Jump to content

Tamis


GORANBILLY

Recommended Posts

Tamiš u blagom porastu, drug iz Jabuke me zvao, peca belu ribu... Deverika i babuška grizu na "belu" glistu i crve. šaran je u zabrani još nekoliko dana, kaže mi da se lepo mresti... To je to ukratko to.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
I te kako zadnjih 10g isključivo pecam na boile na Tamišu, a ribe su bile u rasponu od 2-15kg tako da slobodno možeš zabaciti na boile, i nemoj da ti neko priča kako trebaš da pripremaš mesto tri nedelje da bi upecao ribu, ako odrediš dobro mesto i sa malo prihrane (stari kuvani kukuruz i boila) imaćeš ribu na boile. Po meni veličina idealna 18mm udica 2.
Link to comment
Share on other sites

druze moze , u mom slucaju desavalo se da treci ,cetvrti dan dobijem ribu na boili, po meni treba dobra priprema(valjda dok ne navikne),uz nju za prihranu kukuruz ,konoplja ,pelete....ako ih pravis sam i pola od napisane vrednosti za hemiju ,pa i manje ,meni se to dobro pokazalo
Link to comment
Share on other sites

I te kako zadnjih 10g isključivo pecam na boile na Tamišu, a ribe su bile u rasponu od 2-15kg tako da slobodno možeš zabaciti na boile, i nemoj da ti neko priča kako trebaš da pripremaš mesto tri nedelje da bi upecao ribu, ako odrediš dobro mesto i sa malo prihrane (stari kuvani kukuruz i boila) imaćeš ribu na boile. Po meni veličina idealna 18mm udica 2.

 

Dragane koje su to čudvortone boile na koje se peca šaran na Tamišu.

Link to comment
Share on other sites

Da, verovatno zavisi od mesta gde ljudi cesce/redje pecaju na boile ... Dobro je, hocu da probam da pecam na boile, pa reko ajd da vidim ima li smisla.

 

Sve vise verujem u boilu kao mamac, iako sam mislio potpuno suprotno.

Link to comment
Share on other sites

Vladimire prvo nisu nikakve čudotvorne boile nego sasvim obične, na kojima dosta mojih prijatelja peca po Tamišu pošto ja recept nisam krio nego koga zanima taj i dobije. Inače pecalo se na potezu od Pančeva do Neuzina i svugde se riba dobijala postoji i snimak na you-tube gde drugar vraća nazad u vodu šarana od oko 10kg isto upecanog na čudotvornu boilu kako ti to voliš da kažeš. A pitanje je bilo dali šaran na Tamišu može da se peca na boilu, a ne na koju, za tvoju informaciju ove godine su već došla dva komada od 7,3kg i 7,1kg..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

svaka cast za sarana,kakva je ovih dana situacija u tomasevcu,jel su poceli da pustaju onu travuljinu

Sto se tice trave i nije tako strasno(vratio sam se pre 2dana, a bio sam ukupno 4dana) ali bilo je strasno kada sam stigao u cetvrtak na vodu i video Tamis 1.put u zivotu tako mutan (kao da ga je neko preorao),to je trajalo sve do subote kada se kol`ko tol`ko razbistrio,pa sam mogao konacno i da bacim hranu.Ujutru sam imao 3 protvisa (krupna kao na slici kod mog klinca) i par babuski,ali od sarana ni traga ni glasa.Nadam se da cu sledeci put imati vise srece sa vodom,s`obzirom da tamo stalno j..u sa branom i vodostajem...
Link to comment
Share on other sites

Izgleda mi kao lepo mesto, kako se dolazi do tamo, posto ja kad idem u Tomasevac, pecam samo na onoj krivini sto je zovu Kurvina jama

Kad ulazis u Tomasevac ides desno prema Botosu (brani) i ispred same crkve levo i pravo na Tamis "kod vrba",tu je pored i seoska plaza za kupanje... ;)

Tu su preko leta skoro sva mesta zauzeta jer ima puno kampera.Mi koji tu stalno dolazimo se poznajemo medjusobno tako da nam i same kolege "cuvaju" mesto kad treba da dodjemo,samo ih zvrcnemo i najavimo dolazak :help:

Evo i slike:

http://i49.tinypic.com/15xohud.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kad ulazis u Tomasevac ides desno prema Botosu (brani) i ispred same crkve levo i pravo na Tamis "kod vrba",tu je pored i seoska plaza za kupanje... ;)

Tu su preko leta skoro sva mesta zauzeta jer ima puno kampera.Mi koji tu stalno dolazimo se poznajemo medjusobno tako da nam i same kolege "cuvaju" mesto kad treba da dodjemo,samo ih zvrcnemo i najavimo dolazak :help:

Evo i slike:

http://i49.tinypic.com/15xohud.jpg

Sledeci put idem tamo, a ici cu radnim danom, valjda ce biti malo mesta i za mene.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...