takav nacin i pecace sigurno 5x bolje. Ako pravis po recepturi sbs upecaces jedno veliko NISTA. Sve je preko svake optimalne doze i cist marketinski trik. Prvo i osnovno je da znas sta koja komponenta u mixu znaci i koja je njena uloga,ne mozes da trpas sve i svasta,drugo nije isto ako pecas 24h ili 3 dana,da li hoces instant reakciju ili da ti riba "legne" na boilu,period kad lovis,dubina vode itd. Ako stavis 10ml likvida m1 i ostalu hemiju po njihovoj recepturi mozes da pecas otprilike max 10 sati i posle toga da gledas kako drugi pecaju. I da znas kada sve to slozis ta boila nije nimalo jeftina,mix+hemija+jaja cca 25 eur/1kg
Link to comment
Share on other sites

A sto be kupis već gotove boile i ne lomis glavu ooo recepta. Braca iz kikinde,Nesa borca a verovatno ima i drugih prave proverenu boilu dokazanu na stotine takmicenja

To ti je mnogo i bolja i jeftinija varijanta,potroši ćeš kile i kile miksa i litre tečnosti i potanje šta ćeš napraviti i dobiti

Bolje kupis proverenu boilu ako ti je bas toliko važno da pecas na tu boilu

Link to comment
Share on other sites

A sto be kupis već gotove boile i ne lomis glavu ooo recepta. Braca iz kikinde,Nesa borca a verovatno ima i drugih prave proverenu boilu dokazanu na stotine takmicenja

To ti je mnogo i bolja i jeftinija varijanta,potroši ćeš kile i kile miksa i litre tečnosti i potanje šta ćeš napraviti i dobiti

Bolje kupis proverenu boilu ako ti je bas toliko važno da pecas na tu boilu

 

nemoj da misliš da je to što oni prodaju isto to sa čime pecaju na takmičenju! 

 

hanibale, samo napred, napravi boilu i pravac na vodu. za početak napravi kilogram i videćeš kako će se pokazati. da te utešim, mnogi prave M1 sa komponentama SBS-a, konkretno i ja a jagodu i ostalo voće pravim od VdE. nemoj samo da koristiš čist mix već ga razblaži tj. pomešaj sa "domaćim"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nemoj da misliš da je to što oni prodaju isto to sa čime pecaju na takmičenju! 

 

hanibale, samo napred, napravi boilu i pravac na vodu. za početak napravi kilogram i videćeš kako će se pokazati. da te utešim, mnogi prave M1 sa komponentama SBS-a, konkretno i ja a jagodu i ostalo voće pravim od VdE. nemoj samo da koristiš čist mix već ga razblaži tj. pomešaj sa "domaćim"

 

 

Hvala na savjetu :) Pazi a to sto prodaju kosta 20e po kilogramu znam jer sam pitao Bracu, a i ja se slazem sa kolegom sigurno ti nece prodati boilu istu kao sto on peca na nju.....Ne bi ni ja da sam na njihovom mjestu, meni je ribolov hobi a Braca zivi od toga :)

Link to comment
Share on other sites

E jesmo mi čudan narod koji u sve sumnja i ni u šta ne veruje....

Mi znamo uvek sve od toga da se solar i nutra prepakuju kod nas kod žike u shupi pa do toga ko je ubio kenedija

Oba čoveka koja sam naveo lično poznajem i siguran sam da prave isto za sebe i za prodaju, i da idu logikom da se na pecas i dodjes da kupis opet.... jer jednom ako te zajebe nećeš više doći

 

A na isti mamac,na istom mestu, u isto vreme dva čoveka će imati različite rezultate

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nikad nisam pravio m1, niti sam ikada pokusavao da kopiram brendiranu aromu. Pravac dejstva nije taj nego bojla sa kombinacijom extrata, mirisa i ukusa koja je jedinstvena. Ako miks ima iole onog sto treba, uz sve druge potrebne uslove, saran ce doci. Mozda necete upecati 20 koliko bi ih bilo sa napucanom bojlom ali 6 hocete. A moze biti i obrnuto
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Aj da osvezim temu i ponovo pokrenem. Koristim moj domaci M1 i Monster Crab vec nekoliko sezona i neverovatno dobre rezultate imam. Ne takmicim se, niti planiram i bas me briga da li neko zna koju boilu imam i kako glasi recept. Vise znacaja pridajem taktici i nekim drugim stvarima, nego da se oslanjam samo na mamac. Opet i van toga, nije mi cilj da dodjem na jezero i nabijam komplekse nekome jer mi se moze, niti smatram da sam toliko dobar. Recept sam ja sastavio i testirao, rolao i pecao. U pocetku je to bilo mnogo jednostavnije, kako su se javljali rezultati, tako sam pojacavao recept i ovo je neka konacna varijanta koja mi vrhunski peca, od pocetka do kraja kampanje. Riba lepo prihvata boilu i uz adektvatno hranjenje zna lepo da legne na nju :). Pravio sam je i topivu uz odredjenu taktiku i nije bilo greske. Ko voli nek izvoli ❤️

M1

15% LT94

10% HERING RB

5% PREDIGEST RB

12% PTICIJA HRANA MLEVENA

10% RENNET CASEIN

8% PSENICNE KLICE

5% MLEVENA KONOPLJA

10% ROBIN RED

25% PALENTA

 

30 gr pivski kvasac

20 GR SO

5 GR BETAIN HCL

 

3 ml M1 SBS

1 ml frankfurter s. sbs 

6 kapi black peper

20 ml Attract natural

20 ml liquid liver

Zasladjivac - preporuka proizvodjaca

25 ml salmon ulje

 

Najlepse rezultate sam imao u kombinaciji sa pop-up jagodom na dlaci (snowman ili pola-pola), kao i singl boilu sa malim podizacem umocenom u dip M1, domaci. Igrajte se malo i sa tretiranjem boila nakon kuvanja sa odredjenim komponentama, zna da bude veoma efikasno.

Opet kazem, taktika je mama i to je ono na sta se oslanjam, ako ne znate da pecate mozete da rolate bilo sta nece to biti to. Cena miksa na 10 kila je oko 60 i nesto eura sto je prihvatljivo, gledao sam i cifru da ispostujem. 

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...