Jump to content

Tiger Boila


rudy

Recommended Posts

ama ljudi tajger se koristi i za ljudsku ishranu....kao kikiri , semenke i ostale zajebancije...evo ja cu pojesti pola kile tajgera ako treba  ... pa da vidimo da li je stetno..ja i onako na pecanju dok bacam raketu samo tajgera i secerca jedem kao cips... pre par godina sam procitao u nekim novinama neki austrijanac nije ni bitno uglavnom malo ozbiljniji igrac napisao.."Ono sto dajem saranu, mogu i ja da pojedem" i kad svako od nas bude isao tim putem nece biti problema...nego je lakse staviti 100ml briona u spod ili pecati na parfem sta sve nisu radili... treba krenuti od samog sebe prvo...a i ovo sto je neko napisao zasto riba crkava ovde u nasim jezerima..uglavnom gde je zabranjen tajger su sve barustine ...kako nece da crkne kad je zagrejana kada...ajde da vas stavim u saunu i da vam tovarim pecenja i rostilja svaki dan da se davite u njemu...da vidim koliko ce ko da izdrzi....kad je neki saran sa nekog divljeg jezera tipa maradik dobrodol ili tako neka jezera jos sad ne znam ona na jugu srbije da ne nabrajam crkao zbog tajgera...tako da krene svako od sebe i bice dovoljan pomak  .. :good: :good: :good: =@

Link to comment
Share on other sites

Malo smo otisli u off,ali vam je sve na mestu kao Njegoseva.Dosad kojeg god vlasnika jezera pitao o razlogu zabrane zig-riga,niko mi nije znao objasniti pravi razlog,ali je zabranjen.Kakve sam odgovore naslusao ,pa to je strasno.Neki bas onako vredjaju inteligenciju.Pogledao sam more emisija o saranskom ribolovu iz raznih krajeva sveta i nigde nisam cuo da je zabranjen zig rig i tajger.To izgleda da samo kod nas izmisljaju toplu vodu.Ja mogu samo da zamislim koliko se tajgeru ubaci na Miki,i ja jos nisam cuo da je riba zbog toga uginula.Vise ribe im ugine od nesavesnog ophodjenja po ribi(ispadanje iz ruku,udaranje itd) .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost kod nas a i u okolini nema mnogo pravih boili kupova,a i to malo kupova sto se otpeca prodju bez tajger boile ( mislim da to nijedna ekipa i ne pravi).

Mislim da je to i zbog hranjenja jer na boila kupovima obicno zabranjuju raketu a tiger boilu ulepljenu dipom nema sanse da kobraju

Link to comment
Share on other sites

Kobrace se nekako i bez dipa-suve, ali tiger boila trazi i spod i pelet u pva, pa sve to u dip, a na boila kupovima nema spoda i nema pva mrezice i vrecice... A i tiger boila nocu nije bas pravi izbor, zato i nije idealno resenje za boila kupove.
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam rekao da tajger ne moze biti stetan, vec da "takmicarska" boila moze biti daleko daleko stetnija pa je niko ne zabranjuje. Zabrana tajgera u engleskoj je zbog veklikog biznisa sa boilama koji bi propao a kod nas je zabranjen zbog biznisa sa takmicenjima... nece niko da peca takmicenja svaka dva dana kad ekipe sa "praznim" tajgerom dominiraju. Pa sta se desava sa losom boilom na u vodi, saran proba par komada pa kad vidi da je djubre ostavi da truli na dnu... a danas svako pravi boile po principu sto nadrkanija to bolja... slazem se da treba ograniciti kolicine hrane kako u vodu ne bi dospevali kamioni svacega ali ovo te smes pva konac ne smes mrezicu, smes kobru do 7h u 7h i 5min ne smes, smes prstima da lomis boilu ne smes krushom... ma daj ljudi vise je postalo presmesno... ocekuju se nova ogranicenja, po principu smes sve samo da ne pobedis ti nego ja
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Takmičarska boila nije uopšte “ nadrkana” jer da je tako ta ista bi pecala prvih 5-10h i kraj! Takva boila mora da bude potpuno izbalansirana da bi je šaran uzimao i posle 24h -48h-72h -100h.

Sto se tiče tajgera ne bi komentarisao ništa,ali sama pomisao na poredjenje dobre boile i tajgera u smislu kvaliteta ishrane šarana je za ne poredjenje.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne kazem da jeste, nego da mnogi misle da treba da bude te bacaju u vodu daleko stetniju boilu nego sto je sam tajger te ne vidim smisao zabrane tajgera...

A sto se kvaliteta ishrane sarana tice sigurno si u pravu, stim sto je pecanje nesto sasvim drugo.

Link to comment
Share on other sites

 

To je izgleda neki autohtoni problem koji se javlja samo na nasim vodama. Zanimljivo da niko drugi nema ni zarazu ni uginuce ribe, samo mi imamo. Kao sto rekoh - price za malu decu koje pomalo i vredjaju inteligenciju....al svakom na volju

Ja sam prvi put cuo o ovome kada je Korda pricao u nekom od svojih videa. Nismo mi Srbi izmislili .

Link to comment
Share on other sites

To je izgleda neki autohtoni problem koji se javlja samo na nasim vodama. Zanimljivo da niko drugi nema ni zarazu ni uginuce ribe, samo mi imamo. Kao sto rekoh - price za malu decu koje pomalo i vredjaju inteligenciju....al svakom na volju

Ja sam prvi put cuo o ovome kada je Korda pricao u nekom od svojih videa. Nismo mi Srbi izmislili .

Druze to su komercijalni sadrzaji koji imaju za cilj da reklamiraju i svoje proizode a i u dilu su sa drugim proizvodjacima kojima je u interesu da se kupuju njihove boile i skupe komponente a ne da neko razbija na tajger koji je 3-4 puta jeftiniji

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Opet ja i tajger boila.Sta mislite da bi imao bolji ucinak kad bi u dip za tajger ubacio aromu e12,npr 1ml po kili ,i s tim bi prelio boile ?

Iskreno ne verujem da bi nesto postigao drugarski kazem naravno...jedno moje zapazanje verovatno ce se doata kolega sloziti....ta tajger boila kad peca to ubija ceo dan samo rokaj snimaj...a kad riba nece ili kad slabo radi onda sedi i placi...hocu sa kazem da nije kao hot demon,m1, jagoda vde na primer pa da uvek iscacka po koju ribu...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ne znam zasto je ta tajger boila tolika tajna, ja je iskreno nikada nisam pravio ali kontam da je veca "TAJNA" u tajgeru za boilu nego u ovom nazovi mixu koji to treba da poveže. Predpostavljam da je tu kombinacija vezivnih brasna od zitarica plus npr gluten da još bolje poveže smesu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gluten nije na životinjskoj bazi, to je oblik proteina iz žitarica, prije svega pšenice i njoj srodnih, zar nisi do sada primijetio kampanju bezglutenskih proizvoda, prije svega brašna. Jako teško svarljiv čak i za osobe koje nemaju intoleranciju na gluten. Užasno ljepljiv, čak mu je i ime u prevodu mislim ljepilo...

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
13 hours ago, Moravski alas said:

Pozdrav svima, zanima me da li pravite tajger boilu od 100% tajgera sa jajima ili samo sa vezivom bez kuvanja 😬

Kako mislis 100% tajgera? Mora imati nesto da poveze kako bi moglo da se rola

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shoga said:

Pa sameljes ga spremljenog, dodas vezivo(prah koji se koristi u pekarskoj industriji za hleb bez glutena) koje slepi tu masu

Ljudi prave boilu samo od tajgera sa tim vezivom, ali ne znam da li i jaja idu u to posto to bas jako stegne sve

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 4/14/2022 at 9:17 PM, Moravski alas said:
On 4/14/2022 at 9:12 PM, Shoga said:

Pa sameljes ga spremljenog, dodas vezivo(prah koji se koristi u pekarskoj industriji za hleb bez glutena) koje slepi tu masu

Ljudi prave boilu samo od tajgera sa tim vezivom, ali ne znam da li i jaja idu u to posto to bas jako stegne sve

Expand  

Druze jesi probao to vezivno sredstvo radi li posao? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...