Jump to content

Shimano Ultegra Spod


Recommended Posts

Ja je imam od kako je izasla i masina je skroz dobra. Nisam jos nasao manu. Moglo bi da se peca na nju samo se dril malo slabije cuje jer nije namenjena za te stvari ali ostalo je full. Cim sam je dobio otvorio sam je skroz da vidim sta je unutra i bio sam prijatno iznenadjen.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja je imam od kako je izasla i masina je skroz dobra. Nisam jos nasao manu. Moglo bi da se peca na nju samo se dril malo slabije cuje jer nije namenjena za te stvari ali ostalo je full. Cim sam je dobio otvorio sam je skroz da vidim sta je unutra i bio sam prijatno iznenadjen.

 

Nisam razumeo deo ''...dril se slabije cuje jer nije namenjena za te stvari''

Zasto mora da se cuje dril kod masinice za lovni stap ako sam dobro razumeo?

Daiwina nova crna basia je bas za to, kosta 600 eur i ne cuje se dril, a za spod stap nije namenjena sigurno

Link to comment
Share on other sites

Masina kao sto joj i naziv kaze je namenjena za spodiranje. Niko ne kaze da sa njom ne moze da se lovi. Ja licno nikad ne bih mogao da lovim na masinu koja nema jasan i glasan dril. Najvise zbog toga da imam osecaj nocu za vreme drila koliko mi najlona riba uzima jer ne palim bateriju nikada dok riba ne dodje skroz do meredova.

P.s. a o firmi na d koja proizvodi skupe mlinove za kafu osrednjeg kvaliteta ne bih da polemisem. Svako ima svoj ukus

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja je imam od kako je izasla i masina je skroz dobra. Nisam jos nasao manu. Moglo bi da se peca na nju samo se dril malo slabije cuje jer nije namenjena za te stvari ali ostalo je full. Cim sam je dobio otvorio sam je skroz da vidim sta je unutra i bio sam prijatno iznenadjen.

Kiki, pretpostavjam da ima brzu kocnicu, samo mi reci da li je kocnica uradjena sa automatskim zatezanjem prilikom naglog izvlacenja najlona (drila), kao kod redovne xtd i kao kod nove aerlex? Pitam, posto planiram da uzmem masinu za marker, a tu mi treba brza kocnica i da nema otpor kada je otpustim. Sa aerlex nisam zadovoljan jer uvek imam otpor prilikom izvlacenja najlona kada merim dubinu iako je kocnica skroz otpistena, prosto iritira. Znam da mogu da se uzmu washer-i da se sredi to, ali bilo bi super da je to na ovoj spod masini reseno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Da kažem neko moje prvo zapažanje

Uzeo sam je skoro i sad išao na prvo pecanje 5dana,stvarno sam vitlao i bacao onako muški po ceo dan

Mašina radi odlično, mirno radi,jako je brza,lepo slaže najlon,leti extra..... nemam ni jednu konkretnu zamerku ili manu da sam našao

Jedino sto mi se dešavalo posle dugo bacanja da se odklipuje najlon,i ako duplo vezem oko klipa posle nekog vremena se razveze,i podvlači najlon ispod ali to je moja greska jer sam namotao previše najlona bas sam preterao,bio mrak nisam lepo video

Mislim da vredi više muzike nego para

Za nju novu mogla bi da se uzme polovna daiva spod e sad dal će shimano biti za 10god ko sto je daiva spod videćemo

Daiva spod je ušla u legendu,ali ja bi opet uzeo novu shimano pre nego polovnu daivu a šta će biti za 5godina videćemo

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...