Jump to content

Druzenje Forumasa Jezezero Čonoplja 24-27-05.2018


Recommended Posts

Da se vrate exyucarp druzenja bez merenja ribe i nagrada i kuraca palaca. Prava druzenja kao Morovic sto je bio i prva Peskara i jos par. Da ljudi opet propricaju jedni sa drugima a ne da sede u boxovima tri dana i zabacuju i hrane do iznemoglosti kao da se peca u 50000e. Sa poslednjih 5 druzenja nema ni jedna anegdota, ni jedan dozivljaj za prepricavanje. Nema srreeeccckkkkooooo, nema pva sakova, niko nikome nije morao da montira satore i da ga kopca u vrecu... podele se nagrade i svi odu kuci, neki ne ostanu ni na rucku.

Ja licno mislim da bi forumu mnogo prijalo jedno druzenje po starim pravilima. A verujem da vecina starijih forumasa ce se sloziti sa mnom. A noviji samo da se nadaju da ce moci da iskuse taj cirkus koloradu :)

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Kiki slazem se da je bilo vrhunsko zezanje, najlakse je vratiti staro pravilo,najveca riba pobednik. Ali seti se kako je isla prica, od cuvenog DA GA MERIMO,pa onda ajde da merimo ukupnu kilazu tri najvece ribe pa ni to nije valjalo pa onda hajde da merimo sve. Seti se koliko je bilo nezadovoljnih na Peskari kad smo merili samo ribu preko 7kg! I koliko nagovora je bilo da se meri sva upecana riba. Mislim da ce uvek biti onih koji ce pecati kao da je WCC i onih koji ce se druziti. Dokaz toga je zadnje druzenje na Zabaru,posebno Subota riba se merila bilo je i nagrada a druzenje je bilo vrhunsko skoro na celom jezeru 13,14,15 Ganic Ljota i Andrija Gemist bilo je valjanje od smeha non stop, ovamo boxovi4,5,6,7,9 na kraju se zavrsilo uz harmoniku...

Suma sumaru ako ima zainteresovanih uvek mozemo da se organizujemo!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neznam šta bih pametno mogao da iznesem ali definitivno je ovaj naš hobi otišao daleko. Previše je nekog prestiža. I sam imam skup i kvalitetan pribor ali mi lično smeta kada počnu komentari prevashodno u vezi pribora. Umesto što bi Kiki rekao da se što više družimo i iznosimo svoja iskustva sa praktičnog ribolova sve više se sukobimo oko običnih gluposti. Mislim da je kvalitetan vrhunski kvalitet pribora potreban samo iskusnom ali iskusnom šarandžiji koji je prošao dosta toga u praksi i kome je isti stvarno potreban.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neznam šta bih pametno mogao da iznesem ali definitivno je ovaj naš hobi otišao daleko. Previše je nekog prestiža. I sam imam skup i kvalitetan pribor ali mi lično smeta kada počnu komentari prevashodno u vezi pribora. Umesto što bi Kiki rekao da se što više družimo i iznosimo svoja iskustva sa praktičnog ribolova sve više se sukobimo oko običnih gluposti. Mislim da je kvalitetan vrhunski kvalitet pribora potreban samo iskusnom ali iskusnom šarandžiji koji je prošao dosta toga u praksi i kome je isti stvarno potreban.

Upravo tako, s tim sto stojim iza toga da vrhunski pribor nije REALNO potreban nikom, mislim u smislu potrebe na vodi i u lovu sarana, ne na potrebu za prestizom i sl. Opet ko zeli i moze neka ga prisusti sebi ali ima mnogo "ribolovaca" kojima je bitan samo pribor i nista sem pribora. Postavljaju gomile slika sa ovim i onim stapovima, masinama, gacama fox, shimano...itd a slike sa pecanja maltene i nema niti ih to mnogo interesuje. Meni to licno ne prija jer mislim da treba da budemo ribolovci i zaljubljenici u prirodu na prvom mestu a posle sve ostalo. 

Link to comment
Share on other sites

 Treba li "da ga merimo"?

Aaaaaa, nikako, "odmerili" smo ga Mi odma :diablo:

Odavno neidem na takmicenja, uradio sam par druzenja, bila je idea da je to stvarno druzenje i bilo je uprkos pojedinaca koji svako izlazenje na vodi okrenu u takmicenje

Pa nije saranski ribolov samo to, moze se u njemu i te kako uzivati

Link to comment
Share on other sites

kupovi takmicenja ya pare i sve ostalo mi ide na nerve cak i kupujem prodajem ...preterali su ...treba nesto opusteno bey puno para i nekog pritiska i tenzije ...malo pecanje malo klopa malo prica i druzenje

Link to comment
Share on other sites

Kako je prolecno druzenje u Aprilu vec dogovoreno i odrazece se na Lapovcu,mozemo se dogovoriti npr za drugu polovinu Maja,do tad bi mrest trebao da se zavrsi da napravimo druzenje gde ce POBEDITI najveca riba. Predlazem Cepel jer je nekako jezero najbolje za druzenje,mozemo organizovati rucak svaki dan druzenja, imamo proverenog kuvara....

Svaki predlog je dobro dosao!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je prolecno druzenje u Aprilu vec dogovoreno i odrazece se na Lapovcu,mozemo se dogovoriti npr za drugu polovinu Maja,do tad bi mrest trebao da se zavrsi da napravimo druzenje gde ce POBEDITI najveca riba. Predlazem Cepel jer je nekako jezero najbolje za druzenje,mozemo organizovati rucak svaki dan druzenja, imamo proverenog kuvara....

Svaki predlog je dobro dosao!

Jel moze u obzir da dodje Maradik ili Pavlovci ?

Link to comment
Share on other sites

Brajo treba tek da doživiš da dođe "puna postava" pa da vidiš šta je show program

Apsolutno, uvijek smo spremni za druzenje, usput od pune postave moze punooo da se nauci tako da bi takav skup bio prava stvar!!!

Link to comment
Share on other sites

Da se vrate exyucarp druzenja bez merenja ribe i nagrada i kuraca palaca. Prava druzenja kao Morovic sto je bio i prva Peskara i jos par. Da ljudi opet propricaju jedni sa drugima a ne da sede u boxovima tri dana i zabacuju i hrane do iznemoglosti kao da se peca u 50000e. Sa poslednjih 5 druzenja nema ni jedna anegdota, ni jedan dozivljaj za prepricavanje. Nema srreeeccckkkkooooo, nema pva sakova, niko nikome nije morao da montira satore i da ga kopca u vrecu... podele se nagrade i svi odu kuci, neki ne ostanu ni na rucku.

Ja licno mislim da bi forumu mnogo prijalo jedno druzenje po starim pravilima. A verujem da vecina starijih forumasa ce se sloziti sa mnom. A noviji samo da se nadaju da ce moci da iskuse taj cirkus koloradu :)

Ja ne znam da li sam ikad prisustvovao jednom takmicenju ili druzenju da su svi ostali na proglasenju ili na rucku.To mi je ono bas seljacko kad pola njih ode.A vrhunac debilizma je druzenje na jezeru B.Jarak prosle godine.Ekipa koja se dosta odmakla na vodecoj poziciji,lepo se spakovala u 12h jer boze moj imaju dovoljno za pobedu i oni se slikali sa peharom u 12h jer kao moraju ici negde..Do 16 h se pecalo.Ja sam prisustvovao na par druzenja sa ekipom sa jednog drugog ribolovackog foruma,e to su bili sokovi,tu je celo vreme zajebancija,flasa ide u krug,u svakom boxu postavljen astal sa djakonijama,pa se malo sedne kod jednih komsija pa malo kod dgrugih itd.Zadnje druzenje su imali 2.januara ove godine na Tamisu,nazalost nisam mogao da odem.Mislim da ih je preko 30 ,a samo je jedan zabacio taj dan.Ostali su zaseli u jednu vikendicu i udri po zajebanciji (ice i pice u ogromnim kolicinama) do zore.Hocu da kazem da na bilom kom saranskom druzenju takmicenju,druzenje traje samo dok traje prijava i izvlacenje pozicija,a posle to predje u pravi rat za prestiz.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom je tako nazalost. Ali ne mora da znaci, imali smo mi par druzenja koja su bila druzenje u pravom smislu reci. Iz nekog iskustva cim se meri riba nema druzenja. Dovoljno je da dve tri ekipe krenu sa malo jacim tempom pecanja i odmah to pokrene vecinu ostalih kako se ne bi obrukali i ode mast u propast. Druzenje moze biti u saranskom ribolovu pravo samo ako se riba ne meri. Nego se peca za svoju dusu. Eventualno ta varijanta sa najvecom ribom jer je to cista sreca i samo jos jedan dodatni povod za sprdnju. Jer se to vodstvo promeni nekoliko puta tokom pecanja pa onda uvek bude "provociranja" od strane onih koji trenutno vode. I to se uvek sretno zavrsi. Svi sretni i zadovoljni. Kad je kup, meri se riba, ima nagrade... uvek ima zadovoljnih i nezadovoljnih, onih koji odu, onih koji ostanu...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

bitan faktor je i kotizacija, ako je 100 eura u pitanju + putni troškovi + boile +... normalno je da se ide na rezultat a da je zajebancija u drugom planu. neko je spomenuo pavlovce i to treba podržati, kotizacija da bude minimalna pošto ribe nema ali bi zato bilo vremena za druženje

 

Послато са M83G уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kakvo je stanje sa Conopljom? Dal bi se tamo moglo organizovati? Divlja voda,lepo zabacis,cekas sarana(da cekas,jer sve ovo po komercijalama je pecanje),izgubilo pravu strast kad provodis sate i sate cekajuci dal ce uopste i udariti. Takva je Conoplja,a dok se ceka moze lepo da se druzi i da se ljudski iskrivi bez da prezabacujes na sat vremena.
Link to comment
Share on other sites

na čonoplji su komarci ko rode, dobro je što nema mesta [emoji38]

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Da,ima i dva para Anakondi i jedan usamljeni Burmanski piton. Prosle godine je prijavljen nestank tri ribolovca,jednog su pronasli,isisali su ga dzinovski komarci samo koza ostala a dvojicu su najverovatnije pojele zmije!

Hajde ljudi da ne preterujemo,dajte predloge gde bi mogli da se okupimo pa da pocnemo sa organizacijom.

Cepel je po meni ok jer tamo mozemo lako da organizujemo klopu,pice... i

Boza je predlozio Maradik,ako neko moze da zavrsi da zakupimo jezero nek se javi!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

imali smo mi dosta druzenja koja i danas pominjemo i nije nam falilo zezancije a ne sumnjam de se ne mogu ponoviti,sve je bilo spontano i bez tenzija...organizujte samo neku vodu koja prima dovoljan broj ekipa za sve zainteresovane i slazem se za najvecu ribu jer tada su nam druzenja poprimala upravo to kako se i zvalo druzenje EX YU Carp clanova

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...