Jump to content

Liver Brasno


Recommended Posts

Ljetos sam upoznao covjeka iz Hrv koji izrađuje samostalno liver brasno. Obzirom da nemam neko povjerenje u tu kucnu izradu brasna, nisam se trudio da sve upamtim ali ovo je ono po sjećanju: jetra ide oko 48 h u dehidrator, potom umotana u papir stavlja na radijator od grijanja nekih par dana, onda da odlezi u suvoj i mracnoj kutiji određen broj dana i ponovo u dehidrator... začkoljica oko kvaliteta koliko sam razumio nije samo u dehidraciji vec u nacinu mljevenja, kaze nikako u elektricni mikser koji moze postici temperaturu prilikom mljevenja jer temperatura unistava kvalitet iz takvog brasna( ja sam ukapirao pravac vodenica i onaj kamen sto melje????). Sve to kad uradi dobije vrlo malu kolicinu brasna.... naravno i ovo sto mi je otkrio nije sve bas detaljno...
Link to comment
Share on other sites

Svaka organska materija koja se termički obrađuje ispušta određene vrste isparenja i gasova koje se moraju kondenzovati ili prečistiti. Veċina tih isparenja su štetni i ne bi trebalo direktno da se udišu.
Link to comment
Share on other sites

A neko voli svojih ruku djelo i najviše mu vjeruje. Ja malo ne znam kako bih se iznio sa tim smradom, jer to u procesu proizvodnje

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

A neko voli svojih ruku djelo i najviše mu vjeruje. Ja malo ne znam kako bih se iznio sa tim smradom, jer to u procesu proizvodnje smrdiiii

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Pa to je nesto sto sam i ja pomislio, međutim covjek kaze da tretira na neki nacin te komade jetre i onda se u potpunom ili djelimicno taj miris gubi...

Link to comment
Share on other sites

totalni apsurd danasnjice je sam praviti tako nesto...em zajebancija em nista vredno pomena a lako mozes sve upropastiti...prave ljudi hranu za akvarijumske ribice od pilece dzigerice,prevelika je zajebancija,dok nekima uginu ribice,stvar izbora je

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

totalni apsurd danasnjice je sam praviti tako nesto...em zajebancija em nista vredno pomena a lako mozes sve upropastiti...prave ljudi hranu za akvarijumske ribice od pilece dzigerice,prevelika je zajebancija,dok nekima uginu ribice,stvar izbora je

Slazem se u potpunosti, sta bi rekao tek da cujes da kod mene u CG ima ribolovaca koji prave svoje riblje brasno i brasno od skoljke, kazu imaju recept iz Norveske???????????? jos malo i dobicemo prvo predigest CG brasno????????????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se u potpunosti, sta bi rekao tek da cujes da kod mene u CG ima ribolovaca koji prave svoje riblje brasno i brasno od skoljke, kazu imaju recept iz Norveske jos malo i dobicemo prvo predigest CG brasno

Mozda je i bolje od pojedinih stvari koje nam uvaljuju :) . Licno sam vise puta doziveo da od renomiranih proizvodjaca dobijem krs stvar . Sad poslednje razocarenje se odnosi bas na liver puder od jednog naseg proizvodjaca ... Mozda je bolje da vise nista ne govorim  

Link to comment
Share on other sites

Šta god kući da radiš dobićeš na kraju neko brašno . Međutim ako bilo gde u postupku prerade omaneš i malo duže ostaviš izloženo visokoj temperaturi ili pritisku ili previše dehidriraš , svakako ćeš dobiti brašno ali si ubio sve vredno u njemu. Ako uspeš da uskladiš sve onda možeš reći da si uspeo da proizvedeš sebi par grama kvalitetnog livera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...