Jump to content

Koriscenje Boila U Prihranjivanju


Duconi

Recommended Posts

Zavisi da li su bojle domace ili kupovne, da li su sporije ili brze. Zavisi od mnogo jos faktora kao sto su vrsta vode, napadnutost vode bojlama i naravno duzina pecanja 12,24,48 ili vise sati. Svako od nas ima neko drugacije iskustvo. Teska tema za raspravu ali moze biti veoma poucna ako se vise ljudi ukljuci u nju. Kazi ti kolega nama koji od ovih faktora su kod tebe zastupljeni pa da ti pokusamo odgovoriti sa nekim nasim iskustvima.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radi se o velikim jezerima koja nisu toliko napadnuta od strane ribolovoca pa ne mogu da kazem da su to komercijalne vode.Jezera su dugacka od 2 km pa na dalje i jedna pozicija zauzima prostor od oko 80-100 metara u sirinu.Peca se samo sa jedne obale tako da nema niko preko puta.Koliko sam primetio ima dosta prirodne hrane i dosta kiseonika.obicno idem na jednodnevna pecanja.Ove godine planiram da idem i na kampanje od 72 sata bar nekoliko puta.Ljudi su mi rekli da ribe ima u sta sam se i sam uverio.Cvrglana nema.Boile koristim kupovne iskljucivo.Da bih vam priblizio nekako,nije voda tolio napadnuta sa boilama kao Mika Alas ili nekim drugim komercijalnim revirima.Pecam u Sloveniji

Edited by Duconi
Link to comment
Share on other sites

Kupovne bojle ne koristim vec nekih 8 godina osim za udicu ako mi se ucini neka zanimljivom. Ja vec duze vremena pecam na dve bojle, jedna meso druga voce. Sa hemijom kombinujem vrstu vode na koju idem. Moja mesna bojla relativno sporije radi zato na jezerima prvo hranjenje obilnije hranim. Na primer ako pecam 48 sati u prvom hranjenju istovarim dve ili cak tri kile zavisi od broja stapova. Posle samo dodajem uz opet malo jace hranjenje pred noc. Na vodama na kojim pecam riba zna sta je bojla. Kupovna bojla je zeznuta. Mozes natovariti mesto samo bojlom i propecati vrlo brzo jer su te bojle veoma atraktovane. Problem je kad se riba najede kupovnih bojla vise tu pecanja nema. Ne vraca se na hraniliste. Domace bojle mnogo lakse svari i vraca se ponovo. Naravno i bojlu treba znati napraviti. Ja sam se mnogo puta zeznuo.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...