Jump to content

Bblc , Ultegra Ili Tournament Entoh ?


Recommended Posts

Божо скоро су биле половне као нове на огласима. Она може и нова да се узме у тој цени до неких 350-400€.

Kupi te 3 nove shimano ultegra spod i batali se zajebancija...evo ja cu izneti neko moje objektivno misljenje...sto ne mora da se slaze sa ostalima ali eto neki moj zakljucak...bblc je odraz kvaliteta j trajnosti kao mercedes w123 w124....mozda nije za neke ekstremne zabacaje mozda nema slow oscilation ali je kvalitet...i za divlju vodu je vrh...e sad ultegra xtd 14 000 djubre ...puno para za malo muzike...drugar je imao cim su izasle bili smo na pecanju zabacivali vrteli ...djubre...e sad ta spod je nesto sasvim drugo...jaci mehanizam jednostavno ostavlja utisak snage pogotovo na spod stapu za sta je i namenjena...bblc xt-a je skroz korektna ...lepa...moze da se zabaci...cak ona u medium velicini mi je vrh za neke lakse i mekse..stapove ... a jedina ultegra koja je za mene top a sad ko se slozi ko je je ultegra ci4 xsa ....retko ih ima na oglasima a i kad ima 400e je okvirna cena...eto neko moje razmisljanje u kratkim crtama...ima i jeftinijih masina koje su u kvalitetu za divlje vode ali sad pricamo o srednjem finansinskom rangu...:-) :-) :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za Bozu, koliko si vremena pecao na bilo koje od masina o kojima pricas? Koliko na BBLC, koliko na ultegre, koje i na koje druge masine! Koje masine imas sad?

Pri tom mislim na pecanja od najmanje sezonu, ne uzeo od drugara, probao da zabacim, pecao jedan dan...vrteo u ruci..

Link to comment
Share on other sites

Sa Bblc zaista nema greske, ali ja samo hocu da kazem da nece pogresiti ni sa bilo kojom ultegrom! Svakoj masinici od 100-150 evra ces naci i dobre i lose strane, bitno je da ti budes zadovoljan! Ako ne budes-prodas pa otpocetka!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Filipe neko od kolega ti je rekao da prvo sam sa sobom rascistis gde pecas,kako,koliko,da li razvlacis,bacas itd i na osnovu toga uskladis pribor. Bblc je super masina kvalitetom daleko ispred xtd i entoha ali je dosta teska,glomazna i ako cesto bacas nije to to. To je radna masina (konj) za ekstremne terene i uslove,za daleka razvlacenja i slicno. Ako je stavis na velocity koji ima tanak blank gubis potpuno balans stapa,sto ces osetiti tokom bacanja. U tom nekom cenovnom rangu koji si naveo preporuka ultegre 14000 XSC ili XTC od nekih relativno novijih modela ili neku stariju seriju ultegre. Sto se tice kvaliteta ti modeli su daleko ispred XTD-a.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

entoh je mama za svepokriva sve situacije pecanja,masinica za zauvek!

 

Htedoh da napisem isto. Nijednu zamerku godinama. Prodao je samo jer stoji predugo kao visak. Ultegra bilo koja ne moze da joj pridje. BBLC je Sony Trinitron. Odlican ali davno prevazidjen laksim materijalima

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za Bozu, koliko si vremena pecao na bilo koje od masina o kojima pricas? Koliko na BBLC, koliko na ultegre, koje i na koje druge masine! Koje masine imas sad?

Evo da probam da odgovorim bez svadje i bez uvreda kao sto ovde 95% ljudi odgovara na ovakva direktna pitanja :)

prvo zelim da kazem da je prilicno dobro pitanje i konstruktivno za dalju konverzaciju..:)

e sad po tom tvom kriterijumu nisam pecao ni na jednu izmedju sezonu i dve...zato sto nemam naviku da gomilam pribor ...cas prodam cas kupim takav sistem imam...ja nisam rekao da su to lose masinice..samo da nisu savrsene...logicno je da za odredjenu kolicinu novca imaju odredjen kvalitet ...sad nekom je to malo nekom dovoljno :) posto sam dosta drustvena licnost imam podosta drugara sa kojima pecam povremeno...tako da kazem probao sam sve...po vise puta...ali ajde ovako...imas 5-10k evra za kupovinu auta....i sad odes gledas opel-a,citroena,mecku....i sad tebi se citroen na primer ne svidi na tih prvih par probnih voznji....ti ces ga kupiti i voziti 2 godine da bi proveriti do tancina kakav je...? ili ces kupiti opela ili mecku koji ti se svidjaju i cuo si da su pouzdana auta...? tako da sto vlada kaze ako decko hoce za divlje pecanje ili bblc ili tu ultegru spod... pozz i bistro ! :)

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 3 godine entoh 4500, 3 godine bblc, zadnje 4 sezone pecam na ultegre ci4 xsa 10000 i bolja je od obe u apsolutno svemu! Ako treba mogu i da uporedim sa njima! Imao sam i emblem pro i emblem z pre toga i od svih osim ultegre, mogao bi emblem Z da preporucim, ali ona je vec istorija!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daleko od bilo kakve svadje veruj mi! Pecam iskljucivo za svoju dusu, ne pecam takmicenja-ne volim i zaista sam pecao na puno opreme, stapova, masinica, rod podova...najduze na century NG 12f 3,5lb i FG 13F I 3,5LB, a pecao i na shimano i spro i prologic i dosao do toga da sam skockao pribor po svom ukusu, a sve u skladu sa finansijama!

Ne pljujem apsolutno nikoga i niciji ukus, ali me mnogo nervira kad neko kaze krš, djubre...nemoj ovo-nemoj ono...

100 ljudi-100 ukusa! Da ne znam cene i da mi neko ponudi 6 entoha za 3 ci4 xsa ja ne bi dao! Naravno samo moje misljenje, iskustvo, sta god!!

Ja bi vise voleo 200 dana na vodi sa DAM i germinom nego 30 sa MGS, basiom i FS, century...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kolega porediš ci4 sa bblc i entohoma dečko je pitao za običnu ultegru

Ci4 je tri klase iznad obične ultegre, mislim da je po klasama odmah ispod AT da je prestgla power aero a od ultegre je daleko ihihi

Ci4 i ultegru je glupo porediti duplo je skuplja, dosta laksa,brza, više lezaja,bolji slow....

 

Ci4 bi mu bilo najbolje rešenje ali međju ove tri sto je naveo ja i dalje mislim da bblc je najbolja opcija najviše se dobije za te pare,i od svih ljudi sam čuo da imaju samo

Jednu zamerku na bblc a to je težina nikad nisam čuo neku drugu zamerku

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Citam tvoje postove i vidim da pecas na divljoj vodi i kazes da bi tamo vecinom upotrebljavao svoj pribor. 
Lagano cu da ti savjetujem kao vlasnik XTD masina da uzmes sakupis pare i kupis BBLC XTR-A Ci4 a razlozi su ti sledeci. 

                                                       Shimano BBLC XTR A Ci4+              Ultegra XTD 
 Uvlači najona po jednom okretu                110 cm                                      105 cm 
 Težina mašinice                                         640 gr                                        645gr
 Materijal od kojeg je napravljeno tijelo       Ci4+                                           XT-7
 Broj ležajeva koje mašina posjeduje          6+1                                             4+1

Eh sad, što se slaganja najlona tiče reći ću ti da malko bolje slaže najlon na špulnu XTD ali to tebi neće praviti nikakvu razliku u ribolovu. 
Iskreno mislim da je i pored svega Ultegra XTD za nijansu nježnija mašina i ja bi prije uzeo BBLC Ci4 u ovoj komparaciji.

Ako neko pita zašto namećem novu BBLC Ci4+ mašinu, napisat ću kratko: BBLC Ci4+ je spejs šatl naspram starog modela BBLC-a i isto je kao da poredi neko golfa keca i golfa 7.  Stari model teži, novi osjetno lakši i kada se uzme u ruku vidi se razlika. Stari model dobar, novi još bolji. Stari model slaže najlon ko nogama, novi jako dobro i nećeš imati problem ni zabacivati malo dalje ako nekad odeš ( a ići ćeš sigurno ) na komercijalu. Stari model jebeni demode, novi je ljepši da jebe rak raka pa ako hoćeš i to da se navede. Jedino što je cijena od nekih 245 eura po komadu novog modela dosta jača u odnosu na stari model koji možeš naći u oglasima za nekih pola para u odnosu na novi model, ali pri tom moraš računat da dobijaš možda i pregažene mašine dok ove kupuješ nove. (ako mi neko napiše da ne može da se pregazi BBLC stari, oooo da, itekako može, sve zavisi od vlasnika istih). Stari model nema rezervnu špulnu, novi model je ima i velika je prednost kada želiš pecati na različite promjere najlona. 

Imao sam BBLC stari model, imao novi model Ci4+, imam Ultegre XTD. Eto .... 


Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Људи хвала вам што ми приближавате ове машине и помажете да решим дилему.

Carp Yo Yo , прескупо ми је да дам 245€ за једну машину , нисам сигуран да бих то могао да испратим , али хвала на савету. Поздрав.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ultegra XSA Ci4 10000/14000 TOP.....kada je uporedim sa BBLC...hm....ja volim BR ali ovde bih se odlucio za ultegru.....

 

Kada je divlja voda u pitanju.. BR "sipas i ne mislis"....nastelujes kocnicu prema najlonu koji koristis a bait prilagodjavas situaciji i bog te veselio (ko lovi na divljoj vodi zna sta je run)......nema popusti zategni..pa kada ne uzima riba 3 dana pipnes spulnu bez BR  da sl nisi zaboravio da je popustis da ne bi trcao za rod podom..ovako bacis pogled na polugu BR i to je to....stari bblc jeste traktor ali i pecanje sa njim bih tako poredio....nisam imao prilike da pecam sa novijim modelima...mislim da je XT-A bolje resenje od BBLC

 

Ultegra...XSA Ci4 mi ostavila utisak remek dela kada su saranske masine u pitanju.....slaze extra, rad gladak volim da kazem "mastan" dovoljno brza ali ima snage vise nego je potrebno, nije teska....odaje sigurnost....nema greske sa njima....

 

Ima i boljih masina od Ci4 ali ulazimo u neke cene i polemike kojima mozda nije ovde mesto ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A jel ima neko da bi se zajebao pa da proda ci4 14000 xsa? Video sam taj oglas za xta, to me ne interesuje, samo xsa. Nema je na oglasima vec 2 godine

Jako jako retko...ne kazem da nema...ali ih ljudi jednostavno ne prodaju...cute i pecaju...ali srecna potraga svakako...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...