Jump to content

Novitet Za Crnogorske Vode


Brajo

Recommended Posts

Drugari, posto puno vas zeli doci u CG da peca, da se pohvalim da smo marljivim radom i velikim pritiskom na Min.Poljoprivrede uspjeli izdejstvovati zvanicni pravilinik o nadoknadama za štetu nad ribljim fondom!!

Tako ce po prvi put onaj ko peca bez dozvole ako bude uhvacen za komad šarana placati po 70 eura, uz oduzimanje ribe,

Ako koristi pusku, struju ili eksploziv po 150 eura po kilogramu uz kaznu krivicnog zakona,

Ako baca otpad i otpadne vode po 100 eura za šarana uginulog.

Naglo ispustanje vode iz jezera EPCG po 15 eura po kilogramu za šarana i klijena..

Ako peca šarana van mjere po 100 eura po komadu...

Cijenovnik postoji za sve vrste riba, ali navodim samo za šarana.

Nadam se da cemo ovim kaznama uspjeti da sacuvamo riblji fond.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Znaci vise neidemo na letovanje u cg .jebes letovanje ako ne zabacis malo

Naravno da idete... ti dođes zabacis, ulovis u granicama... nama su problem domaci kasapi... nikako prijatelji i gosti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzabe zakon ako nema ko da ga sprovede ili nece da ga sprovodi, dzabe sve ako se kasapi istale sa sluzbom koja treba sve to da sprovede!! I u Srbiji ima zakon, ali se ne sprovodi, odnosno sve gore navedeno je u punom jeku i onda je... zakon!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzabe zakon ako nema ko da ga sprovede ili nece da ga sprovodi, dzabe sve ako se kasapi istale sa sluzbom koja treba sve to da sprovede!! I u Srbiji ima zakon, ali se ne sprovodi, odnosno sve gore navedeno je u punom jeku i onda je... zakon!!

Slazem se sa konstatacijom, ispre vas u Srbiji je da iskoristite sansu kao sto to mi radimo otvaranjem pregovarackih poglavlja sa EU... nisam siguran da je sve obuhvaceno postojecim zakonom.. Dalje ribocuvari ce imati veliki procenat od naplacenih kazni i dozvola pa onda ce se stati na kraj i potkupljivanju.. krenuli smo u akciju sa restoranima i kontrole pijaca to polako daje rezultat

Link to comment
Share on other sites

A za koje vode vam to važi? Šta je sa Skadarskim jezerom?

Uh to Skadarskooo... nazalost trula prica sve oko njega... ovo sto sam napisao je za sve vode izuzev NP Skadarsko.. oni su ukazom vlade povlasceni kao Nacionalni park i nazalost nema iskrenog partnera sa kojim se moze raditi... vidjeces i po grupama na fb tamo se nista ne postuje opste rasulo... ima puno nekih organizacija koje pod oktiljem tih svojih zaštitnickih stavova unistavaju sve... od samoproglasenih kraljeva jezera koji su sve sem toga do kormorana koji gutaju tone i tone sarana... generalno ja vodim pricu oko ostalih voda a od S.Jezra sam ruke digao i jednostavno se pravim da ne postoji a srce boli...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh to Skadarskooo... nazalost trula prica sve oko njega... ovo sto sam napisao je za sve vode izuzev NP Skadarsko.. oni su ukazom vlade povlasceni kao Nacionalni park i nazalost nema iskrenog partnera sa kojim se moze raditi... vidjeces i po grupama na fb tamo se nista ne postuje opste rasulo... ima puno nekih organizacija koje pod oktiljem tih svojih zaštitnickih stavova unistavaju sve... od samoproglasenih kraljeva jezera koji su sve sem toga do kormorana koji gutaju tone i tone sarana... generalno ja vodim pricu oko ostalih voda a od S.Jezra sam ruke digao i jednostavno se pravim da ne postoji a srce boli...

Slavko Maljo majmunčina najveća na tom Skadarskom. Poznata mi je ta priča oko te vode baš sa fejsa i nažalost takva situacija je samo za plakat. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...