Jump to content

Pomoc Oko Stapa


Recommended Posts

pozdrav drugari,odlucio sam da kupim neki novi pribor pa da pitam za savet,namera mi je da uzmem komplet koji nebi menjao dugo vremena a lovio bi na divljim vodama,daljine oko 100-120m najvise..spreman sam da dam do 10 hiljada po stapu i za masine oko 7-9hiljada,bistro!
Link to comment
Share on other sites

Skoro sam pecao na komplet od drugara,stapovi okuma epix 3.9 3.5l i masinice mislim da su okuma axeon,velika spulna(80) . Stapovima sam se vise nego prijatno iznenadio. Olovo od 120g nije ni osetio,a pod ribom kao da su tri libre. A masinice,vise nego pozitivan ukus. Pri izvlacenju olova nema da koci,kao nema snage I slicno. Kocnica isto ok. Cak i ja planiram da uzmem iste stapove Cena oko (8500), Ali bi ih upario sa ovim novim okumama 8k. (Cena oko 80funti)
Link to comment
Share on other sites

imam ih ja,dobio ih na takmicenju. a iskreno,zeleo sam da ih kupim i eto.. navikao sam i volim da pecam sa 12 ft 2,75 lb,ali se rodila potreba za necim jacim kad pecam na Deliblatskom jezeru i jos nekim vodama. nisam ih 'oribio' jos uvek,posto sam samo jednom isao na saransko pecanje od tada. testirao sam ih tada na zabacaju i kidanju i verujem da su to stapovi koji pokrivaju potrebe pecanja na vecim vodama,gde je potreban konstantni zabacaj 100+ metara,kao i za pecanje u krsu. silovao sam sa olovima 120 gr,posle gledao slow motion,odlicna parabola. zaista fini stapici.i da,da napomenem,gore napisano se odnosi na verziju 13 ft 3,5 lb.
Link to comment
Share on other sites

Baca jesi li ti probao taj stao,uzeo u ruku,zamahnuo koji put sa njim? Citam ovde misljenja razna o stapovima a niko see ne pita dal ce Taj stap odgovarati tom koji ga kupuje? Pisali o maveru genesy kako je dobar ,ja ga uzeo u ruku i bacio odmah,meni skroz glidzav. Neke skuplje stapove koji svi hvale,isti slucaj. Od sada kad kupujem prvo stap u ruke,na vodu da se proba,ili uzeti od nekog ,probati pa tek onda razmisliti o kupovini. Jer ako nekom odgovara nee znaci da ce i tebi odgovarati .
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...