Jump to content

swinger ili hanger ?


Hanger ili Swinger  

192 members have voted

  1. 1. Hanger ili Swinger

    • Hanger
      80
    • Swinger
      112


Recommended Posts

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

 Po meni ubedljivo najbolja sprava koju sam ikad koristio,jeftino a neprevazidjeno.http://www.carpfishing.de/images/product_images/info_images/fox_buttswinger-new.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

K. Neš hengeri i posle desetogišnje upotrebe nezamenljivi i nesalomivi. 

Izuzetno osetljivi,  za sve vremenske uslove pogodni, prakticni za pakovanje, bez plastike i roka trajanja.

http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/$T2eC16ZHJHwE9n8ii02QBQymDqS)Dw~~48_81.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ja sam glasao za swingere, pošto na sam početkom ovog tipa ribolova, stavio sam hengere, i tako lošo mi se uplo konac oko hengera (jezda nije bio henger neka firma), zato sam od samog početka prešao na swingere, i do dan današnji ne bi ih promenio.
Link to comment
Share on other sites

jos nekoristim ali mi je u planu, mnogo mocno izgleda  :good:

 

http://imageshack.us/a/img855/445/5838foxeuroswingerblack.jpg

 

 

dosad sam imao i hengere i swingere raznih proizvodjaca ali fox euro swinger mi se pokazao najbolje, trenutno razmisljam o black verziji :) da uzmem

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 7 years later...
On 2/24/2022 at 4:39 PM, Daka88 said:

Neznam dal je tema aktivna. Gledam neke hangere pa neznam da li da kupim pošto nikad nisam pecao na njih. zanima me da li je 12cm prekratak lancic za hangere. Gledam neke prologic-ove.... 

Hangeri su top stvar,probaj da nadjes Solar,ili mozda neke Nashove,mada je Solar N.O.1 inox je inox jbg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2022 at 4:39 PM, Daka88 said:

Neznam dal je tema aktivna. Gledam neke hangere pa neznam da li da kupim pošto nikad nisam pecao na njih. zanima me da li je 12cm prekratak lancic za hangere. Gledam neke prologic-ove.... 

Hengeri su po meni precizniji u detekciji griza kada riba pipavo uzima ali im je po meni mana (ako je to mana) po jakom vetru kada je senzitiviti na signalizatoru podešen na viši nivo onda zna da se desi da imas lažne "bipove". Mada je to resivo smanjenjem senzitviiti-ja.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, GORANBILLY said:

Hengeri su po meni precizniji u detekciji griza kada riba pipavo uzima ali im je po meni mana (ako je to mana) po jakom vetru kada je senzitiviti na signalizatoru podešen na viši nivo onda zna da se desi da imas lažne "bipove". Mada je to resivo smanjenjem senzitviiti-ja.

Po meni svakako mana.Jednom sam pecao sa hengerima,uzeo od kolege da probam…ko rekoh mozda mi se svidi.Tad i nikad vise.Upravo zbog tog vetra sto kazes.Inace sedim 90% vremena blizu stapova i manje vise aktivno pratim posto pecam blizu palih stabala u vodi,ali voda uglavnom uvek cista,ne nosi nista osim kada je visok nivo,pa mi je i sensitiviti na maksimumu gotovo uvek…ali tada sa vetrom i tim lancicima kao na rigispilu,to zvecka,pa bip svako malo…Iskrivio sam se buljeci u hengere i vrhove stapova.Sa svingerima nemam taj problem ni pod tim uslovima.Povucem tegic do kraja ako je potrebno,sensitiviti na max,bude sve to izuzetno lagano i osetljivo,a zategnuto…Po meni je to i vise nego dovoljno za bilo kakvo pipavo,recimo zimsko uzimanje mamca.Mislim da je ovako nemoguce da ne vidim da se nesto desava.Naravno preduslov je da saran pomeri olovo cak iako se samo pecne na udicu.Bez pomeranja olova mi ne vredi ni najfiniji henger.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je tema gde bukvalno nema tačnog odgovora, kao BMW ili Mercedes, Samsung ili Iphone, Nike ili Adidas, ZVEZDA ili partizan (ovo baš i nije najbolji primer :) )

Svako koristi ono šta se najbolje slaže sa njegovim načinom ribolova, prezentacije, priborom...

ja npr ne bih mogao da zamislim ribolov sa swingerima i meni su hengeri bolji milijardu puta i za divljinu i za komercijalu, za blizu i daleko, za leto i zimu,.. bukvalno za sve

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

imao prvo one majmune pa mikrone,mk2,iluminatede i onda presao na hengere (solar)

uglavnom necu sigurno opet kupovati swingere mada sam i sa njima bio i vise nego zadovoljan...

Optika...lepse mi cuce na podu...

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2022 at 1:08 AM, Sasa Nadlacki said:

Po meni svakako mana.Jednom sam pecao sa hengerima,uzeo od kolege da probam…ko rekoh mozda mi se svidi.Tad i nikad vise.Upravo zbog tog vetra sto kazes.Inace sedim 90% vremena blizu stapova i manje vise aktivno pratim posto pecam blizu palih stabala u vodi,ali voda uglavnom uvek cista,ne nosi nista osim kada je visok nivo,pa mi je i sensitiviti na maksimumu gotovo uvek…ali tada sa vetrom i tim lancicima kao na rigispilu,to zvecka,pa bip svako malo…Iskrivio sam se buljeci u hengere i vrhove stapova.Sa svingerima nemam taj problem ni pod tim uslovima.Povucem tegic do kraja ako je potrebno,sensitiviti na max,bude sve to izuzetno lagano i osetljivo,a zategnuto…Po meni je to i vise nego dovoljno za bilo kakvo pipavo,recimo zimsko uzimanje mamca.Mislim da je ovako nemoguce da ne vidim da se nesto desava.Naravno preduslov je da saran pomeri olovo cak iako se samo pecne na udicu.Bez pomeranja olova mi ne vredi ni najfiniji henger.

Mislim da nije dovoljno jedno pecanje da bi covek ustanovio dali su hangeri dobra ili losa stvar,i ne samo hanger ili swinger,nebitno,..signalizatori isto,(mora da se otpecaju sezona ili dve u svim uslovima da bi se dao zakljucak neki,i to da se isprati lepo ponasanje toga neceg), mora da peca covek neko vreme sa swingerima,pa onda da izmeni vise vrsta signalizatora,pa onda proba hangere,e onda moze da napravi i uvidi razliku izmedju istih,nisu ni svi hangeri isti,kao ni signalizatori,generalno nijedni nisu savrseni,sve ima prednosti i mane,pitanje je samo koje mane su podnosljivije svakom od nas ponaosob. Sa dobro nastelovanim senzitivom na signalizatorima (TXI npr.),to sto se njisu zbog vetra moze da se resi do nekle,obicno ljudi koji pecaju na Fox sign.koriste swingere,ko peca na Delkime koriste hangere,kada kazem Delkim mislim samo na TXI,ili recimo Nash R3 signalizatori,kada se nasteluju u zavisnosti od toga koji senzitiv nam treba,rade perfektno sa hangerima,i na jakom vetru,i na 50m i na 300m,i po talasima i po mirnoj vodi,ili jacoj ili manjoj vodenoj struji,travi i td.

Ja licno nebi menjao Solar hangere posle svega probanog nikako,i u najtezim uslovima riblova su mi se pokazali odlicno u svakom pogledu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...