Jump to content

Zabacivanje Ili Razvlacenje?


zare76

Recommended Posts

u cemu je razlika izmedju razvlacenja na dril tj kocnicu i kad riba driluje pa izvuce po 30m iz cuga

pa da se to uvrce i mrsi tako posle dve ribe bi se bacalo po 30-40 m najlona

Slazem se, bas sam to hteo i napisati. Sigurno se najlon uvrce malo vise na taj nacin, ali nije bas tako da se posle jednog-dva pecanja moze bacati. Pa zamislite jedan dobar dan na komercijali i gde imamo recimo desetak riba, koliko tu samo dril radi! Ali sigurno bi ta stipaljka resila sve probleme i nedoumice, samo ne vidoh da ima kod nas da se kupi... ????

Link to comment
Share on other sites

u cemu je razlika izmedju razvlacenja na dril tj kocnicu i kad riba driluje pa izvuce po 30m iz cuga

pa da se to uvrce i mrsi tako posle dve ribe bi se bacalo po 30-40 m najlona

I mene isto interesuje,iskreno ne vidim neku razliku.. Znam ljude koji razvlace preko kocnice,bajta i sve je okej,nikad nisam video da tu neko koristi stipaljku al verujem da je ucinkovita.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se, bas sam to hteo i napisati. Sigurno se najlon uvrce malo vise na taj nacin, ali nije bas tako da se posle jednog-dva pecanja moze bacati. Pa zamislite jedan dobar dan na komercijali i gde imamo recimo desetak riba, koliko tu samo dril radi! Ali sigurno bi ta stipaljka resila sve probleme i nedoumice, samo ne vidoh da ima kod nas da se kupi... ????

Poslao sam ti gde ima u pp.

Link to comment
Share on other sites

stipaljka jeste dobra ali kad se dril dobro namesti da nije pretegnut i da nije labav da ne pravi stomak nema greske
najbolje od svega je da drugi covek stoji na obali otvori preklopnik i drzi stap u ruci otpusta izateze koliko treba

Link to comment
Share on other sites

Najbolji nacin je kad uzmes stap u ruke sjednes u camac odvezes montazu i vracas se sa otvorenim preklopnikom

Slazem se sa Zeljkom,ja tako radim. Ponesem stap,lakse je spustiti mamac i ako pogresis imas mogucnost da to i ispravis. Kada se vracam dok veslam drzim stap izmedju nogu sa otvorenim preklopnikom. Kada je covek sam mislim da je to najbolja varijanta.

Link to comment
Share on other sites

Ma i ja se slazem da je to ok, ali sta kad ima vetra i kad su talasi? A razvlaci se lupam na 170-200m, obavezno mi se sa otvorenim preklopnikom napravi ogroman stomak,najlon zavrsi u tri lepe levo ili desno, jer nikad ne moze biti dobro zategnut najlon sa otvorenim preklopnikom. Ovo sve pricam naravno kad smo sami u camcu i nemamo pomoc..
Link to comment
Share on other sites

Meni je najjednostavnije sa štipaljkom. Sistem stavim u kanticu sa partiklom i slobodne su mi ruke za veslanje i eventualno popravljanje položaja čamca pre spuštanja. Kad je vetrovito ponesem i dodatnu šticnu i blago je zabodem i pridržim se za nju kod spuštanja. Probao sam i nositi štap sa sobom ali me je noću uvek strah da ga ne polomim u čamcu ili ne oštetim blank zbog gluposti. Sve to se eliminiše sa štipaljkom od par eura. Meni je tako najbolje,sad,svako bira šta mu je lakše i bolje.
Link to comment
Share on other sites

I moj glas ide za stipaljku, mada mi se i sa njom stvori stomak kada duva vetar ali daleko manji nego bez nje..U teoriji sve je to lepo i bajno ali u praksi cim duva malo jaci vetar postaje samo mucenje narocito za nas koji nemamo elektricnu pentu..Ne racunam kad neko ide samnom onda moze da duva i jak vetar nista nije problem.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...