Jump to content

Pelagicevo - Korda Monster Carp


milisav

Recommended Posts

Posto je rasprava otisla u dobrom pravcu, bez vredjanja i slicnog onda smem i ja da napisem svoje misljenje bez obzira sto sam moderator. Generalno monster carp serijal mi se dopada veoma i mislim da je dobra promocija ribolova sirokim narodnim masama. Deo sa kucama licno mi je ok. Desilo se, uklopili u scenario i super. Kao i vecini drugih, zasmetao mi je deo sa ratom i smatram da je bio maksimalno nepotreban. Balkan ovo balkan ono. Nema veze sa carp fishingom. Snimali su i dve epizode serijala u Hrvatskoj pa tamo nisu spominjali rat nego more, sladoled i kajak na Plitvicama, i to je super i tako su trebali da urade i za Srbiju i Bosnu. Nije bas da kod nas nema sta pametnije da se vidi i spomene osim hebenog rata i seljaka koji voze seno na traktoru. Prosli su autom po sred Slavije i nema uopste kadrova Beograda koji je prelep, lepsi od vecine gradova gde su bili i snimali.

Snimali su epizodu u JAR. Gde ljudski zivot i dan danas ne vredi ni 5 centi. Ubijaju ljude i siluju za kutiju cigara. Kretanje je ograniceno. Nista od toga nije pomenuto. Nije moralo ni u Bosni.

Momci su super, rodjeni za televiziju i vidi se da to sto rade vole i znaju, ali ovo sve stavlja mrlju na nesto sto je mogla biti jedna od najboljih epizoda do sada. Bar gledano iz naseg ugla.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I sam sam odgledao sve ijednu epizodu Monster Carpa.

 

Ali I ekipa jesu showmani I emisije nisu dosadne ni u kojem smislu.

 

Ali kada je neko javna licnost sa svim pritiskom koji to nosi, ne pise na svom zidu bljuvotine osudjujuci citav narod kao kolektiv za stvari koje rade pojedinci I ne rade ih samo u toj zemlji nego sirom planete zemlje.

 

Licno nemam nista protiv njegove ljubavi prema psima niti toga da se u emisiji pokaze njega prema zivotinjama, ophodjenje prema njima I da se to promovise, ali udomljavanje pasa iz Bosne u Eng I njihovo "spasavanje" od nas... Poruka je ista kao I za rat I za Balkan... Ta poruka nije iz showbiznisa, nije filantropska, nije nista osim politike kojoj tu nike mjesto.

 

 

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kad toliko volis pse, sto ne spasi onu kuju i ne sto je ne odvede sebi Miro? Ili nisi htio da pomices "ikonu i simbol jezera" odatle gdje je na kraju primila metak u vugla?

 

Ja zivim isto u stanu i nisam spasio niti jedno kuce nikada u smislu da sam ga udomio ili odnio u azil (kod nas azili za pse su gori od najgoreg pakla za njih), nahranio jesam i uvijek cu, ali isto tako i ne pisem o tim kerovima kao da su sveta krava u Indiji i namjerno hocu da vidim koliko ste ih vi udomili kad se tako za njih borite. Dexter izgleda nema odgovor na moje pitanje. Zalim slucaj.

 

I na kraju, sta je Hamidi slagao u uvodu?

Rat prebrutalan bio, poginulo ko zna koliko ljudi i na sve nacine, (to ko zeli da prikaze drugacije nije dobar u vugla), zlostavljamo zivotinje sasvim sigurno, prave nekakva ta drustva azile da bi preko zivotinja dosli do love i obogatili se i to  nije zlostavljanje? Nije zlostavljanje zivotinja kad ih na cesti nadjes udarene autom i samo prodjes kraj njega onako hladnokrvno kao da si pored kamena prosao?

Jel to kod nas nema puno napustenih pasa? Ti eto sam sebi kontradiktoran na kraju svog posta. Hranis cak 3 lutalice ispred radnje! I ta 3 napustena kera je puno, a da su Bogdom jedini!

 

Na kraju sta je slagao? NISTA! Hebiga majstori, zivimo tu gdje zivimo, tako je kako je.... ali je tako.

Svjesno ili nesvjesno opet fulas poentu i pravis zamjenu teza.

Pse pomazem u okviru svojih mogucnosti, pa i izvan njih.

Koliko dnevno potrosim na svoju hranu toliko i na njihovu.

Ljigavo mi je da ti ovo sve nabrajam jer to ne radim da bi se nekome hvalio ali posto me vuces za jezik....

Pitas za kuju zasto je nisam spasio, pa iz istog razloga zasto nisam spasio i 19652 drugih pasa koje sam sreo u zivotu.

 

Kazes da je rat kod nas bio prebrutalan pa su momci u pravu, kakvo licemjerje!

Pitam ja tebe koji to rat nije brutalan? Koji je to rat lijep i human?

Notorna glupost kao argument!

 

A sta sa Juznom Afrikom, Tajlandom, Marokom?

Tamo nikad nije bilo ratova pa nisu morali to da spomenu u serijalu?

Izvini ali argumenti su ti nidje veze!

 

Druga stvar, Hrvatsku su prikazali u najboljem mogucem svijetlu i tako i treba, a Bosnu i Srbiju kao divljake sto ratuju, voze sijeno i zlostavljaju pse.

 

I sad ti meni reci da je to ok a Hrvatska, Bosna i Srbija isto govno samo drugo pakovanje.

 

I dalje tvrdim isto, tendeciozno su ubaceni psi u emisiju da s epotvrdi njihov stav s apocetka emisije kako ovde zive brutalni divljaci koji samo ratuju.

 

Za serijal Monster Carp generalno ocijena 10/10, za epizodu Pelagicevo-sjedi jedan! (ili 1/10)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije losa epizoda....slazem se sa Kristijanom sve sto je rekao.....mozda malo vise Beograda, lepih devojaka, uredjenih parkova i sl...kao i u Hrvatskoj..ali onaj koji placa sve odredjuje kakva ce emisija biti i sta ce nositi neki ne ribarski pecat, ovaj put kucici....mozda bi emisija bila bolja da je imao neko da kaze ok vi snimate kod nas, ali mora malo da bude lepih ne ribarskih kadrova pored kucica....i malo marketinga u nasu korist..nasu..svih nas dobrih i loshih, ovih i onih...

 

Sto se tice pasa nase neosteljivosti i sl....ja imam psa od kada sam postao svestan sebe i okoline, pa opet malo bezosecajno prodjem pored napustenih pasa, zgazenih pored puta i sl...za to su krivi iskljucivo ljudi.....nemar, napustanje stenadi, nevakcinacija i nesterilizacija zenki su jedini i direktni uzrocnici napustenih pasa ....toga u evropi nema....

 

A sto se tice balkana i ratova...jeste da su oni (UK)  debelo ucestvovali u realizaciji i planiranju toga, ali isto tako smo im mi pomogli...svi...pa smo danas tu gde smo, mi primitivni oni svetski..iako istorija i istina govore drugacije....meni ne smeta niko iz ove emisije...ljuti profesionalci....da je neko od nas u istoj ucestvovao i imao honorar ili platu 2-3000 eura ne bi sirio ovakve negativne komentare..svaka slika ima pozadinu i nalicje....tako da ova i nije drugacija....

 

Mozda malo vise vode i pecanja da smanje ovu napetost u etru... :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...