Jump to content

Svetsko Prvenstvo 2018 Rasprava


vladaBG

Recommended Posts

Da li neko zna,ko je citao fipsina pravila

Da li na svetsko prvenstvo mogu da idu samo ekipe joje su pevale ligu ili mogu da se izaberu i ekipe po slobodnom izboru i ako nema lige,ako se ne peca liga

Posto nema kad da se kod nas od peca ni jedno kolo a ne dva ili tri jel može organizacija da kaže ide ta ta i ta ekipa dami će da finasiraju put i sve troškove....

Ili to ne može tako mora da postoji bar neka liga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se ovo odnosi na mene, veruj mi gresis i to debelo. Nikada nikom nisam izdao pribor niti sam ikada prodavao svoje mamce. Jedina korist sto sam imao je ta da sam pecao za grb, a finansijski sam daleko u minusu i ni jednog momenta mi nije bilo u cilju bilo kakva zarada ili korist. Imam svoj posao za koji sam odlicno placen, a nikakve veze sa pecanjem nema, tako da je meni pecanje samo zadovoljstvo i hobi koji jako volim.

Ne bre Vlax,svi znaju ko je bajt guru i u ciji se vozilo vracala oprema :-D

Link to comment
Share on other sites

Moze da ide bilo ko, uslov je da je uclanjen u neki klub i da je taj klub clan ribolovackog saveza.

Kiki, mislim da ne moze, bilo je reci na tu temu, a nazalost stav saveza je da se ne ide ni u jednoj opciji, sto su se i izjasnili. Mada postoje neke varijante da se ode pod olimpijskom zastavom, ali i to treba proveriti ako bi neko zeleo da ide.
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije uredu dovoditi u pitanje trud i pozrtvovanje nasih ekipa,siguran sam da su dali sve od sebe i vise od toga.

Mnogi pricaju o promenama,eto sledece godine se ne peca liga ima vremena da se promene stvari iz korena. Da se krene iz pocetka,da se poradi na omasovljenju lige. Sta je bilo bilo je,treba gledati u buducnost. Sledeca godina je idealna da se opet uvede druga liga da se iskristalisu ekipe da udje neka nova ekipa...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Liga ce se verovatno pecati i sledece godine par kola i 2020 pa ce zbir svih kola biti za plasman i put u Ukrajinu. Takav je za sada predlog. Vise kola na vise razlicitih voda ce dati najbolju reprezentaciju. Mada sam misljenja da negine opet Ada bar koje kolo jer je tako magu Bošku najisplativije :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi prvo i osnovno pravilo moralo da bude da prve tri ekipe koje budu u ligi idu na svetsko i pecaju i da nemoze niko da ih zameni osim ako sami neće da izadju ili ako dođje do povrede

I to da bude upisano u pravilnik j status velikim slovima

Drugo pravilo da bude da četvrta ekipa bude rezerva i da nemoze da udje ako neko sam ne želi da izadje ili dođje do povrede,

da cetvrtu ekipu izaberu prve tri ili da to bude četvrta iz lige

Da se pre samog početka lige odrede trener,selektor, čovek zadužen za taktiku,lekar,ekonom, logisticar,mali sto ide po pivo,kuvar,vozač,špijun,vrač....

I oni ne pecaju ligu i ne ucestvuju u domaćem takmucenju

A ne ko ne udje u reprezentaciju on ide na prvenstvo naći ćemo mu neko zvanje i ulogu

 

Od toga krenuti pa na dalje,mislim da samo sa ovih par stvari bi skočio broj ekipa bar 30-40%

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna,ko je citao fipsina pravila

Da li na svetsko prvenstvo mogu da idu samo ekipe joje su pevale ligu ili mogu da se izaberu i ekipe po slobodnom izboru i ako nema lige,ako se ne peca liga

Posto nema kad da se kod nas od peca ni jedno kolo a ne dva ili tri jel može organizacija da kaže ide ta ta i ta ekipa dami će da finasiraju put i sve troškove....

Ili to ne može tako mora da postoji bar neka liga

Pošto smo mi u CG tek poceli sa ligom, odgovor iz Fipse je da je neophodno imati 3 godine ligaško takmicenje o cemu ce Savez da dostavi podatke i da prijavi reprezentaciju za takmicenje.. postoje ta pravila dobijaju se na upit

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi prvo i osnovno pravilo moralo da bude da prve tri ekipe koje budu u ligi idu na svetsko i pecaju i da nemoze niko da ih zameni osim ako sami neće da izadju ili ako dođje do povrede

I to da bude upisano u pravilnik j status velikim slovima

Drugo pravilo da bude da četvrta ekipa bude rezerva i da nemoze da udje ako neko sam ne želi da izadje ili dođje do povrede,

da cetvrtu ekipu izaberu prve tri ili da to bude četvrta iz lige

Da se pre samog početka lige odrede trener,selektor, čovek zadužen za taktiku,lekar,ekonom, logisticar,mali sto ide po pivo,kuvar,vozač,špijun,vrač....

I oni ne pecaju ligu i ne ucestvuju u domaćem takmucenju

A ne ko ne udje u reprezentaciju on ide na prvenstvo naći ćemo mu neko zvanje i ulogu

 

Od toga krenuti pa na dalje,mislim da samo sa ovih par stvari bi skočio broj ekipa bar 30-40%

Šta će ti selektor ako si već tom istom svezao ruke u pravilu koje kažeš da bi trebalo velikim slovima da bude napisano u statut, da ne može rezervna ekipa da uđe osim ako sami ne žele da izađu ili u slučaju povrede? 

Tu ti ga selektor dođe ko dvorska luda. 

Link to comment
Share on other sites

Šta će ti selektor ako si već tom istom svezao ruke u pravilu koje kažeš da bi trebalo velikim slovima da bude napisano u statut, da ne može rezervna ekipa da uđe osim ako sami ne žele da izađu ili u slučaju povrede?

Tu ti ga selektor dođe ko dvorska luda.

Ovde bih se donekle slozio sa Vladom. Prvo, ucesce u ligi i celu ligu sami iz svog dzepa finansiramo. Po sadasnjem pravilu, kada se plasiraju 3 ekipe, slektor bira cetvrtu i ima pravo da je odmah izabere za startnu ekipu a pritom izbaci ekipu koje je bila druga ili treca u drzavi. Cekaj, hoces da omasovis ligu, a da nekom uskratis pravo pecanja na svetskom iako se zasluzeno izborio za to direktnim plasmanom. A pritom ga liga kostala par hiljada eura. I kaze ti da si rezerva. Nikakve logike nema. Ako vec ima takva prava, cemu onda prvenstvo. Neka ide po barama i prati takmicare, pa nek izabere koga on smatra da treba, a ne da neko pukne ogromnu lovu, bude u plasmanu i na kraju ne peca svetsko. Njegova uloga jeste da napravi pozitivnu atmosferu u timu, da odlucuje zajedno sa takmicarima u taktici, da prati desavanja i da ima prave informacije na samom takmicenju kako bi pospesio samo pecanje njegovih ekipa. Treba da ima i slobodu da zameni nekoga ako nije dorastao nekom zadatku trenutno na vodi, npr peca riba na 150+ metara, a ekipa ne moze da izadje toliko i slicno. Ili u slucaju povrede, bolesti... Zbog takvih stvari jedva se i pokupimo da se odrzi prva liga. To bi se trebalo promenuti ako zelimo da napredujemo i da omasovimo ovaj sport.
Link to comment
Share on other sites

Ljudi mislim da džaba krečite. Kraj uspeha reprezentacije je bio u najavi još u francuskoj, sada kad smo udarili u ledinu nemojte da se zavaravate da će bilo ko pokušati da dovede nešto u red. Kada budemo imali vođu slektora i pristup reprezentacija ali krenuvši od vrha ka ligaškom takmičaru imaćemo i šta da prezentujemo svetu. Do tada Dunav je mnogima more....možda i još jednu deceniju.
Link to comment
Share on other sites

Šta će ti selektor ako si već tom istom svezao ruke u pravilu koje kažeš da bi trebalo velikim slovima da bude napisano u statut, da ne može rezervna ekipa da uđe osim ako sami ne žele da izađu ili u slučaju povrede?

Tu ti ga selektor dođe ko dvorska luda.

Pa selektor ako može da bira i odredjuje ko će da peca odma ima mesta za malverzacije i burazerske kombinacije

Kako može neko ko je pecao ligu bio u prvih troje da nezna da zabaci ili tome slično

Kakav je pritisak na ekipi koja peca kad ocekuje svaki čas da dosje selektor i zameni ih jer se zna da će da ih zameni

Kako može selektor mesec dana pre SP da kaže ekipi da će da ih zameni u prvih 12h ili ko sto su hteli prošle godine da izjebu one momke iz kikinde pa da ih i nevode pa zamalo da im uspe

Jel to treba da bude posao selektora???

To da selektor menja kako mu padne na pamet i vodi koga on hoće je pocelo pre 3-4godine i od tada se rezultati vide,sjajni su

Ako se ne varam 2004 i 2006 smo bili prvaci tada se znalo i ko ide ko ekipa i ko ide ko rezerva i šta radi selektor i tada nije bio uslov da se ide da se mora da se zabaci na 150m ne znam dal je iko tada u to vreme zabacivao da 150m

Nama šaranski ribolov izgleda napreduje u zabacivanju,najbitnije je da neko zabaci sto dalje,najvažnije je zabaciti sto dalje i taj može da ide

Zamisli tarik ti da pecas ligu das 2-3000e budeš drugi u ligi crknes ko konj od rada,izlomis se da uzmeš slobodne dane i ostalo,das još gomilu para za put i ostalo za sp... i kad treba da ideš na SP dođje selektor i kaže ti mesec dana ranije zamenicu te zato sto neznas da pecas u kamenju ili nemozes da zabacis 170m,ili kad počne SP ti kaže menjam te nije ti dobra karma

Cisto sumnjam da bi ti sedeo i rekao dobro to je posao selektora evo ja ću sad da izadjem....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kad bude savez finansirao sve vezano za svetsko prvenstvo a takmicari samo troskove lige e tada mozda i bude postenije i kvalitetnije. Dokle god budu takmicari finansirali 70% odlaska na prvenstvo bice mesta malverzacijama. Pa sunce ti poljubim jedan od uslova je i da bacas na 150+ metara a vec par godina odrase nas ekipe koje pecaju do 90 metara. Otpecas ligu puknes 1000+ eura i onda ako nemas ili neces da ucestvojes sa jos 2000 za put, opremu, bojle, itd. nemozes da ides. Zato je svaki put tenzija i na ligi i na svetskom. Uvek se neko posvadja, neko se uvredi i svake godine mi ostali seremo kako nesto treba da se menja. Ako je taj Boskovic ili vec nekobdrugi problem izglasajte promenu i kraj price. Ali verovatno ima onih kojima i on odgovara.
Link to comment
Share on other sites

Boskovic je predsednik saveza sportskih ribolovaca Srbije. Nema nikakve veze sa šaranskim ribolovom. Ogranicen covek koji je oko sebe skupio grupu istomišljenika i ustoličio se na dugi vremenski period.

Realnost je da na svetskom prvenstvu više nema šta da se traži ako ne možeš da pecaš preko 150m 4 dana hteo to neko da prihvati ili ne. Samo je Ada bila izuzetak i to zbog sajle. Inače bi većina pecala ispred trave, ali na drugoj strani ;) Prošlogodišnji prvaci sveta i ekipno i pojedinačno, Ukrajina i Rumunija, su pecali konstantno na 170+ metara.

Mislim da tema ova nema više smisla. Zaključaćemo je. Ako neko želi dijalog o Boškoviću, pecanju na 150m i ribljem fondu ade neka otvori drugu temu pa ćemo pisati tamo

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa selektor ako može da bira i odredjuje ko će da peca odma ima mesta za malverzacije i burazerske kombinacije

Kako može neko ko je pecao ligu bio u prvih troje da nezna da zabaci ili tome slično

Kakav je pritisak na ekipi koja peca kad ocekuje svaki čas da dosje selektor i zameni ih jer se zna da će da ih zameni

Kako može selektor mesec dana pre SP da kaže ekipi da će da ih zameni u prvih 12h ili ko sto su hteli prošle godine da izjebu one momke iz kikinde pa da ih i nevode pa zamalo da im uspe

Jel to treba da bude posao selektora???

To da selektor menja kako mu padne na pamet i vodi koga on hoće je pocelo pre 3-4godine i od tada se rezultati vide,sjajni su

Ako se ne varam 2004 i 2006 smo bili prvaci tada se znalo i ko ide ko ekipa i ko ide ko rezerva i šta radi selektor i tada nije bio uslov da se ide da se mora da se zabaci na 150m ne znam dal je iko tada u to vreme zabacivao da 150m

Nama šaranski ribolov izgleda napreduje u zabacivanju,najbitnije je da neko zabaci sto dalje,najvažnije je zabaciti sto dalje i taj može da ide

Zamisli tarik ti da pecas ligu das 2-3000e budeš drugi u ligi crknes ko konj od rada,izlomis se da uzmeš slobodne dane i ostalo,das još gomilu para za put i ostalo za sp... i kad treba da ideš na SP dođje selektor i kaže ti mesec dana ranije zamenicu te zato sto neznas da pecas u kamenju ili nemozes da zabacis 170m,ili kad počne SP ti kaže menjam te nije ti dobra karma

Cisto sumnjam da bi ti sedeo i rekao dobro to je posao selektora evo ja ću sad da izadjem....

Ne bi vjerovao ali i Engleze njihov savez salje sa kotizacijom samo i takmice se ljudi iz svojih dzepova, pa opet imaju menadzera odnosno selektora koji itekako moze da odluci kad ce i ko da starta i kad ce koga da vadi. 

Nema tu mnogo reprezentacija koje su potpomognute maticnim savezima za odlazak na SP ali ih ima. 

Vjeruj mi da u ovakvoj navici da ljudi trose svoje pare na takmicenje, selektor je tu samo da bi ti isti koji trose svoje pare imali na kraju nekog da okrive za njihov neuspjeh! 

Vi, kao i mnoge druge reprezentacije imate isti problem. Finansijski! 

Dok je bio Vlado tu, vi ste imali rijesen problem finansijske prirode, a sada ste opet resetovani na fabricke postavke : Bošković. 

Inače, vjerujem da je i kod vas u malim razmjerama statut saveza manje vise isti i vjerujem da tamo pise da reprezentaciju savez mora da podrzi finansijski, ako nista, mora da sacini menadzment tim koji ce da pronadje finansijska sredstva u vidu sponzora. 

To je nama svima problem sto mi svi mislimo da treba po defaultu sami iz dzepova da finansiramo odlazak na svjetsku smotru, a nismo zakucali na vrata predsjednika (ni mi u BIH, ni vi u Srbiji) i razbili mu čkupi i vugla i objasnili mu statut koji mora da ispoštuje. 

A ovo što pričaš o mogućnostima zabacivanja na 150+ m je samo jedna stvarnost koju mnogi izgleda ne mogu nikako da svare da je to tako. 

Ja se dobro sjecam izvjestaja , negdje sam ga citao, da li novine ili forum neki, od Brace i Mise Majkica kada su u Portugalu 2006.god. postali prvaci svijeta. Jos tada su licno pisali da su izlazili na 137m i da im Rusi pored njih i Portugalci nisu mogli nista jer su izlazili jebeno ispred njih i da je to jedan od razloga bio njihove prednosti u borbi za zlato. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vlado jos nesto, pitao si negdje na nekoj od tema da li se moze prijaviti bilo ko i otici na SP u JAR, nesto u tom fazonu je bilo pitanje. 
Javio ti se momak iz Crne Gore sa odgovorom da su njima iz FIPSed na mail odgovorili da nije moguce bez prethodnog organizovanja lige u toj zemlji najmanje 3 godine. 
Hocu samo da napisem da su im iz FIPSed ocito slagali, a odlican primjer za to je Svicarska, (Srbija B tim :)  ) gdje su se organizovali i sakupili ove godine i prijavili ekipu, a nisam siguran da imaju ikakvu šaransku asocijaciju uopšte (mada ne mora ni da bude) ali znam 100% da u Švicarskoj ne postoji šaranska liga unazad 3 godine ustvari nikako! 
Ovo dovoljno govori da je i FIPSed mafijaska organizacija i da se moze izvojevat bilo šta kad su u pitanju zaobilaženja pravilnika. 

Link to comment
Share on other sites

ne rece ti meni,da pecas ligu i da se plasiras na prvenstvo i dodje ti selektor i kaze izadji menjam te,ili mesec dana pre prvenstva ti kaze da ce te zameniti u prvih 12h ti bi cutao i rekao ok to je posao seletktora....

Link to comment
Share on other sites

ne rece ti meni,da pecas ligu i da se plasiras na prvenstvo i dodje ti selektor i kaze izadji menjam te,ili mesec dana pre prvenstva ti kaze da ce te zameniti u prvih 12h ti bi cutao i rekao ok to je posao seletktora....

Cik da ga vidim koji bi to selektor vadio ekipu ako ta ekipa krene da peca ribu kao na traci? 

 

Cim si se prijavio za ligu da pecas, a pri tome vrlo dobro znas da treba kasnije sam iz svog dzepa da finansiras odlazak na SP, onda si samim time automatski prihvatio i sve uslove pa i to da te odabrani selektor mjenja kad on hoce. To je jednostavno tako.  Selektor se vec zna prije same lige i svaki od takmicara zna vec sta ga ceka i ne vidim zasto bi se neko bunio zbog necega sto je znao ranije. Druga je stvar sto u bas ovakvoj situaciji ima mnogo prostora za manipulaciju i sto na nasim prostorima postoji jako malo postenih ljudi koji bi zastavu i grb stavili ispred svoje zadovoljstine i zarade. 

 

Ja mislim da mozes izvuci odavde moj odgovor? :) 

 

 

Zato sam i napisao da je glavni problem tamo gdje se ti isti ljudi koji bi da se takmice, nisu potrudili da glavnom organizatoru lige, savezu, daju do znanja da i on mora prema njima da ispuni uslove iz statuta, a ne da se prema njima ponasa kao maceha i oni pri tome šute kao zaliveni.  

Sve dok se suti i trpi nema napretka. 

 

U situaciji gdje savez pokriva sve troskove takmicara, bez da se oni i pocesu po dzepu, tu takmicari ne smiju ni da postave nikakvo pitanje i dovode u pitanje svoj izlazak van, na odluku selektora, makar to bilo i nakon 5 sati u boxu. Tome na kraju i takvoj situaciji treba i tezit kod rijesavanja problema zvanog: reprezentacija i predstavljanje iste na SP.

Link to comment
Share on other sites

Pa kod nas je situacija takva da sam ja kao neupucen rekao drugaru jedno 5-6 dana pre pocetka SP da ce ga zamenuti na prvu,iako je jedini vatao ribu pokusali su to opet da ucine i tu je doslo do guzve u boksu,zamisli sta se zna kod ljudi koji su upuceni :-D

Ili da u JAR planiraju da idu 2 ekipe "jer mi imamo lovu"....kad bude imao neko da kaze,stani prika,kuj si ti bre da kazes ides sam bez kvalifikacija,koja lova-koja mamina bre....e tad ce biti mnogo bolje!

Ali prvo i osnovno,ne smes da surujes sa protivnicima ako si clan reprezentacije...gledao sam Hrvate negde TV snima trening,kada je kamera dosla do mamaca to se pokriva,ne daj Boze da nagoveati sta je...a nasi prodaju Izraelcima i savetuju Ruse.

Link to comment
Share on other sites

moram malo da analiziram neke stvari.

1. Da li je birana reprezentacija takmičenjem ili selektor?

Jasno je da su ljudi uložili trud ,znanje , vreme i novac i izborili se za status reprezentativca!!!! Na osnovu toga selektor NE MOŽE da bira ko će da peca. Znači selektor treba da je ISKUSTVENI I ZNANJEM POTVRĐEN šarandžija koji će imati savetodavnu i organuizacionu ulogu. Ili da se bira selektor pa nek on snosi svu odgovornost, troskove prprema i sl. 

2. Zatvarati priču oko ovoga sa floskulom , sto je bilo bilo je , idemo dalje je odlika nesazrele svesti. Svaka stvar koja se radi zahteva analizu jer samo tako može da se dođe do rešenja postojećih problema.

Nesporan je trud i želja svih takmičara i njima svaka čast jer najgore je ne ispuniti očekivanja u svojoj zemlji, ali Limareva priča o šurovanju tera na razmišljanje. šta se u stvari dešava . Ko za koga ovde radi.

Moj predlog je apsolutni bojkot postojećeg savez, organizacija paralelnog ako je moguće i postavljanje stvari na svoje mesto. Znanje pre svega!

Link to comment
Share on other sites

Pisanje dugogodisnjeg ruskog reprezentativca Artema Kolesnikova na temu svetskog prvenstva i onoga sta se desila pre njega, za vreme njega i posle njega. Podugo je ali nije lose za procicati

 

What was it, Carl?"

A note on the last XX World Championships in Serbia.

English version.

 

Not important.

 

At the end of the recently held Serbian World Championships in carp fishing, on the Net, and not only there, heated debates broke out about the randomness or randomness of the results of this tournament, about luck or bad luck. And since this, somehow, affected me, I consider it necessary to clearly express my point of view on this issue. First, the fact that “lucky”, the victory of the Ukrainian team and the prizes of the national teams of Croatia and England will not become less valuable or less significant, and those who are “not lucky” will not be any easier. I think that Ukrainian sportsmen shouldn’t write posts on this topic, prove anything to anyone, all reasonable people who have no interest, understand everything perfectly and don’t need to chew on the obvious ones. Moreover, the leaders of the Ukrainian national team, quite adequately and realistically, assess what happened, which undoubtedly does them honor. Secondly, the element of luck in carping, and fishing in general, is inevitable, so there are team formats for tournaments, zones and semi-zones, separate draw, and so on.d.which are aimed at maximizing the impact of luck on the final result. But even with the above conditions, it happens that fortune takes more power than we are trying to give it. And even if in the case under discussion, large fish is undoubtedly luck and good luck for the Ukrainian team, as well as the Portuguese catch on the last night, which brought the Ukrainian team to the first place, all the other actions of Ukrainian athletes, including preparations for the tournament, were conscious and are professional. And it would be categorically not true to write off the successful performance of teams of prize-winners of the World Cup 2018, only for luck and luck!

 

Important.

 

The World Carp Championship is the main, the most important and the first event of the whole world carp fishing, and participation in it is the cherished dream of a real sportsman. And the main task of the organizers of the world championships is to provide participants with the opportunity to show their strengths, to realize their skills, to ensure equal and sufficient conditions for competing teams. If some foreign national teams have a system of their formation that implies a free and personalized choice of participants, in principle, “who the coach chose, he went,” then in our country, getting into the national team has a long and difficult path. For several years now, consciously and carefully, we have been creating a system of fishing sports in the discipline “carp fishing”, which allows us to assemble the strongest, objectively strongest athletes of the country in the national team. This is achieved through a complex system of qualifying tournaments, All-Russian competitions, held in several stages, and even with a separate draw. Participation of athletes in these tournaments is impossible without large financial, temporary, physical and other costs, which so far, to a greater extent, fall on the shoulders of athletes themselves. Getting into the Russian carp fishing team itself today is a great success, but it’s far from the destination, not all the way. Wrestling, battle, the manifestation of all their best qualities in the world championship and, a pedestal - there is a logical conclusion to the sports season, or in general, a sports career.

 

Being at the last world championship in the capital of Serbia, many of us had enough time to reflect on this topic, but how not to try to unfold the direction of thought, everything agreed to one question - “For what?”? Why all this colossal work of functionaries in the All-Russian and regional federations, coaches, athletes at gatherings and competitions, the constant search for money to form the budget for the national team if the grand final, the main act of each sports season, turns into a farce? Why do you have to train hard, go through these circles of hell in qualifying competitions, spend a lot of time, money, nerves? Why then select the strongest athletes and collect from them the national team? In order to come to the conditional “Ada Zingalia”, where will the teams be offered to play the lottery? Why do we need a high athletic level of athletes, careful preparation, not cheap field training, total intelligence, physical and tactical skills, when the organizers of the world championship do not reduce, but maximize the influence of the draw, and indeed, the influence of fortune on the final result? And the point here is not even in “bathing,” “noisy,” “rowing,” “singing,” “playing,” and “exploding.” And not even in the artificially created limitation of catching by intersector distances of twenty meters, and casting distances of one hundred meters, even this could be overcome and survived. But the lack of essence, the most important thing in fishing sport, the object of catching itself - fish, throws the world championship into the arms of randomness, from which we are so eager to run away, and the final result makes less and less dependent on the training of its participants.

 

And really, someone from the perpetrators of this, thinks about how young athletes who fought for this right feel psychologically that they will come to the World Cup, and as a result, they were not even given the opportunity to show themselves? How will this frustration affect them? And later, at home, they will surely add a portion of the conviction they have not deserved, a gang of sofa analysts, eager for hot topics in order to spill out their negative emotions. They are generally aware that with some athletes, this is the only chance in life, or rather the only chance that they have taken away, stupid leaders, without conscience and shame. Absolutely all teams, even champions and prize-winners, were not simply allowed to compete. Yes, this opportunity was taken away from all participants by changing it for the right to play the lottery. So, simply, played at roulette the hope that athletes suffered, fighting for the right to be in the national team of the country, cherishing the dream of big victories. They realize that by their actions and inaction, they can put an end to the career of promising athletes and destroy fishing sport? I don’t know what they are thinking about, I only see how they look with a radiant smile towards the stunned, and few, who understand what is happening, participants of the world championship. Meanwhile, in the jargon, like, is called - "the setup", and it is very a pity that no one will answer for this, neither according to the law, nor by concepts. And if an international fishing sport does not want to completely lose face, then it will urgently have to make significant changes to the order of the world championships, otherwise, everything will begin to die out dynamically, including, for the present, the wild enthusiasm of those altruists who are pulling on themselves fishing their countries.

 

Considering, that now in our information space there is a fairly large number of homegrown, and certainly talented, analysts, which in their opinion well versed in the subtleties of tactics, in the level of training of teams and athletes, and in general, in the ongoing sports battles, and any of my analysis can be interpreted as an attempt to justify myself, I decided not to write absolutely my own conclusions on catching our team and catching opponents, but to give readers the opportunity to do it themselves and determine for themselves that It was? According to the abilities and conscience of every reader!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

moram malo da analiziram neke stvari.

1. Da li je birana reprezentacija takmičenjem ili selektor?

Jasno je da su ljudi uložili trud ,znanje , vreme i novac i izborili se za status reprezentativca!!!! Na osnovu toga selektor NE MOŽE da bira ko će da peca. Znači selektor treba da je ISKUSTVENI I ZNANJEM POTVRĐEN šarandžija koji će imati savetodavnu i organuizacionu ulogu. Ili da se bira selektor pa nek on snosi svu odgovornost, troskove prprema i sl.

2. Zatvarati priču oko ovoga sa floskulom , sto je bilo bilo je , idemo dalje je odlika nesazrele svesti. Svaka stvar koja se radi zahteva analizu jer samo tako može da se dođe do rešenja postojećih problema.

Nesporan je trud i želja svih takmičara i njima svaka čast jer najgore je ne ispuniti očekivanja u svojoj zemlji, ali Limareva priča o šurovanju tera na razmišljanje. šta se u stvari dešava . Ko za koga ovde radi.

Moj predlog je apsolutni bojkot postojećeg savez, organizacija paralelnog ako je moguće i postavljanje stvari na svoje mesto. Znanje pre svega!

Nazalost, savez koji nije priznat od strane fips-a nema pravo nastupa na svetskom prventvu
Link to comment
Share on other sites

Nazalost, savez koji nije priznat od strane fips-a nema pravo nastupa na svetskom prventvu

Kristijane,sta je potrebno da bi fips-a priznala savez?

Ako bi ministarstvo sporta, na primer, priznalo postojanje samostalnog saranskog saveza, da li bi u tom slucaju bili priynati i od fips-e?

Sigurno si upuceniji u te stvari od nas mnogih ovde pa da povedemo ovu raspravu u nekom kreativnijem pravcu ako bude moguce.

Iskreno svim takmicarima svaka cast i niko, verujem, ne sumnja u vas kvalitet, ali je cinjenica da iz godine u godinu rezultata je sve manje i manje, organizacija lige sve losija i losija. Ajde da vidimo da li ce se u nekoj normalnoj raspravi roditi neka ideja vezana za poboljsanje stanja. Ovako nije dobro, svesni ste vi toga i sami. Zasto ne bi stvorili sistem gde ce pecati drzavno prvenstvo 40 ekipa, ako treba na 4 vode po 10 pa 5 kolo nek se peca na neutralnoj vodi po 4 prvoplasirana, e onda prve 4 idu na svetsko. Mozda tako bude bolje. Ovim ili slicnim principom bi se omasovilo drzavno prvenstvo i sigurno bi se skupila i lepa suma novca da bi savez mogao lepo da finansira odlazak i sve vezano za njega. Time bi i reprezentativci bili rastereceniji i verovatno ne bi bilo toliko tenzije oko svega.

Slazem se sa mnogima da selektor ne trebe da odlucuje ko ide na prvenstvo nego ,kao sto je ranije navedeno, da svojim iskustvom i znanjem pomogne u koordinaciji, sirenju informacija u timu, i obezbedi sve sto je potrebno takmicarima na stazi da razmisljaju samo o tome kako upecati ribu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...