Jump to content

Šta Raditi U Izolaciji, Prijedlozi Savjeti, Priče?


DexterLab

Recommended Posts

Šta radite u ovim danima kako provodite dane?

 

Prioremate li se za sezonu, razmišljate li o mamcima, taktikama, kampanjama?

 

 

Sređujete li pribor, imate li prijedlog za organizaciju pribora?

 

Jeste li nabavili sve za sezonu? Šta još nedostaje u kolekciji?

 

Kako organizovati dan da se ne potroši uludo?

 

Ja sam rolao boile ovih dana, usavršavao neke varijante topive boile sa krupnijom granluacijom. Srolao oko 10KG i dio se suši, dio otišao u zamrzivač.

 

Htio da sav pribor presložim, ali ne mogu da se nakanim uz ovaj vjetar i snijeg.

 

 

 

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje.. dal sad ici na pecanje,i zasto ne? Dal imaju pravo drzavne sluzbe da pisu kazne,da nas oteraju i slicno? Mislio sam ako ne daj boze zatvore firmu, da ostatak vremena provedem na vodi

Brate i ja sam isto pitao,mislm da u vreme policijskog casa ima pravo da te kazni. E sad sto neko rece ako si negde u divljini ko ce da te nadje? Imamo kolege policajce pa bih zamolio za odgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Zabranjuje se okipljanje i obavljanje svih sportskih aktivnosti na otvorenom prostoru". S' obzirom da je noćni ribolov u Srbiji i inače zabranjen mislim da ne bi bilo pametno sada prkositi zakonu jer posledice mogu da budu velike. Imam drugara koji je pravnik i pasionirani ribolovac i bas sam sa njim neki dan o ovome pricao i rekao je da mi svakako ne savetuje pecanje u ovoj situaciji, bar ne ono koje izlazi iz okvira policijskog časa. Može da se desi nista, a boga mi moze i svasta. U svakom slucaju ja sam odlucio da ga poslusam i dok traje ovo na sarana necu ici, samo varalica par sati ukoliko ne uvedu zabranu 24h. Bice vremena za sarane
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo je sa jednog drugog foruma informacija, ali je svakako potrebno definitivno provjeriti i dobiti provjerenu informaciju:

"Ja sam pitao u policiji da li je kampovanje dozvoljeno i rekli su da jeste. Ako si se zatekao u kampu na Dunavu u to vreme nece ti niko nista. Prakticno si u izolaciji."

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja vezujem udice ,svako vece po pet-sest i jedna limenka piva ;) .Razne kombinacije,fluokarbonski predvez sa sve dlakom,fluorocarbon sa mekanom dlakom,predvezi sa krutim  omotacem sa mekim itd.Bicu miran sa navezanim  udicama do 2025. god ;) .Jutros potopio tajger a posle toga i izrolao kilo miksa .Danas radio 16 mm boile sutra isti miks ide u 20 mm velicinu.Ostalo sam manje vise spremio tokom zime.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Hahhaha, do 2025 :) Ja se stalno nakanjujem da navezem bar za jednu pernicu, i kladim se ds cu na sljedecem pecanju vezati kad dodjem na vodu i spominjati sam sebi sve po spisku :) sta sam radio do tad.

 

Doduse, ja sam u IT sektoru, freelancer tako da sam navikao na rad od kuce, pa se u tom polju nije nista promijenilo, i dalje radim iz svoje sobe jedino nema vise kafane :), a nema ni ova dva nasa lokalna takmicenja kojima sam se radovao. Nocas smo DucicM i ja trebali biti na Jekica jezeru na otvaranju sezone :(

 

Nabavio sam jos sastojaka za boile, tako da ide rolanje dok se ne napuni zamrzivac, pa onda nekad u oktobru na pecanje :) Salim se nisam ja pesimista.

 

 

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jos uvek se radi ali se nadam da od ponedeljka prestajemo sa radom pa cu videti sta i kako. Ne bi bilo lose sloziti par mikseva i izrolati malo boila ali tek treba da vidim sta mi fali od komponenti i gde nabaviti iste ( na jednom mestu gde sam se snabdevao su zatvorili radnju,na drugom jos od februara cekaju robu ). Ako neko zna da ima negde neko da jos radi i prodaje neka javi .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pravi UG boilu, i ja i sam ostao bez sastojaka koje sam uglavnom nabavljao iz Hrvatske, kod nas ni riblje brasno nema gdje kupiti, a ovo sad je odlicno vrijeme za eksperimente sa UG boilom, bird mix, mix iz supermarketa, neke jeftine posne varijante, ipak je post :)

 

Kako za nas tako i za ribu :)

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Danas sam i prodao svoj set od tri standard delkima sa attx v2 bazom. Nasao se sa drugarom na parkingu lokalnih bazen i kazem zeni kad mecon vidi sa maskom reci cu da si me ti nagovorila. Kaze ona kazi sta hoces, kad ja tamo kad i drugar maskiran. Nas dvojica ko nindze, maskirani u rukavicama, na parkingu razmjenjujemo robu, nemalo neparijatno iskustvo.

 

Od maske samo sto napad panike nisam dobio :)

 

Ruke su mi bijele od pranja, nisam u zivotu sve kad se sabere vise puta ruke oprao :)

 

Kod nas policijski cas od 8 do 5. Kod vas jos gore od 5, cini mi se. Niti kome mozes otici niti ko tevi doci, ne vjerujes nikome ni sebi. Bas smo ono u rezimu, totalno ludilo :)

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Dobra ideja ali nacice se valda nesto, udice sam vezivao zimus ali mogao bih jos da se pozabavim organizacijom ostave za pribor. Vec dugo planiram da napravim neki orman ili tako nesto gde bi sa jedne strane smestio stapove a pored na policama sav ostali sitni pribor,hemiju ,hranu itd. Sto bi rekli u onoj reklami "Kada ako ne sada"!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni đavo ne da mira. Planiram šta bi i kako bi ali mi se ne plaća kazna  :sorry: . Razmišljam kako bih kola u trsku sakrio  ;) pa da ne izlazim iz šatora bez preke potrebe. Što se tiče vremena,radim i dalje redovno u 3 smene pa i nemam viška vremena. Pribor sam sredio pa sad zidam i popravljam što sam opušteno ženi obećavao i nadao se da neće doći na red  :rofl:  . 

Link to comment
Share on other sites

Tačkom 2. Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije(„Sl. glasnik RS“ br. 34/2020-3, 39/2020-6, 40/2020-4) propisano je da se zabranjuje svim licima izlazak van stanova, prostorija i objekata za stanovanje u stambenim zgradama i izvan domaćinstva (okućnica), u vremenu od 17 do 05 časova, osim subotom kada zabrana traje od 17 do 03 časova

Tačka 5.  Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije propisuje da će se za nepoštovanje zabrane iz tač. 1. i 2. ove naredbe kazniti za krivično delo u skladu sa Krivičnim zakonikom, a za prekršaj u skladu sa Uredbom o prekršaju za kršenje Naredbe ministra unutrašnjih poslova o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije. 

Član 1. Uredbe o prekršaju za kršenje Naredbe ministra unutrašnjih poslova o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije propisuje da će se lice koje prekrši zabranu iz tač. 1. i 2. Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije, kazniti za prekršaj novčanom kaznom od 50.000 do 150.000 dinara.  

Dakle, u skladu sa navedenim, jasno je da postoji pravni osnov za kažnjavanje savakog lica koje se u gore označenom vremenu nađe van stana, prostorije i objekta za stanovanje u stambenim zgradama i izvan domaćinstva (okućnica).

Takođe, ono što je interesantno za nas ribolovce je i zabrana iz tačke 2a Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije. Naime, navedena tačka propisuje zabranu kretanja u svim parkovima i javnim površinama namenjenim za rekreaciju i sport u šta svakako možemo podvesti razne komercijalne revire i uređene obale. Ova zabrana nije vremenski ograničena pa se postavlja pitanje da li možemo biti kažnjeni i tokom boravka na obali jezera, reke, kanala itd, i tokom perioda od 5 do 17 časova. Ako pogledamo cilj ove zabrane koji se ogleda u sprečavanju okupljanja većeg broja ljudi na javnim površinama, a što opet za krajnji cilj ima sprečavanje širenja zarazne bolesti COVID-19 izazvane virusom SARS-CoV-2, bilo bi opravdano kažanavanje u svakoj situaciji gde na vodi boravi veći broj ribolovaca. 

Nadam se da sam malo pomogao, a moj lični savet je da se ipak strpimo malo...biće dana.

I svakako je najlepše pecanje tek na jesen i zimu :-)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tačkom 2. Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije(„Sl. glasnik RS“ br. 34/2020-3, 39/2020-6, 40/2020-4) propisano je da se zabranjuje svim licima izlazak van stanova, prostorija i objekata za stanovanje u stambenim zgradama i izvan domaćinstva (okućnica), u vremenu od 17 do 05 časova, osim subotom kada zabrana traje od 17 do 03 časova.

Tačka 5. Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije propisuje da će se za nepoštovanje zabrane iz tač. 1. i 2. ove naredbe kazniti za krivično delo u skladu sa Krivičnim zakonikom, a za prekršaj u skladu sa Uredbom o prekršaju za kršenje Naredbe ministra unutrašnjih poslova o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije.

Član 1. Uredbe o prekršaju za kršenje Naredbe ministra unutrašnjih poslova o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije propisuje da će se lice koje prekrši zabranu iz tač. 1. i 2. Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije, kazniti za prekršaj novčanom kaznom od 50.000 do 150.000 dinara.

Dakle, u skladu sa navedenim, jasno je da postoji pravni osnov za kažnjavanje savakog lica koje se u gore označenom vremenu nađe van stana, prostorije i objekta za stanovanje u stambenim zgradama i izvan domaćinstva (okućnica).

Takođe, ono što je interesantno za nas ribolovce je i zabrana iz tačke 2a Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije. Naime, navedena tačka propisuje zabranu kretanja u svim parkovima i javnim površinama namenjenim za rekreaciju i sport u šta svakako možemo podvesti razne komercijalne revire i uređene obale. Ova zabrana nije vremenski ograničena pa se postavlja pitanje da li možemo biti kažnjeni i tokom boravka na obali jezera, reke, kanala itd, i tokom perioda od 5 do 17 časova. Ako pogledamo cilj ove zabrane koji se ogleda u sprečavanju okupljanja većeg broja ljudi na javnim površinama, a što opet za krajnji cilj ima sprečavanje širenja zarazne bolesti COVID-19 izazvane virusom SARS-CoV-2, bilo bi opravdano kažanavanje u svakoj situaciji gde na vodi boravi veći broj ribolovaca.

Nadam se da sam malo pomogao, a moj lični savet je da se ipak strpimo malo...biće dana.

I svakako je najlepše pecanje tek na jesen i zimu :-)

I moj savjet i osjecaj govori isto, nemam volje da pecam u ovim uslovima, da ako pecam sa drugarom, da nosim masku, da mislim gdje sam stavio svoju flasu, casu :) Bolje je prricekati da ovo prodje i hladno bih potpisao sve, da niko ne ide nigdje dok ovo ne prodje. Sto manje kontakata, sto manje kretanja, sto manje varijanti gdje mozemo dovesti sebe, a time i druge u neku opasnost, to ce ovo prije proci, pa cu da pijem i case i flase koju prvu dohvatim.

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Tačkom 2. Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije(„Sl. glasnik RS“ br. 34/2020-3, 39/2020-6, 40/2020-4) propisano je da se zabranjuje svim licima izlazak van stanova, prostorija i objekata za stanovanje u stambenim zgradama i izvan domaćinstva (okućnica), u vremenu od 17 do 05 časova, osim subotom kada zabrana traje od 17 do 03 časova

Tačka 5.  Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije propisuje da će se za nepoštovanje zabrane iz tač. 1. i 2. ove naredbe kazniti za krivično delo u skladu sa Krivičnim zakonikom, a za prekršaj u skladu sa Uredbom o prekršaju za kršenje Naredbe ministra unutrašnjih poslova o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije. 

Član 1. Uredbe o prekršaju za kršenje Naredbe ministra unutrašnjih poslova o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije propisuje da će se lice koje prekrši zabranu iz tač. 1. i 2. Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije, kazniti za prekršaj novčanom kaznom od 50.000 do 150.000 dinara.  

Dakle, u skladu sa navedenim, jasno je da postoji pravni osnov za kažnjavanje savakog lica koje se u gore označenom vremenu nađe van stana, prostorije i objekta za stanovanje u stambenim zgradama i izvan domaćinstva (okućnica).

Takođe, ono što je interesantno za nas ribolovce je i zabrana iz tačke 2a Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije. Naime, navedena tačka propisuje zabranu kretanja u svim parkovima i javnim površinama namenjenim za rekreaciju i sport u šta svakako možemo podvesti razne komercijalne revire i uređene obale. Ova zabrana nije vremenski ograničena pa se postavlja pitanje da li možemo biti kažnjeni i tokom boravka na obali jezera, reke, kanala itd, i tokom perioda od 5 do 17 časova. Ako pogledamo cilj ove zabrane koji se ogleda u sprečavanju okupljanja većeg broja ljudi na javnim površinama, a što opet za krajnji cilj ima sprečavanje širenja zarazne bolesti COVID-19 izazvane virusom SARS-CoV-2, bilo bi opravdano kažanavanje u svakoj situaciji gde na vodi boravi veći broj ribolovaca. 

Nadam se da sam malo pomogao, a moj lični savet je da se ipak strpimo malo...biće dana.

I svakako je najlepše pecanje tek na jesen i zimu :-)

Eto kolegu nije mrzelo da cita,hvala kolega. Znaci ljudi i pecanje nam je zabranjeno :sorry:  :sorry:  :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...