Jump to content

Pomoc Oko Kupovine Satora


Recommended Posts

Pozdrav, zanima me Vase misljenje u vezi nekog satora oko 25000-30000 dinara. Drugar ima neki carp zoom ne znam tacno model, ima sa obe strane pored vrata mrezice za komarce i nazad prozor,bez problema staje 2 kreveta, platio ga je 170e , ali nigde ne mogu da ga nadjem, pa ako neko moze da pomogne? A gledao sam i C line Goliath, deluje mi skroz ok. Ili mozda preporuka za neki treci?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za c-line Goliat znam pouzdano ( ima ga moj drug ) da one plasticne kopce nedrze dobro pa mora da se podmece neka plastika ( ona za stezanje ratkapni na felnama ) da bi moglo da stegne sipke . Imas dosta satora na prodaju , razmisli dobro i cekaj neke predloge jer ako se zeznes negine kajanje . Pozdrav i sretno .

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas kupio JRC contact. prva impresija nakon otpakivanja je jeftina futrola satora u kojoj je spakovan. raspakujem ga ispred kuce (veoma brzo) i to je to . lep,zategnut,ima mesta . deluje mi skroz okej. Sto se jrc-a tice cini mi se da to nije isti kvalitet koji je imao pre 10-12 godina,sto se satora tice. zamerka je pod u satoru koji je od istog materijala kao kod najjeftinijih (ono platno,pleteno,kao dzakovi za zitarice) . ali u globalu,stvarno mi deluje okej i mislim da ce za moje potrebe biti super.  sa postarinom me je izneo 17 100,sto je i jeftinije od iznosa koji je gore pomenut. A eto ja danas imam slobodan dan,stigao sator i ovog trenutka idem da ga isprobam izabacim konacno ! bistro! :pivopija1:  

Link to comment
Share on other sites

Trakker SLX V2. Nekih 300tinjak eura sa sve winter skinom i 2 man. Moj savet ti je da kod satora ne stedis jer to nije nesto sto se stalno kupuje i menja i treba kad ga kupis da ti sluzi dugo dugo i da ne razmisljas o nicemu da li ce da procuri, da se pocepa, da pukne gurtna...
Link to comment
Share on other sites

Ovaj JRC je jeftina verzija pa zato i ima onaj kilavi patos,ja sam imao STI koji je imao debeli gumeni pod Ali je i kosta mnogo vise,dobar sator.Po meni su svi satori od 150-200e samo prelazno resenje,nikako trajno ...
Link to comment
Share on other sites

Trakker SLX V2. Nekih 300tinjak eura sa sve winter skinom i 2 man. Moj savet ti je da kod satora ne stedis jer to nije nesto sto se stalno kupuje i menja i treba kad ga kupis da ti sluzi dugo dugo i da ne razmisljas o nicemu da li ce da procuri, da se pocepa, da pukne gurtna...

Pa mozda bih mogao jos da dodam malo, ali generalno nisam nasao nigde neki sator da mi deluje ok, mislim po ovim prodavnicama, carpologija itd.. imas neki predlog gde da gledam? Ili polovno?

 

Hvala svima na pomoci, jos cu dobro da razmislim pre nego sto uzmem, ne zuri mi se, a ne bih da menjam svakih godinu dana. :)

Link to comment
Share on other sites

Za c-line Goliat znam pouzdano ( ima ga moj drug ) da one plasticne kopce nedrze dobro pa mora da se podmece neka plastika ( ona za stezanje ratkapni na felnama ) da bi moglo da stegne sipke . Imas dosta satora na prodaju , razmisli dobro i cekaj neke predloge jer ako se zeznes negine kajanje . Pozdrav i sretno .

Imam goliata i ne vidim stvarno zasto on koristi vezice da bi stezao sipke? Drugu sezonu ga koristim i nikakvih problema nisam imao sa njim..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj savet ti je da kad izdvojis novac koji planiras da kupis sator ti gledaj da kupis sator koji u toj ceni imas sa winterom. Kolko god imao para izdvojenih ti uzmi akontreba i jeftiniji samo da je sa winterskinom.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam goliata i ne vidim stvarno zasto on koristi vezice da bi stezao sipke? Drugu sezonu ga koristim i nik

akvih problema nisam imao sa njim..

VIdim da kazes da imas golijata, da li znas koja mu je cena sa vinterom? I da li ga ima kod nas?

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Sto kaže Ganic

Nikako sator bez skina ne uzimaj,to su varijante za izlet

Kondenzuju i mnogo skuplji satori bez skina a ne jefrinije varijante...

Bolje Nadji one starije šatore sa onim fiber šipkama sto idu u x i preko prekrivka tipa daiwa misijom,ili chup nego neki moderniji bez skina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prosle godine kupio sebi sator Carp Zoom carp expedition 3. Dimenzije su 3,90 x 3,30 x 1,65. Savovi su iznutra zavareni nekom gumenom trakom. Pod je na cicak i od nekog gumiranog materijala. Sad planiram da uzmem i winterskin za njega. Ovako bez skina pojavljuje se kondenz u donjoj zoni satora pogotovo ako sa strane stoje torbe. Vec je bio i na vetru i na kisi od 48 sati i nigde nije propustao. Kostao me je oko 260 evra i za sada sam prezadovoljan. Pozadi ima dva velika prozora.
Link to comment
Share on other sites

Neće da propusti vodu od kiše skoro ni jedan sator ali kondenz mora da pravi ako nema prekrivku

Najbolja varijanta je da je plafon ili deo plafona u mrežici i preko prelevic ka tada vazduh kruži i nema šanse da se napravi kondenz

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas kupio JRC contact. prva impresija nakon otpakivanja je jeftina futrola satora u kojoj je spakovan. raspakujem ga ispred kuce (veoma brzo) i to je to . lep,zategnut,ima mesta . deluje mi skroz okej. Sto se jrc-a tice cini mi se da to nije isti kvalitet koji je imao pre 10-12 godina,sto se satora tice. zamerka je pod u satoru koji je od istog materijala kao kod najjeftinijih (ono platno,pleteno,kao dzakovi za zitarice) . ali u globalu,stvarno mi deluje okej i mislim da ce za moje potrebe biti super.  sa postarinom me je izneo 17 100,sto je i jeftinije od iznosa koji je gore pomenut. A eto ja danas imam slobodan dan,stigao sator i ovog trenutka idem da ga isprobam izabacim konacno ! bistro! :pivopija1:  

Da castis :D ponovio si se hehe

 

Ja bi preporucio prologic comander deluxe 2 man , imam ga sator je bomba, a i drugar ga ima dobrih 5 god ni jedan koncic se nije izvukao . Pod je gumiran i jak,  savovi na satoru su ojacani nekakvom trakom gumenom ( neznam kako se strucno to zove ) . Skoro je bio jedan u oglasima cini mi se oko 200e . 

Link to comment
Share on other sites

Da castis :D ponovio si se hehe

 

Ja bi preporucio prologic comander deluxe 2 man , imam ga sator je bomba, a i drugar ga ima dobrih 5 god ni jedan koncic se nije izvukao . Pod je gumiran i jak, savovi na satoru su ojacani nekakvom trakom gumenom ( neznam kako se strucno to zove ) . Skoro je bio jedan u oglasima cini mi se oko 200e .

Hvala, pogledacu. Pretrazio oglase, ali nista.. verovatno prodat
Link to comment
Share on other sites

ako mozes Traker je top izbor,pre neki dan na pecanju smo poslagali Fox,JRC i Traker i na oko se vidi razlika uu kvalitetu svega a s obzirom da ga ima za 250,300e ne postoji bolja solucija.

Link to comment
Share on other sites

ako mozes Traker je top izbor,pre neki dan na pecanju smo poslagali Fox,JRC i Traker i na oko se vidi razlika uu kvalitetu svega a s obzirom da ga ima za 250,300e ne postoji bolja solucija.

ali traker armo koji ti imas i traker slx v2 nemaju nikakve slicnosti u kvalitetu. Slx je tu oko 250 e a platno je poput jrc twin skina ili contacta. Mada ako nadje jrc twin skina i on mu je super a polovni su tu oko 180-200 e
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...