Jump to content

Konzervisanje I Cuvanje Boila


Recommended Posts

Pitanje u vezi Kalium Sorbata da li isti ima neki ukus,miris ? Pravio bih pop-up boile pa me interesuje da li bih sa njim mogao da ih sacuvam od kvarenja i da li je kolicina 5-10gr po jednom jajetu ok ?

ako radis samo cisto pop au brasno netreba ti konzervans nikakav vec izvuci zumance iz jajeta i uradi samo belancetom i duze osusi i nece se kvariti a ukus se ne menja sigurno sa sorbatom
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kupovni pop up miks je u pitanju, a imam nameru da mesam pop up miks sa obicnim da dobijem balansirane mamce za udicu slicne onima kojim hranim.

u ovom slucaju ako balansiras i stavljas svoj mix isto ti vazi da se ukus ne razlikuje ali bi ti reko da dobro osusis boilu ali moj savet bi bio da radis cistim pop up mixom pa balansiraj seci boile . Ja bi tako jer nebi kvario pop up mix
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Zanima me vase iskustvo u vezi tvrdih boila u koje se dodaje eggalbumin i suse se, da li se njihova tvrdoca menja nakon zamrzavanja?Nisam to do sada radio a planiram, jer hocu da pravim vecu kolicinu boila za divlju vodu odjednom, nemam vremena u toku sezone zbog posla i drugih obaveza..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...