Jump to content
Exyucarp community

Obaveštenje

GORANBILLY
 Share

Recommended Posts

Kao ja znam postoji 2 vrsta feedera. 1 za belu ribu, XYZ(Ne znam kako se zove kod nas, tu se koriste one mrezaste hranilice i crvici kao mamac) Feeder, i Method Feeder(method olovo, popupovi, kukuruz, itd.) za krupnije ribe. Tj. koriscenje method olova, tj. za pelete, tj za vecu ribu.

Trebalo bi odvojiti i dati jedan poseban Forum za Feeder Pecanje.

Zabranjena praskasta... nama su rekli da ne mozemo pecati na zig, posto onda hranimo praskastom hranom, stime ne hranimo sarane, amure, krupne ribe, nego samo belu ribu. 

Ja koliko se sećam (ima starijih sarandzija od mene koji se bolje sećaju) 1997,98,99,2000... na Adi safari u začetcima šaranskih takmcenja bila je dozvoljena praškasta i posle je ukinuta.... bile su tada razne teorije zašto je ukinuta ali je zabranjena

A sad koliko mi se čini samo kod nas je zabranjena praskasta hrana,na sv prevenstvima je dozvoljena na vecini takmicenja je dozvoljena samo naši po običaju izmisljaju toplu vodu a da ih sve zajedno pitaš zašto je zabranjena niko nezna

Svi pravilnici su copy/paste

A tek da priča da se praškastom hrani sitna riba je nevidjena glupost,pa zar se sitnim sporom ne hrani bela riba i babuska ne jede zrnevlje,konoplju i zito.... mož misliti

• Like 2

Objasnjenje koje sam ja dobio od dva upravnika komerc jezera je da je praskasta zabranjena iz dva razloga.

Prvi je to da lose utice na kvalitet vode pogotovo u letnjem periodu ( Sto kaze Debeli Sremac MUTI VODU)

Drugi mnogo bitniji je da se praskastom ne nahrani riba(saran),kada se peca na dnu bacaju se velike kolicine spoda ,peleta,boila. Vecinu te KRUPNIJE visokokaloricne hrane(boila) pojede saran.

Isto objasnjenje je za Zig.

Ja koliko se sećam (ima starijih sarandzija od mene koji se bolje sećaju) 1997,98,99,2000... na Adi safari u začetcima šaranskih takmcenja bila je dozvoljena praškasta i posle je ukinuta.... bile su tada razne teorije zašto je ukinuta ali je zabranjena

A sad koliko mi se čini samo kod nas je zabranjena praskasta hrana,na sv prevenstvima je dozvoljena na vecini takmicenja je dozvoljena samo naši po običaju izmisljaju toplu vodu a da ih sve zajedno pitaš zašto je zabranjena niko nezna

Svi pravilnici su copy/paste

A tek da priča da se praškastom hrani sitna riba je nevidjena glupost,pa zar se sitnim sporom ne hrani bela riba i babuska ne jede zrnevlje,konoplju i zito.... mož misliti

Ja se secam da sam isto negde pitao ali nemoj me drzati za rec na kom jezeru ne secam se....objasnjenje je bilo da se ta sitna hrana lepi saranu za skrge .....i da posle crkava zbog toga...

Jel pokretanje dela foruma o fideru ekonomskog karaktera ili neki drugi razlog?Moglo bi komotno odmah da se pokrenu delovi i o plovkarenju,varalicarenju ...ExyuCARP.

Mozda gresim ali ovo nije vise Carp forum od momenta otvaranja fider tema.Da se ogradim,nisam protivnik ni jedne vrste ribolova ali u ovom slucaju naziv foruma gubi svaki smisao.Sada ce sigurno biti poseceniji ali definitivno ne sa dusom.

• Like 1

Jel pokretanje dela foruma o fideru ekonomskog karaktera ili neki drugi razlog?Moglo bi komotno odmah da se pokrenu delovi i o plovkarenju,varalicarenju ...ExyuCARP.

Mozda gresim ali ovo nije vise Carp forum od momenta otvaranja fider tema.Da se ogradim,nisam protivnik ni jedne vrste ribolova ali u ovom slucaju naziv foruma gubi svaki smisao.Sada ce sigurno biti poseceniji ali definitivno ne sa dusom.

Pozdrav Srdjane 

Drago mi je da si izneo svoje misljenje i postujem tvoj nacin razmisljanja.Feeder tehnikom se peca i saran ne samo bela riba i feeder ribolov je dosta povezan sa klasicnim saranskim ribolovom. Dosta kolega na divljim vodama dok cekaju sarana vreme prekracuju pecanjem na feeder,i sve vise kolega praktikuje ovaj vid ribolova. Meni licno je feeder jako zanimljiv i mislim da forum nista nece izgubiti na kvalitetu zbog otvaranja feeder podforuma.

• Like 3

Ne mislim ni ja da ce izgubiti na kvalitetu.Rekoh dusu.Licno dosta dugo pecam i nema nacina ribolova koji nisam praktikovao osim musicarenja.Od kad pecam sarana pecao sam i ostale tehnike ali samo u nedostatku saranske akcije.Odavno sam clan i jednog naseg vrlo kvalitetnog ribolovackog foruma i da mnogo tema,mnogo clanova,mnogo... ali za nas sarandzije nepotrebnih tema.Jednostavno fider ribolov jeste usko povezan i sa saranskim ribolovom ali isto tako tek je povezan sa kesegama,skobaljima...A to sve nema veze sa nasim interesovanjima.

U svakom slucaju sa srecom.Kao sto si rekao ovo je misljenje pojedinca tj mene i ako ste tako odlucili ja postujem.Takodje pozdrav.

Pozdrav Srdjane 

Drago mi je da si izneo svoje misljenje i postujem tvoj nacin razmisljanja.Feeder tehnikom se peca i saran ne samo bela riba i feeder ribolov je dosta povezan sa klasicnim saranskim ribolovom. Dosta kolega na divljim vodama dok cekaju sarana vreme prekracuju pecanjem na feeder,i sve vise kolega praktikuje ovaj vid ribolova. Meni licno je feeder jako zanimljiv i mislim da forum nista nece izgubiti na kvalitetu zbog otvaranja feeder podforuma.

jes vala seks je seks dal se j..ali dvoje ili dvojica isto je samo krajnji rezultat nije isti.ja imam stek i volim da pecam sarana na stek i mene odbacuju i ovi sto pecaju belu i ovi sto pecaju sarana hoce biti i nesto o plovku exyucarpfloating

Promenite ime foruma bez toga Carp ako ce vec biti fiderisanja I kojecega jos,postajete kao i ti neki forumi koji pisu o pecanju svega....a to sto kaze Bili da mnogo kolega na divljoj vodama fiderise dok ceka sarana ja licno jos nisam video,da li mozda izvade saranske stapove pa pecaju fiderom ili dodaju jos koji stap na dozvoljena 3? Znas li mozda?

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

• Create New...