Jump to content

Forum


Recommended Posts

Tako je Dragane,punih 11 godina se druzimo na forumu,nazalost forum polako umire. Posecenost je i dalje dobra (puno je ne registrivanih posetilaca u toku dana koji iscitavaju teme) ali se slabo-nikako ne pise. Svako od nas je po nesto nauccio na ovom forumu,pokupio neku korisnu informaciju,savet... mnogi i dalje uce iscitavajuci ‘stare’ teme. Prednost foruma je upravo u tome u razmeni misljenja iskustava i tome sto se teme mogu citati evo i posle 11god sto nije slucaj sa ostalom drustvenim mrezama gde teme i rasprave za par dana odlaze u zaborav. Mnogi od nas su stekli lepa poznanstva i prijateljstva na ovom mas forumu i greota bi bila da ovo sve sto smo gradili tolike god svi zajedno propadne. Voleo bih kada bi se zapocela rasprava na temu kako da vratimo forum na nivo od pre npr 4-5 godina.
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

možda bi trebalo pozvati carp yoyoa ;)  sa njim se mogu voditi rasprave, svađe, čovek sve zna i u sve se razume. pored limara i bisera on mi je bio omiljeni lik na forumu. ako će forum da se svede samo na prodaju pribora onda će vrlo uskoro da izgubi svaki smisao.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije to vezano samo za ovaj forum nego generalno za forume kao oblik forme koji vise nije aktuelan, zamijenjen socijalnim mrezama i ekspresnim dosegom svake objave uz lakocu koristenja na mobilnim aparatima.

 

Licno, ja nemam socijalne mreze, odbijam da ih koristim jer informacije tamo su gomila smeca neorganizovanog i nefiltriranog. Forum ili blog je oduvijek bio my way, doduse ja sam iz one generacije kad je forum bio socijalna mreza :), generacije sto je na netu od dial up interneta pa do danas.

 

Evo ja cu prvo da apelujem na sve korisnike, a onda da bacim neke prijedloge koji mogu mozda poboljšati rad foruma a samim tim user experience.

 

Dakle, apel: kad nesto objavis na Facebooku, Instagramu podijeli i na forumu, sliku sa ribom, sliku sa pecanja. Napisi izvjestaj sa vode, sa pecanja, iz setnje po obali rijeke, zapazanja o mamcima, priboru, godisnjem dobu itd. Bice lakse i tebi da imas te uspomene zabiljezene u ovoj formi. Ljepse je kad napises poneku rijec, to postane uspomena, slika nije sama dovoljna. Kao sto kaze Andric: "Sto nije zapisano, to kao da ne postoji". Post sa fb vidis jednom i nikad vise.

 

Sad prijedlozi za vlasnika foruma:

 

Gorane, bilo bi dobro:

1. Olakšati login novim korisnicima preko facebooka i google naloga, login sa jednim klikom bez registracije, verifikacije emaila. Vjerovatno vec imaju uradjeni pluginovi za ovaj forum, nisam gledao koja je skripta ili engine.

2. Forsirati instalaciju aplikacija kao sto je tap talk jer to umnogome pojednostavljuje koristenje na pametnom uredjaju plus sto ljudi dobiju notifikaciju o novim postovima, kao sto je dobiju sa socijalnih mreza.

3. Pokrenuti nove teme, svjeze, zamoliti neke rjecitije clanove da tu podijele korisne informacije. Prijedlog: blog za neke zanimljive clanove, ili bilo koje koji zele da dijele svoja pecanja i iskustva u sklopu jednog treda koji je samo njihov. Imam jos hiljadu ideja, pa ako ovo nadje odziv mozemo jos brain stormovati neke dobre stvari.

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nije to vezano samo za ovaj forum nego generalno za forume kao oblik forme koji vise nije aktuelan, zamijenjen socijalnim mrezama i ekspresnim dosegom svake objave uz lakocu koristenja na mobilnim aparatima.

 

Licno, ja nemam socijalne mreze, odbijam da ih koristim jer informacije tamo su gomila smeca neorganizovanog i nefiltriranog. Forum ili blog je oduvijek bio my way, doduse ja sam iz one generacije kad je forum bio socijalna mreza :), generacije sto je na netu od dial up interneta pa do danas.

 

Evo ja cu prvo da apelujem na sve korisnike, a onda da bacim neke prijedloge koji mogu mozda poboljšati rad foruma a samim tim user experience.

 

Dakle, apel: kad nesto objavis na Facebooku, Instagramu podijeli i na forumu, sliku sa ribom, sliku sa pecanja. Napisi izvjestaj sa vode, sa pecanja, iz setnje po obali rijeke, zapazanja o mamcima, priboru, godisnjem dobu itd. Bice lakse i tebi da imas te uspomene zabiljezene u ovoj formi. Ljepse je kad napises poneku rijec, to postane uspomena, slika nije sama dovoljna. Kao sto kaze Andric: "Sto nije zapisano, to kao da ne postoji". Post sa fb vidis jednom i nikad vise.

 

Sad prijedlozi za vlasnika foruma:

 

Gorane, bilo bi dobro:

1. Olakšati login novim korisnicima preko facebooka i google naloga, login sa jednim klikom bez registracije, verifikacije emaila. Vjerovatno vec imaju uradjeni pluginovi za ovaj forum, nisam gledao koja je skripta ili engine.

2. Forsirati instalaciju aplikacija kao sto je tap talk jer to umnogome pojednostavljuje koristenje na pametnom uredjaju plus sto ljudi dobiju notifikaciju o novim postovima, kao sto je dobiju sa socijalnih mreza.

3. Pokrenuti nove teme, svjeze, zamoliti neke rjecitije clanove da tu podijele korisne informacije. Prijedlog: blog za neke zanimljive clanove, ili bilo koje koji zele da dijele svoja pecanja i iskustva u sklopu jednog treda koji je samo njihov. Imam jos hiljadu ideja, pa ako ovo nadje odziv mozemo jos brain stormovati neke dobre stvari.

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Saglasan sam sa tvojim predlozima i voljan sam da se potrudimi da izvucemo forum iz letargije. Potrebno nam je malo da kazem sveze krvi i medju moderatorima pa ako si voljan rado bih te dodao ( i jos nekog od kolega ko ima volju da se angazuje oko tema) za moderatora da zajedno pokusamo da ozivimo forum?!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Saglasan sam sa tvojim predlozima i voljan sam da se potrudimi da izvucemo forum iz letargije. Potrebno nam je malo da kazem sveze krvi i medju moderatorima pa ako si voljan rado bih te dodao ( i jos nekog od kolega ko ima volju da se angazuje oko tema) za moderatora da zajedno pokusamo da ozivimo forum?!

Voljan sam, jer mi je stalo do ovakvog vida zajednice, a i sam sam dosta naucio sa ovog foruma i bilo bi mi zao da propadne ili umre. Koliko budem mogao uradicu, ali mislim da nas treba malo vise, koji bi malo zapeli i ozivjeli neke stare jos uvijek aktuelne price i dodali neke nove.

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Voljan sam, jer mi je stalo do ovakvog vida zajednice, a i sam sam dosta naucio sa ovog foruma i bilo bi mi zao da propadne ili umre. Koliko budem mogao uradicu, ali mislim da nas treba malo vise, koji bi malo zapeli i ozivjeli neke stare jos uvijek aktuelne price i dodali neke nove.

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Super, da li imas nekog na umu ko bi bio rad da nam pomogne?
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisu krive drustvene mreze . Forum je jako dobro radio uprkos dr mrezama . Vecina ljudi se povukla zbog svadja i raznih rasprava , prozivka itd . Poceo bih od sebe i javno bi se izvinio clanovima sa kojima sam imao nesuglasice za jednog sam siguran da nije tu zbog mene to je NEBOJISA kome se javno izvinjavam i voleo bi da se javi i uvazi ovo moje izvinjenje . Nista od toga nje imalo krajnji rezultat kao zlu nameru . Ja sam mislio da forum postoji samo zbog pojedinih ljudi cije misljenje se uvazava ( presao sam se u startu i nastupio vrlo glupo , otuda i lupetanje raznih gluposti besmislene rasprave itd sa moje strane ) s tim u vezi jos jedno VELIKO IZVINJENJE . Voleo bih da se vrate ti ljudi ( ganic , carp yoyo , mijat ... itd ) i ja gotivim ovaj forum i verovali ili ne nemam ni jednu drustvenu mrezu ... Mislim da bi ovako trebali svi da urade i da se polako vratimo temama pricama izvestajima . Mozda nisam u pravu ali ja sam skontao da forum neradi zbog ovakvih stvari  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

posle ovog posta sve ti opraštam mada i dalje tvrdim da si ko tesne gaće  :rofl:  član sam i drugih foruma, na jednom sam i moderator i mislim da je neaktivnost i povlačenje članova prisutno ne samo na ovom forumu. realno, da li postoji nešto o čemu se nije pisalo? naravno da ne postoji i zato ne treba da se ponavljamo po svaku cenu. ono što meni jako smeta i što sam već napisao je PRODAJA NOVOG PRIBORA preko foruma, to bih zabranio i dozvolio da se oglašava prodaja samo korišćenog pribora. po svaku cenu bi trebalo oživeti izveštaj sa jezera na kome se pecalo pošto je to svima nama korisno. ne treba zameriti forumašima koji su prisutni na forumu i koji svaki post pročitaju ali se retko oglašavaju zato što nemaju lično iskustvo a da pišu po svaku cenu nema smisla.   

 

sigurno će biti još 11 godina foruma i ne treba biti pesimista  :good:

Link to comment
Share on other sites

Da bi se forum oziveo potrebno je da se mi promenimo, malo vise postovanja prema kolegi i napisanom postu potrebno je da pojedinci shvate da je normalno da postoje razlicita shvatanja i da svako ima pravo na svoje misljenje. Da bi ocuvali forum potrebno je da se svi malo aktiviramo. Mijat je u pravu tema Izvestaji sa vode je jako zanimljiva i ja licno obozavam da procitam kako je neko pecao i kakve je rezultate imao. Evo bilo bi lepo da nekk napise izvestaj sa Mike na kojoj se kako vidim lepo peca. U Nedelju cu ja napisati kako smo kolega Bube i ja prosli na Miki
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

naravno da je potrebno poštovati kolegu forumaša ali ne mislim da se neko ne pojavljuje na forumu  zato što ga je jeydee eventualno uvredio. nismo deca, ako postoji uvreda postoji opcija da se prijavi moderatoru i da se reši problem. kako ja da se više aktiviram kada godišnje max. 6 puta odem na pecanje? voleo bih da je taj broj barem dvocifren ali ne ide i zato se divim ljudima koji sebi mogu da priušte da budu češće na vodi. izveštaj, slika sa vode koju stave na forum su razlog zašto svakodnevno pogledam forum  

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iz tog razloga poceo od sebe , i ruku na srce ja ovde nikoga nisam uvredio , bilo je rasprava i svega ali uvrede stvarno ne ... 

Mislim da kad se vrate ljudi , vratice se i teme . Uvek izlazi nesto novo od pribora o cemu moze da se pise , izvestaji sa voda , a oglasi to vec nek vide moderatori sta i kako sa tim ali svakako mislim da osnovna funkcija foruma nije prodaja pribora . Jos jednom izvinjenje za sve od srca ( nije bilo uvreda i nije bilo nikad zlenamere ) .

Nadam se da ce se ljudi polako vratiti . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Usled samoizolacije eto prilike za ozivljavanje foruma :) ja ujutro odoh na vodu pa kad se vratim pisem izvestaj, nadam se da cu imati sta da napisem i da prijavim neki ulov. A posle toga i neke druge zanimljive teme

Bravo, Kiki, to je pravi primjer. Mozda, Miroslav i ja otpecamo za vikend pa bude još jedan izveštaj. A sutra cu pokrenuti još neke teme, pa da vidimo kako stvari teku.

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi bas lijepo pokrenuti i neke stare teme, bez obzira na neka neslaganja ili rasprave bilo je dobrih komentara i savjeta, generalno misljenja sam da je forum izuzetna stvar i da je svako mogao naci nesto za sebe... eto u narednih par dana napisacu recep kompletan za divlju vodu na kojoj ja pecam pa se nadam da ce se svi aktivirati za komentare... dalje taktike u ribolovu takmicarskom... ako ima neko od reprezentativaca da napise par rijeci o samom svetskom prvenstu da ingormise one koji bi po prvi put mogli poci na neko prvenstvo.... eto to su neki moji predlozi

Pozz iz CG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...