Jump to content

Delkim Problem


Recommended Posts

Imam tri komada, ev plus model je u pitanju i problem je sledeci.Kad pojacam ton na maximalu i namestim na sva tri istu melodiju,jedan se primetno slabije cuje .Da li se neko susreo sa ovakvim problemom?

Link to comment
Share on other sites

Sva tri isti ton, ista osetljivost, ista jacina, nove baterije... pisti kako koji hoce... manje vise ton ali osetljivost nikako ne moze da se podesi ujednaceno... tek kad dva stavim na osetljivost 2 a treci na 6 dobije se priblizno ista osetljivost.
Link to comment
Share on other sites

Platio sam posteno indikator renomiranog proizvodjaca i kontam da je normalno sto ocekujem da svoju osnovnu funkciju obavlja korektno. Ta razlika u osetljivosti nije ni malo beznacajna a indikatori imaju 10 pecanja... da dva indikatora postavljam na drugi nivo osetljivosti a treci indikator na sesti nivo da bi jednako zvucali... pritom taj drugi nivo osetljivosti lagana pomeranja ocajno prenosi... sednes da pecas dva se deru na pomeranje mrava u blizini platforme dok treci cuti i kad henger padne 30cm... uzas...

tema je problem sa delkimom pa sad mogu i da ne pecam ako mi se ne peca...

Samo mi je krivo kad ljudi kude pouzdanu masinicu od 5000din jer ne vrti glatko kao aerotehnium a ovakvom smecu od indikatora je sve dozvoljeno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milance moj post nije bio sa namerom da kudim Delkim, licno mislim da koliko da je skup jedan signalizator ne postoji ta sila kpja ce gubiti vreme da se zajebava da meri osetljivost , jacinu zvuka, ton i sl. na signalizatorima.
Moze na dva potenciometra da pise da su od 10K.oma, mislis li da ce u istom polozaju dati istu vrednost?

Ja mislim da nece

I jos jedno pitanje, zasto na Miki baza Delkima ne radi , t.e. "radi"sa smetnjom?

Link to comment
Share on other sites

zbog HAARPA u Rakovici :) Salu na stranu,mozda nisam kompetentan da zalazim dublje u temu,meni su iskusniji na temu delkima rekli da su ev plus i txi nebo i zemlja i to je prica koja se vec ukorenila medju nama sarandzijama. Sta je unutra,ne znam,nisam otvarao i ne mogu nikakvom cinjenicom da potkrepim. bio sam svedok da ev (kod vise ljudi) ne reaguje na drop. koristio sam txi plus i kad zapisti plavi,baza zakrci(samo na plavom),radi,pokazuje run,pisti.ali pre svega samo jednom zakrci. zna li iko zasto je to tako ?
Link to comment
Share on other sites

Moj post jeste bio da kudim delkim, i da probam da nadjem resenje za problem, pa mi nije na mestu komentar "pecajte ljudi nema veze sto pistalica ne radi". Opet kazem to nije nesto na sta treba posebno obratiti paznju, problem je odmah jasno uocljiv. Ne zanima mene ni kolko oma ni kakvu vrednost daju, meni bas za pecanje treba i samo treba da pisti kako treba. Ako je spro od 1000din radio posao godinama (i josuvek radi) bez greske, trebao bi i delkim.

TXI ne bih komentarisao sta je unutra jer ne znam nit me zanima. Pecao sam sa txi mnogo vise nego sa ovim EV-om i upravo iz razloga koji ste naveli NIKAD ne bih kupio TXI sa bazom, a kupovina TXI bez baze meni nema smisla. U razlog takvog ponasanja ne ulazim, jednostavno ne radi kako treba to je cinjenica. Kada sam se odlucio za kupovinu EV-a mislio sam da je osnovna razlika u transmiteru za povezivanje sa bazom... u svakom slucaju nema opravdanje da bude krs

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prijatelj je imao slican problem sa txi, da krci baza, ali samo na ljubicastom signalizatoru.. a desavalo se i da sedimo i vidimo da svinger ide lagano skroz do gore, a da se signalizator ne oglasi, nije nam jasno zasto.. a nekada se oglase sva 4, cim napravis jedan korak na platformi i malo je zaljuljas... Na kraju ih je prodao..
Link to comment
Share on other sites

Nije Delkim kriv sto platforma ne valja....za sve sto je shit lepo prodas ili bacis i kupis sta ti odgovara,prosto...

Ne vidim koji je tvoj problem? Gde god citam, ti imas neke rasprave, neka kontriranja..

Samo sam izneo svoje iskustvo, niti sam rekao da je delkim sranje ili slicno... Mozda je taj bio sa greskom, sta znam...

Link to comment
Share on other sites

Platio sam posteno indikator renomiranog proizvodjaca i kontam da je normalno sto ocekujem da svoju osnovnu funkciju obavlja korektno. Ta razlika u osetljivosti nije ni malo beznacajna a indikatori imaju 10 pecanja... da dva indikatora postavljam na drugi nivo osetljivosti a treci indikator na sesti nivo da bi jednako zvucali... pritom taj drugi nivo osetljivosti lagana pomeranja ocajno prenosi... sednes da pecas dva se deru na pomeranje mrava u blizini platforme dok treci cuti i kad henger padne 30cm... uzas...

tema je problem sa delkimom pa sad mogu i da ne pecam ako mi se ne peca...

Samo mi je krivo kad ljudi kude pouzdanu masinicu od 5000din jer ne vrti glatko kao aerotehnium a ovakvom smecu od indikatora je sve dozvoljeno...

 

 

Milance na na pravom signalizatoru pise fox a na tranzistoru na baterije delikim....

uzmes pravi signalizator i ne brines brigu oko dugmica   :p

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Platio sam posteno indikator renomiranog proizvodjaca i kontam da je normalno sto ocekujem da svoju osnovnu funkciju obavlja korektno. Ta razlika u osetljivosti nije ni malo beznacajna a indikatori imaju 10 pecanja... da dva indikatora postavljam na drugi nivo osetljivosti a treci indikator na sesti nivo da bi jednako zvucali... pritom taj drugi nivo osetljivosti lagana pomeranja ocajno prenosi... sednes da pecas dva se deru na pomeranje mrava u blizini platforme dok treci cuti i kad henger padne 30cm... uzas...

tema je problem sa delkimom pa sad mogu i da ne pecam ako mi se ne peca...

Samo mi je krivo kad ljudi kude pouzdanu masinicu od 5000din jer ne vrti glatko kao aerotehnium a ovakvom smecu od indikatora je sve dozvoljeno...

 

Da su smece-nisu...moji rade besprekorno, evo vec 13-ta sezona i ne bih ih menjao ni za jedne druge.

Greska moze da se potkrade kao i kod svega drugog, stapova, masinica, mercedesa itd, a moze da se resi ili da se-zameni. Tebi barem ne treba pricati kako se reklamiraju stvari kod trgovaca. Sa nalepnicom ako hoces probaj-skini , pa tu gde je 6 stavi 2, ostalo bi trebalo da se ''uklopi'' ili ih reklamiraj, moralo bi da ti se pomogne

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim koji je tvoj problem? Gde god citam, ti imas neke rasprave, neka kontriranja..

Samo sam izneo svoje iskustvo, niti sam rekao da je delkim sranje ili slicno... Mozda je taj bio sa greskom, sta znam...

Pa ti ne citaj onda nego nauci da hodas po platformi,mala deca znaju da losa platforma (kod nas svugde) trese signalizatore,kakvi kvarovi i ko zna sta....sto kaze Milisav,u svemu se potkrade neka greska,nije savrsen ali je najbolji,radi i na +50 i na - 16 sto ostali signalizatori ne mogu,provereno!
Link to comment
Share on other sites

Pa ti ne citaj onda nego nauci da hodas po platformi,mala deca znaju da losa platforma (kod nas svugde) trese signalizatore,kakvi kvarovi i ko zna sta....sto kaze Milisav,u svemu se potkrade neka greska,nije savrsen ali je najbolji,radi i na +50 i na - 16 sto ostali signalizatori ne mogu,provereno!

A ko je rekao da je kvar sto svira kada se ljulja platforma? Citaj malo pazljivije.. problem je sto baza krci na jedan signalizator..

rade druze i ostali, od carp soundera do foxa..

Link to comment
Share on other sites

ja ne pecam u vulkanu ni na severnom polu i boli me pisa sto radi na +- ne znam koliko. Na 25C ne radi kako treba. Ja sam se kao i vecina popalio na zvuk. Manu preosetljivosti sam prihvatio pre kupovine. Nije problem sto piste kad zgazis na platformu ko da imas tripl run, problem je sto dva piste a jedan ne iako su jednako podeseni. Naravno da se desi i najboljima neki kvar ali znam mnoge koji imaju taj problem da signalizator izgubi osetljivost.

 

To je jedini signalizator sa kojim iznova treba da ucis da hodas. Ne pisti na lagana povlacenja. Ne pisti kad zabacis u stranu. Baza krci. Zavrsna obrada je takva da lagano mozes da preseces vene o ivicu pistalice. Nije jeftin. Kad sve saberem i oduzmem ne moze da bude najbolji ni za tri svetlosne godine.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

ja ne pecam u vulkanu ni na severnom polu i boli me pisa sto radi na +- ne znam koliko. Na 25C ne radi kako treba. Ja sam se kao i vecina popalio na zvuk. Manu preosetljivosti sam prihvatio pre kupovine. Nije problem sto piste kad zgazis na platformu ko da imas tripl run, problem je sto dva piste a jedan ne iako su jednako podeseni. Naravno da se desi i najboljima neki kvar ali znam mnoge koji imaju taj problem da signalizator izgubi osetljivost.

 

To je jedini signalizator sa kojim iznova treba da ucis da hodas. Ne pisti na lagana povlacenja. Ne pisti kad zabacis u stranu. Baza krci. Zavrsna obrada je takva da lagano mozes da preseces vene o ivicu pistalice. Nije jeftin. Kad sve saberem i oduzmem ne moze da bude najbolji ni za tri svetlosne godine.

Imam samo jedno pitanje za tebe, koji delkim je to i koliko je star?

Link to comment
Share on other sites

Aj da kazem i ja koju. Delkim ev. I ev + i txi nisu istog kvaliteta . Milance ako si imao txi pa ev i sam znas da nije isto. Ja sam isto imao i celika je razlika . A imao fox rx i sx . I jedni i drugi su sa manam sto znaci nema savrseno. Delkim ima diode sa obe strane a kod foxa je tu problem ako si iz ugla gde poklapa stap diodu onda nevidis koji je i rx baza kod foxa trosi bateriju ako je upaljena dok kod delkima to moze da bude upaljeno godinsma i nista. Ima jos mnogo mana i jedni i drugi ,a naravno ima gresaka i u novim mercedesima iz fabrike pa ih vracaju na reklamaciju konkretno imam prijatelja gde su katastrofalne greske a odrali ga sa 50.000e Ali sam misljenja da svi ti signalizatori ne vrede vise od 50-100 e .

 

 

A kome ne odgovara delkim eno puni oglasi foxa sx pa u kupivinu ....:)

Link to comment
Share on other sites

Iako znam da se neki neće složiti sa tim ali po mom mišljenju Delkim ne može da se poredi sa Fox ili Carp Sounder signalizatorima. Prije 8 godina kada sam u Hrvatskoj u jednoj radnji dvoumio se izmedju Delkim-a TXI i Fox-a RX, lično mi je prodavac u toj radnji preporučio da se opredjelim za Fox RX, jer su tada od 14 kompleta prodanih Delkim-a TXI imali 8 reklamacija. Takođe poznajem dobar broj ljudi koji su isto imali sličnih problema kao što su neke kolege već navele, tako da to očigledno nije slučajno kod tih signalizatora.

Link to comment
Share on other sites

Iako znam da se neki neće složiti sa tim ali po mom mišljenju Delkim ne može da se poredi sa Fox ili Carp Sounder signalizatorima. Prije 8 godina kada sam u Hrvatskoj u jednoj radnji dvoumio se izmedju Delkim-a TXI i Fox-a RX, lično mi je prodavac u toj radnji preporučio da se opredjelim za Fox RX, jer su tada od 14 kompleta prodanih Delkim-a TXI imali 8 reklamacija. Takođe poznajem dobar broj ljudi koji su isto imali sličnih problema kao što su neke kolege već navele, tako da to očigledno nije slučajno kod tih signalizatora.

Gogi znas da imam Txi evo vec 3 godine i nista od navedenih problema nisam imao.

Jedino sto je tacno je to da kad se podigne osjetljivost na 3 i vise oce se javiti kada podizes stap sa rod poda ili kad hodas po platformi ali to nije nikakva mana.

I jos Kiki, Tarik,Paponja ih takodje imaju i nemaju nikakvih problema. nabrojao sam ti njih trojicu, ali znam bar jos 5 ljudi koji takodje nemaju problema.

A sto se Fox-a tice ne bih njega nikad uzeo jer na smijesnih -5 zaledi tockic ako je vlazan najlon, znaci mana do neba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...