Jump to content

Trigga Ice kombinacija za prolece


exyucarp

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Koji recept je proban od ovih.
Ja imam ovo korigujte molim ako ima sta:
---------------------------
900g triga ice
100g red hering
30g GLM
50ml likvid triga
20 kapi black peper
3ml crambery
1ml kavijar
7g betain HC1
20 kapi n - bytric acid
20 ml nutramino
Ulje samo za rolanje salmon ....
---------------------------

Nisam ga nikad probao i necu dok ne cujem sugestije.. skup je do jaja..

Link to comment
Share on other sites

Koji recept je proban od ovih.

Ja imam ovo korigujte molim ako ima sta:

---------------------------

900g triga ice

100g red hering

30g GLM

50ml likvid triga

20 kapi black peper

3ml crambery

1ml kavijar

7g betain HC1

20 kapi n - bytric acid

20 ml nutramino

Ulje samo za rolanje salmon ....

---------------------------

 

Nisam ga nikad probao i necu dok ne cujem sugestije.. skup je do jaja..

Po 20 kapi je previse,ja bih stavio 7do10 kapi B Pepera,i max 5kapi N Barica ali N batric razmuti u malo vode pre nego sto ubacis u jaja. I pojacao bih aromu za po 1 ml.

Link to comment
Share on other sites

i ja bih reko ne da je mnogo nego preterano. ja bi zavisno od vode ako je komercijala onda moze 5-7 kapi peper i 3-5 kapi bytric a aromu po propisanom odnosu na ambalazi a li maximalnoj dozi a i mislim da ti red 100gr nista ne znaci na 900gr ica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"N batric razmuti u malo vode pre nego sto ubacis u jaja"

n'butric je toliko jak da kada se sipa direktno u jaja odmah ih isprzi  :crazy: i smrdi u PM

Iskusio sam to sa N Batricom zato sam mu i napisao da razmuti sa vodom. Kad sipas direktno u jaja gde padne kap Batrica jaja pobele i naprave se grudvice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskusio sam to sa N Batricom zato sam mu i napisao da razmuti sa vodom. Kad sipas direktno u jaja gde padne kap Batrica jaja pobele i naprave se grudvice.

to sam i ja hteo reci sad ali si bio brzi...

Link to comment
Share on other sites

E vidite ljudi ja sam svakako dobio ovaj recept i bas mi je drago da se ukljucila tolika konverzacija.
Vidi se tacno da taj gospodin sarandzija nije hteo ni blizu da mi da dobar recept nego sve na vrat na nos.. 
Ja znam da je mnogo - tj skupo glm, nbutric je jako mnogo cak ga izbaciti mozda.. arome naravno pojacati..
Hvala svima iz ovog mogu svasta da naucim...

Link to comment
Share on other sites

Ko je lud da pokloni dobar recept koji bi posle zavrshio ovako

na internetu komentarishuci ga javno bilo ko . A covek ulozio ko zna koliko truda a i novca da ga stvori . Polako , nemoj uzimati sve zdravo za gotovo :-)

Link to comment
Share on other sites

I ja se slazem max da sve to sto se dobiju recepti mozes uzeti da ti sluzi kao osnova za pocetak i da polako krenes da ga preradjujes je ti niko nece dati tek tako . A taj od koga si dobio ako ti je dobar drug i verujes mu toliko zasto bi stavio na forum i proveravao kvalitet. Kvalitet proveravas na vodi .
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja se slazem max da sve to sto se dobiju recepti mozes uzeti da ti sluzi kao osnova za pocetak i da polako krenes da ga preradjujes je ti niko nece dati tek tako . A taj od koga si dobio ako ti je dobar drug i verujes mu toliko zasto bi stavio na forum i proveravao kvalitet. Kvalitet proveravas na vodi .

A pitanje je i na kojoj vodi?...ne radi svaki miks isto na svim vodama....neko razvija boilu....testira....usavrsava je ....dodje do lovne boile ali za samo jedno jezero! i sta onda? prodje dve sezone i riba vise ni na toj vodi nece da jede tu boilu!

To je char pecanja na boile i varanja sarana!

Stalno nesto novo....nova brasna, novi miksevi, nove kombinacije.....ljudi kupujte komponente....pravite blaze varijante, pa postepeno pojacavajte...testirajte ako imate vremena...ako ne, uzdajte se u srecu i dobre komponente naravno!

Svako dobro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam drugara ima jednu boilu i peca na svim vodama sa njom i vata. U sezoni na komercijalama razbija sa njom. Tako da moze da se napravi boila da radi na sve vode samo je treba cackati. Znam ja da nije niko lud da da recept od A do Š. Kontam da nikad necu ni praviti ovu trigu, eto hteo sam samo da prepisem sa papira ono sto sam dobio jos pre god ipo dana.. 
Pecajte ljudi, ja planiram da batalim boile mnogo bre to skupo da bi napravio dobar mamac..... Dobar dip kukuruz, guma, parfem i gas.. 

Link to comment
Share on other sites

Imam drugara ima jednu boilu i peca na svim vodama sa njom i vata. U sezoni na komercijalama razbija sa njom. Tako da moze da se napravi boila da radi na sve vode samo je treba cackati. Znam ja da nije niko lud da da recept od A do Š. Kontam da nikad necu ni praviti ovu trigu, eto hteo sam samo da prepisem sa papira ono sto sam dobio jos pre god ipo dana.. 

Pecajte ljudi, ja planiram da batalim boile mnogo bre to skupo da bi napravio dobar mamac..... Dobar dip kukuruz, guma, parfem i gas.. 

pa najbolje pitaj tog drugara za konkretno tu boilu pa on ti nece dati kompletan recept pa eto nju doradjuj .

Link to comment
Share on other sites

pa ako ti je drugar dace ti ceo recept...

sa druge strane, zavisi sta podrazumevas pod dobrom boilom... da li ocekujes dobar mamac na dlaci kojim ces da pecas 8h ili zelis dobru hranu koja ce da ti propeca kasnije i drzi ribu duze u zoni u kojoj pecas... cesto su to dve potpuno razlicite stvari...

 

Link to comment
Share on other sites

slazem se milance i moje iskustvo koje imam a mozda i nije neko kaze da boila sa jakim procentom proteina je upravo ta sto kazes da propeca kasnije i potraje na duze a boila koja je takoreci suplja sa mixom ili ti boila sa cetiri brasna i sa nekim manjim procentom proteina a napucas je hemijom zna da radi na komercijali odma dok ova prva nista u startu.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...