Jump to content

Monoštorski rit


Guest kristijansombor

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Ostao sam dužan obećani izveštaj. Naime, iskoristili smo dva lepa dana prošle nedelje da otvorimo sezonu 2020 na divljoj vodi. Tačnije u plićem delu rita na kojem sam pretpostavio da se voda dovoljno ugrejala i da bi moglo da bude riblje aktivnosti s obzirom na to da je voda još uvek veoma hladna, mereno 7 stepeni. Pecali smo od srede i planirali da ostanemo do petka ali sam ja nažalost zbog svima poznate situacije morao da prekinem pecanje i da jurim po devojku na Zlatibor da ne ostane tako zarobljena, ali to nije tako ni važno za priču. Mesto smo obišli par dana pre pecanja i probali da utvrdimo par tačaka na kojima bi moglo da bude akcije i njih smo prihranili sa jako malo tajgera, ptičije hrane i par boila. Odlučio sam da sve štapove držimo u plićaku, do 1m dubine i samo jedan štap u dubini ispred potopljenog drveta, dubina oko 5m. Skroz desni štap od drugara spuštam na, po meni, idealno mesto. Rupa u trsci, čisto dno tvrdo kao kamen, dubina 70cm. Jasno se moglo videti da se riba tu hrani i kreće. Odmah smo se složili da ako negde bude akcije da će to biti na taj štap. Prvi dan je prošao mirno i otišli smo da spavamo svako u svoj šator. Noć je bila veoma veoma hladna i kad sam već pomislio da će da prođe bez dešavanja tačno u 5 ujutro oglašava se drugarov desni štap, baš onaj na koji smo tipovali u startu. Prilično jak udarac s obzirom na temperaturu vode i dobar dril. Procenjujemo da riba nije jako velika i vadimo je sa obale, što je velika retkost za ovu vodu. Dovlači ribu do obale i ona ulazi u granje koje nam je bilo sa desne strane, ipak na kraju ulazim u čamac i uzimam snag lider u ruku i uspevam da ga izvučem iz granja na drugu stranu i da ga ubacim u meredov. Uvek je poseban osećaj kada se uhvati prva divlja riba u sezoni, pogotovo kad je to ovako rano. Nije bitna ni kilaža ni ništa, samo taj osećaj da se probio led. Riba je došla na boilu kojom smo i hranili, scopex/squid u mojoj izradi, savršen ubod u donju usnu. Udica Nash Twister br.5 bila je nemilosrdna. Ostatak ribolova prolazi bez akcije. Kao što sam rekao morao sam da ga prekinem pre nego što je planirano a želeo sam da napravim još slika kako bi vam dočarao lepotu ovog neverovatnog mesta ali moraće slike da čekaju da prođe ovo sve što nas je snašlo. Nadam se da se brzo vraćamo na vodu

pre_1585121003__img-9096094eabaa6f5d089c

pre_1585121247__fb_img_1585121007209.jpg

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...