Jump to content

Tamis


GORANBILLY

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
U Orlovatu noću lepa deverika se javlja preko dana uglavnom sitnija, padne i po koji šaran od 2-5kg to je bilo ovog vikenda. U Tomaševcu uglavnom bela riba babuška slabo a šaran se nije javljao. Ja ću za vikend kod mene u Pančevu pa javljam kako sam prošao na domaćem terenu.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 7 months later...
Danas sam bio malo u marini u Pancevu , Tamis mutnjikav , malo brzi i polako nadolazi , malo povise mosta dobijaju somove iz camca na crnu glistu i durdubake komadi su od 3 - 10kg , po recima cuvara saran usao vec u razlive i poceo mrest
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Clan ovog foruma Sekulic bio je na tamisu sad petak subotu nedelju i imao je sarana od 14,5 kg golac i jednog malog 2 kg.nadam se da ce postaviti slike uskoro :D

 

Na kom mestu je bio i pustio ih je naravno?

Link to comment
Share on other sites

Na kom mestu je bio i pustio ih je naravno?

 

Neso mislim da je u pitanju Tomasevac,uglavnom tamo peca koliko znam.Saran je pusten naravno,golac zenka prepuna ikre,lici na loptu :D

I on je bio zacudjen sto je uhvatio tolikog sarana tu,do sada je imao ug;avnom komade do 6 kg.sve u svemu mislim da je zasluzio takav ulov s obzirom koliko vremena provodi na Tamisu i koliko se puta vratio bez ulova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neso mislim da je u pitanju Tomasevac,uglavnom tamo peca koliko znam.Saran je pusten naravno,golac zenka prepuna ikre,lici na loptu :D

I on je bio zacudjen sto je uhvatio tolikog sarana tu,do sada je imao ug;avnom komade do 6 kg.sve u svemu mislim da je zasluzio takav ulov s obzirom koliko vremena provodi na Tamisu i koliko se puta vratio bez ulova.

 

I jos pa golac toliko sam dana i noci proveo po Tamisu i jos nisam uhvatio nekog golaca

Link to comment
Share on other sites

I jos pa golac toliko sam dana i noci proveo po Tamisu i jos nisam uhvatio nekog golaca

I nisi nista propustio,nista lepse od ljuskavih torpeda.

Link to comment
Share on other sites

I jos pa golac toliko sam dana i noci proveo po Tamisu i jos nisam uhvatio nekog golaca

 

Pa da bio je on u pravu kad je reko da mu niko nece poverovati kad sam mu rekao da okaci slike.ne vidim cemu takva izjava?sledeci put cu mu reci da kupi krljustara kad se bude slikao na tamisu.jeste cudno ali smatram da nije nemoguce uhvatiti golaca na divljoj vodi.uostalom nemam nikakve koristi od toga da lazem.

Link to comment
Share on other sites

Pa da bio je on u pravu kad je reko da mu niko nece poverovati kad sam mu rekao da okaci slike.ne vidim cemu takva izjava?sledeci put cu mu reci da kupi krljustara kad se bude slikao na tamisu.jeste cudno ali smatram da nije nemoguce uhvatiti golaca na divljoj vodi.uostalom nemam nikakve koristi od toga da lazem.

 

Mislim da si pogresno shvatio,ispod Sakula je bilo dosta golaca svojevremeno.

Link to comment
Share on other sites

Pa da bio je on u pravu kad je reko da mu niko nece poverovati kad sam mu rekao da okaci slike.ne vidim cemu takva izjava?sledeci put cu mu reci da kupi krljustara kad se bude slikao na tamisu.jeste cudno ali smatram da nije nemoguce uhvatiti golaca na divljoj vodi.uostalom nemam nikakve koristi od toga da lazem.

 

Nisam ni ja mislio da to nije istina sto kazes samo sam rekao da ja nisam imao golaca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prošle godine sam imao jednog trkača oko 22:30, letnji period. Nahranio sa kilogram kuvanog kukuruza u 3 tačke na 2 metra od obale ispod vrbine krošnje.

Kombinovao sam sa aromatizovanim (alkoholna jagoda) Spomb je odradio posao savršeno.

Mališa mi je bio draži od svih ostalih koje sam pecao te sezone. Lokacija Orlovat kod one plaže-kupališta. Oduševio sam se kad sam video da tik uz naše mesto ima česma i tuš!

 

 

"Malo" sam se smorio zbog izletnika koji šljokaju i puštaju glasnu muziku iz kola! :)

Link to comment
Share on other sites

Pa da bio je on u pravu kad je reko da mu niko nece poverovati kad sam mu rekao da okaci slike.ne vidim cemu takva izjava?sledeci put cu mu reci da kupi krljustara kad se bude slikao na tamisu.jeste cudno ali smatram da nije nemoguce uhvatiti golaca na divljoj vodi.uostalom nemam nikakve koristi od toga da lazem.

Sto te to cudi kada su bile poplave pre4-5 godina kada je Jasa Tomic i oklna naselja plivala pod vodom ribnjak koji se nalazi sa druge strane tamisa u mestu Neuzina je probio i velika kolicina ribe je usla u tamis a to se redovno desava svaki put kad tamis preplavi zato golac u tamisu.A ZA ULOV SVAKA CAST POSEBNO ZA RIBOLOVCA KOJI JE VRATIO RIBU POSLE SLIKANJA NAZAD U VODU

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...