Jump to content

Narucivanje Iz Engleske


Hodor

Recommended Posts

Zelim da narucim komponte iz britanije preko https://britishaquafeeds.com/product-category/additives-spices/ . Slao sam im mail rekli su da je dostava za Srbiju za paket do 29kg 30 funti sto mi je ok , ali se brinem za nasu carinu da li ce i koliko da naplati neki porez/taksu. Da li neko ima iskustva sa ovim ili bar zna koga da zovem da pitam?  :help:

Link to comment
Share on other sites

Zelim da narucim komponte iz britanije preko https://britishaquafeeds.com/product-category/additives-spices/ . Slao sam im mail rekli su da je dostava za Srbiju za paket do 29kg 30 funti sto mi je ok , ali se brinem za nasu carinu da li ce i koliko da naplati neki porez/taksu. Da li neko ima iskustva sa ovim ili bar zna koga da zovem da pitam?  :help:

Dusan Janac saradjuje sa njima tako da sve iz asortimana imas kod njega

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno je hteo da poruci veca pakovanja pa da ga izadje jeftinije jer su cene stvarno dobre ali sad carina ne znam koliko bi izasla. Ne znam tacno koje su Duletove cene ali kad se plati i dostava i carina ne verujem da bi ustedeo. Mislim da je Dule bolji izbor
Link to comment
Share on other sites

Bas to sto je shoga napisao , da kupim neke komponente za narednih par godina. Cene su stvarno dobre. Ukoliko me carina nebi odrala isplatilo bi se poprilicno.

Link to comment
Share on other sites

Na cenu robe sa fakturu (ako stave i prevoz onda i to ulazi u racun) ide 10% carina, pa na sve to zajedno jos 20% pdv. Tj. na cenu sa fakture dodas 32%.
Link to comment
Share on other sites

Nije to bas tako... Pre svega, moras tacno znati sta zelis da uvezes. Krajnja cena je usko povezana sa paritetom prevoza (da uprostim-ko placa transport). Posto sigurno neces uzeti ceo kamion, kombi ili neko drugo prevozno sredstvo puno robe, roba bi dosla zbirno, a cena transporta se proporcionalno racuna. Prema vrednosti robe, ne po masi. Potrebno ti je resenje ministarstva veterine da je roba bezbedna za zivotinje, a na granici ce ti uzeti uzorke kako bi se uradila lab analiza i utvrdio tarifni broj. Ne znam ko je gore napisao, ali carinik ne moze da te odere. Dokumentaciju prilaze carinski agent(spediter) u ime tvoje firme i ti ni ne znas koji carik obradjuje tvoju dokumentaciju. Da se razumemo, uzeo bi on tebi pare da moze, ali nema za sta ???? Carinsku stopu nemas, posto je roba Evropskog porekla i dobijas eur1 obrazac kao povlasticu. Placas samp 20%pdv-a od ukupne vrednosti iz JCI-a(jedinstvena carinska isprava). Znaci placas prevoz, ako je na franko paritetu, a verovatno ce i biti posto ti prodavci nece traziti vozilo za robu u vrednosti od par stotina eura. Dalje placas potvrdu od ministarstva veterine i hemijske analize, 20% pdv i spedicija (podnosilac isprave) ce ti uzeti od 2000-4000 rsd. Nisam planirao da ovoliko 'prosipam pamet' ali reko da vam objasnim kako to ide. Moje licno misljenje je da je najbolje da kupis od Duce. Zasto? Zato sto je njihov zastupnik za Srbiju i dobija sigurno po manjoj ceni u odnosu na onu koja bi tebi bila ponudjena, ako bi uopste i hteli da ti prodaju. Veliki su troskovi za samo jedan uvoz, a ako uzmes vece kolicine, nece biti sveze posle xy vremena koliko bi to stajalo dok ne iskoristis. Suma sumarum, mislim da je bolje kupiti ovde. Da ne reklamiram Ducu, ali decko nudi rinfuz po prihvatljivim cenama i vise je nego korektan covek i trgovac.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zvao sam carinu pa citao na sajtu , 20% je pdv + 10% carina + usluga poste sto nisam saznao kolko izadje i 30 funti je dostava. Izgleda da ce moji sarani uzivati brdfood mixeve  :yahoo:  a dobro, dobice i robin red... Mozda postoji sansa da mi brat iz engleske posalje kao poklon , mada ne znam dal to moze proci  :crazy: .

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...