Jump to content

Soja Brasno


ganic

Recommended Posts

Dali ima neko neku radnju gde kupuje sojino odmasceno brasno posto kod mene vise nijedna radnja prodavnica zdravs hrane nema odmascenog vec samo masno a i u velikim marketima ga nema pa ako imate ptodavnicu gde kupujete da mi date kontakt pa da mj posalju kurirskom sluzbom i moze na dzakcic jef je tako isplatljjvije nego pakovanja od 300 gr
Link to comment
Share on other sites

Kod mene su DM marketi samo za kozmetiku :)

Bogami onda su vam ti DM marketi siromasni nekakvi. U Hrvatskoj i u BiH obavezno imas i dio sa zdravom hranom unutar DM marketa i ima zanimljivih stvari tamo.

Link to comment
Share on other sites

Bogami onda su vam ti DM marketi siromasni nekakvi. U Hrvatskoj i u BiH obavezno imas i dio sa zdravom hranom unutar DM marketa i ima zanimljivih stvari tamo.

ma mi smo ti ovde sa svim i svacim siromasni u pm
Link to comment
Share on other sites

Ganicu,imas odmascenu tu soju.....sve zavisi ko za cega ekstrudira soju,koju namenu ali uglavnom svi iscede do koske jer pilici oce da se izvrnu koliko je to jaka hrana dok prasici podnose ,hahahahh

Link to comment
Share on other sites

Aj da iskoristim temu....

Jel neko od vas koristijo soju za stocnu hranu nije brasno vec malo krupnije mora da se samelje.U deklaracii pise da ima 35% proteina,cena je oko 0.5 evra.

To je verovatno sojina pogaca ili griz i jedno i drugo su punomasni znaci samo termicki obradjeni,ima jos i sojina sacma slicne granulacije ali iscedjena oko 45% proteina cena cirka 70-80 din/kg .

Link to comment
Share on other sites

E na kraju sam nasao odmasceno brasno sojino ali na dzakove od 25 kg pa ako ima zainteresovanih moze da se raskrcmi. Sutra idem u tu firmu a cena je oko 230-250 din i masnoca je 0,7 dok je kod neodmascenog i do 20%
Link to comment
Share on other sites

Dali ima neko neku radnju gde kupuje sojino odmasceno brasno posto kod mene vise nijedna radnja prodavnica zdravs hrane nema odmascenog vec samo masno a i u velikim marketima ga nema pa ako imate ptodavnicu gde kupujete da mi date kontakt pa da mj posalju kurirskom sluzbom i moze na dzakcic jef je tako isplatljjvije nego pakovanja od 300 gr

Ganiću, kako si utvrdio da je punomasno.? Uvidom u deklaraciju, ili tako kažu u prodavnici.?

Link to comment
Share on other sites

Drug ima firmu i snabdeva pekare i mesare sa raznim sojama i aditivima i emulgatorima i samo na dzak to radi i samo na deklaraciji ovako na rec sam nepoverljiv jer trgovci samo da prodaju a ovaj em drug em deklaracija emcovek na tone i tone radi. A meni tek sad pali na pamet da ga pitam
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...