Jump to content

D U N A V


rott

Recommended Posts

  • 3 months later...

Uuuu... druže Ja dolazim iz skroz drugačije ribolovačke priče, Ja sam ti prvenstveno Dunavski ribolovac, a to odmah zahteva i x 2 jaču težinu svega što baciš u vodu. A od spodiranja raketom na Dunavu nema ni go ...,ali će zato bti upotrebljen za bacanje kugli sa kamenom u sredini i markiranje.

Takodje moje marker olovo mora da ima bar 180 gr jer voda teče ,a dubine gde ga pecamo su neretko i preko 12-15metara (sad bi mi Meleg rekao to je nemoguće) ali tako je.

Od ovog štapa očekujem mnogo,a siguran sam da će mi to i pružiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Smrketa male vode su prevelike at the moment, a i tamo mi se zgadilo pecanje zbog onolike kolicine granja,pa se kuliram ... a uvek se na tu vodu vratim :)

 

Rade, ne jurim sarana, uzeleo sam se nekog finog pecanja bele ribe teleskopima..

 

Jos neka ideja ?

\

Link to comment
Share on other sites

Negde izmedju 1994 i 1996. godine, splav mi se nalazio na Adi Ciganliji izmedju veslackih kubova C.Zvezde i Partizana, Povremeno se pojavljivao covek koji je pecao sa obale na teleskop i plovak bez masinice, duzine 7m, ali je bio lagan i u to vreme je kostao oko 500DEM, kako mi je kasnije covek rekao. Pecao je bas ovako sa proleca, kad je vodostaj Save bio relativno visok i bela riba ulazila u obalu. Inace je covek bio svestran pecaros, u penziji i cekao je da mu sin zavrsi skolu da bi isli na leto u vikendicu gde je pecao i ozbiljnije ribe...Elem, covek mi je odao jednu veoma jednostavnu tajnu o pecanju bele ribe sa obale:

 

Ponese se kilo/dva starog hleba, skuva oko pola kila zita i doda aroma anisa. Za one koji ne znaju, anis je nalik biberu u zrnu, neverovatno lepo mirise kao sto znate, a u to vreme je mogao da se kupi na merenje u Biljnoj apoteci u Tadeusa Koscuckog ulici. Ko jos uvek poseduje stari mlin za kafu, po mogucstvu elektricni, jako se lepo samelje i lepo mesi sa gore navedenom masom potopljenog hleba i skuvanog zita., od cega se prave kugle za prihranu.

Dakle, covek je sa malim rancem sa pomenutom prihranom i jednim stapom na plovak pecao belu ribu u Cukarickom rukavcu u to vreme. Pecao je sa obale, cesto stajao na starim automobilskim gumama, pajolama, daskama da bi dobacio ispod nekih vrba...Ribu koju je pecao je uglavnom delio pecarosima na obali ili vracao u vodu. Jednom je imao na stapu sarana od 2,1kg koga je uspeo da izvuce na obalu ali je slomio vrh na stapu.

Inace jednom prilikom je sa pontona VK C.Zvezda pecao celo pre podne belu ribu i u polasku ponudio jednom starijem pecarosu da nastavi da peca na njegovom mestu to popodne, jer je bilo lepo nahranjeno...Sutradan je saznao da je cikica imao 3 sarana to popodne...

Poucen njegovim savetom, ja sam tada probao taj nacin prihrane i mogu vam reci da sam imao slicne uspehe u tom cukarickom rukavcu sa belom ribom.

Da ne zaboravim, za mamce mozete da koristitee tanku crvenu glistu ili crvice...

 

Bistro

:crazy: :crazy: :crazy:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ajde da ozivim malo ovu temu.Uvek se vratim Dunavu kod Velikog sela, posto mi je to najblize,i zbog posla i manjka vremena, tu mogu da dolazim cesto. Izvrteo sam sve taktike - i kukuruz, i fensi sistemi sa boilom, bez uspeha, nula poena.

 

Ako je neko pecao na ovom potezu, i USPEVAO da dobije sarana, moze li malo da opise svoj pristup ...

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Dunav je Dunav i tu velike filozofije nema.Pogledaj koje terene imas tu gde pecas i odaberi mesto tako sto ces malo sedeti na vodi i videti gde se kupa sarko.Samim tim lako ces ga locirati i pecati.Sto se tice pecanja sto jednostavnije to lakse i bolje se peca.Nadam se da znas sve to i bistro!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...