Jump to content

Spinner rig


Recommended Posts

Verovatno smo svi preko Kordinih videa upoznati sa ovom prezentacijom. Interesuje me da li je neko aktivno koristio i video razliku ili ti poboljšanje u odnosu na mnogo jeftiniji D-rig koji je jako sličan Spinneru. Da li je ovo jos jedan način za izvačenje para od nas ribolovaca ili to zaista radi posao?! Realno svaki Spinner sistem lepo kosta ako se koriste Kordini proizvodi ( Virble stoperi udice...)

 

KORDA-Spinner-Rig-Kurv-Shank-Boom-sma.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je Spinner rig jako jako dobra stvar(udica rotira u svim pravcima i uglovima),pogotovo za solo pop up,..pogotovo zimi,kada riba nekako mrljavo uzima,tipa i uzeo bi i nebi uzeo,..pa se onda uglavnom ubode nekako plitko,generalno mislim da se sa solo pop up-om skoro uvek ubode nekako plitko,i da je verovatnoca jako velika da se izgubi riba tokok vadjenja,e zato je tu spinner rig,efikasnost mu je skoro pa 100%,ovo je iz mog iskustva,pecao sam i sa klasicnim vezivanjem pop upa i uzme mi riba,ali je i verovatnoca 50/50 (izgubio sam 3 top ribe a jednu izvadio,zimski ribolov je bio u pitanju),..tako da je stvarno pitanje dali ce da ostane na stapu ili ce da otpadne sa klasicnim vezivanjem za pop upic(cvor bez cvora recimo),eee onda sam ispizdeo i dobro se edukovao i konsultovao sto se tice sistema za pop up,i prezentaciju istog.

SPINNER RIG mi se pokazao neprikosnoveno dobro,rezalizacija uboda mi je bila 100%. Isto tako sam poceo da koristim i German rig za sneska,ili kada stavim dve boile,isto jako jako dobar rig,sa dobrom garancijom uboda.

Ja inace nikada ne pecam na solo pop up,niti na gumu,osim u zimskom ribolovu(pricam o divljim vodama),u zimskom ribolovu je jako jako bitno da sve bude precizno i dobro vezano i prezentovano,bitna je aroma,i bitno je da znate gde je ribe u zimskom periodu na vodi na kojoj pecate. A ako vec uspete da dobijete griz,stvarno bi bila steta da vam riba otpadne,e zato je SPINNER rig tu da vam to maksimalno osigura💪.

Sto se tice Korde,i nekih drugih proizvodjaca tih drkalica za rigove,..KORDA pa 10 mesta prazno,zatim ostali proizvodjaci,jeste da su papreno skupi, ali obrada i kvalitet kida,tako da opravdavam cenu,meni na divljoj vodi za zimski ribolov treba 5 spinner riga,nema kidanja,ubode se jedna ili dve ribe i to je to,nije mi skupa investicija,na komercijali vise grizova,vise riba,i vise spnner rigova vam treba 😂

...ovo je moje licno misljenje iz mog licnog iskustva,ono sto sam ja sam probao na vodi,ne procitao ili cuo negde od nekoga pa prepricavam,vec sam se sam uverio prakticno na vodi,i to moje iskustvo i misljenje vam samo prenosim ovde🍻

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem jos da su i sanse za mrsenje predveza spinnera prilikom zabacaja svedene na minimum ako se koristi BOOM od Korde,i fora sa krimpovanjem je top,kompaktno i veoma lako i pouzdano,na pari se ispravi,i bude prav,zeljena duzina moze u milimetar da se odredi,bukvalno se isloristi skoro svih 100% Booma,otpatci su minimalni. Ima i drugih proizvodjaca jeftinijih,ali ne mogu da se porede sa kvalitetom od korde,recimo CarpPro ima tih stvarcica za spinner rig ali su prevelike,glomazne,zavrsna obrada losa,kada pravis rig sa njima je sve veliko,glomazano,dok je sa Kordom sve full upakovano,manje i kompaktno. Gardner ima dosta tih stvarcica i dosta su bolje od CarpProA. Kao i svi i ja gledam da me kosta jeftinije sve sto moze,ali vredi da se kupe te Kordine drkalice da bi ispao rig perfektno,meni je recimo bitno da bude perfektan,tako da jbg,pravim ga od Korde,eventualno nesto od Gardnera,ili PB Product,mada imam i tih stvari i od CarpProA,mogu i oni da posluze naravno. Video sam da je Korda izbacila i neka mala olovca umesto ovog olova koje mesimo pa stavimo na mesto cvora ili onog metalnog krimp dela da bi stajalo,generalno stoji ali je mozda bolja fora to olovce koje se stisne kljestima i vrv stoji jace nego ovo olovo koje mora da umesimo dobro da bi stajalo kako treba,treba probati.

IMG-20220101-142541.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

U decembru prošle godine sam prvi put pecao sa drugarom koji ga koristi i oduševio se koliko je mamac fleksibilan i okretan. Bukvalno sa koje god strane da uzme udica se uvek namesti kako treba. Ja sam pored njega koristio german i kombi rig sa krimpovanjem i imao slabiju realizaciju u klasičnim zimskim uslovima. 

Vezano za elemente sistema, Fox ima dosta tih sitnica tako da sam njih kupio a povoljnije je od Korde. Mada, sa spinera se menja udica a kopča ostaje tako da se isplati i najskuplji uzeti. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ivane vidim da si ga koristio i za pecanje na gumeni kukuruz sto je sada kod nas jako popularno. Kako ti se pokazao sa gumenim kukuruzom? 

Da li je neko koristio virble i ostali materijal za Spinner sa Alliexpresa, vidim da je mnogo manja cena nego Korda. Logicno je da je Korda kvalitetnija pitanje je dali Kinezi zavrsavaju posao?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GORANBILLY said:

Ivane vidim da si ga koristio i za pecanje na gumeni kukuruz sto je sada kod nas jako popularno. Kako ti se pokazao sa gumenim kukuruzom? 

Da li je neko koristio virble i ostali materijal za Spinner sa Alliexpresa, vidim da je mnogo manja cena nego Korda. Logicno je da je Korda kvalitetnija pitanje je dali Kinezi zavrsavaju posao?

Jeste drug,generalno mislim da za sve sto pluta,ili se njise u vodi je Spinner rig IDEALAN,..pop up,gumeni,verovatno i za sneska,ali ja ga nisam probao za sneska.Sneska mi uzme drugacije,usisa lepo,udica se ubode dublje pa za njega koristim German,kao sto sam napisao gore,mada zimi generalno sve uglavnom uzme nekako mrljavo,i uzeo bi i nebi,i uglavnom mi uzme solo pop up,na gumeni me bas jebe Deverika(ne volim da pecam na gumu,ali eto zimi moram,i jedino tada i pecam na gumu), a sneska hoce da uzme ali tipa mora da malo popusti hladnoca,da se malo vise aktivira riba,da malo otopli par dana,i da se malo samim tim i pokrene malo vise njegova aktivnost,valjda mu ovako ne odgovara bas da zine za 18mm boilu i pop up 14mm (malo zasecena boila,i malo pop up gde se spajaju),ipak je to malo veci mamac,..ali solo pop up 14mm idealan zalogajcic,uz mali pva top stvar.

Sto se tice stavri sa Alija vrv ima dobrih,jer generalno sve pravi Kina sada,kao i udice tako i ostale sitnice,ali treba znati koje uzeti u pm,treba ekperimentisati i ubosti dobre 😂

Pratio sam ga duze vreme zadnjih mozda cetiri,pet godina sta radi zimi,mada zime nisu ni bile bas jake,sada sam malo skrenuo sa teme,izvinjavam se,..ali da se nadovezem na mrljavo uzimanje mamca,kada stegne hladno i voda zaledi,tanji led recimo,on se generalno grupise  u grupice,i uglavnom budu u jednom mestu,sto deblji led on manje pliva,cim otopli,malo,tipa par dana sunce i toplije malo za to doba godine on se pokrene malo,cim krene lepse vreme odmah i njegova aktivnost raste,pomeraju se i grupice se polako rastave,ako opet stegne hladno,mraz,ledic,oni se opet vrate u grupice. Uglavnom su u najdubljem delu vode tada,obicno tu zimuju,mada vecina vas to dobro zna,ali eto mozda ce nekom da znaci i da pomogne ovaj mali tekstic iz mog skromnog iskustva,zimski ribolov na divljoj vodi je druga dimenzija ribolova,nema nigde nikoga,sam na vodi,u satoru trideset stepeni,dok napolju fijuce vetar i steze mraz,naspavam se i odmorim tako dobro,jos ako uspete da dobijete zimi divlju ribu,e onda je to stvarno malo visi nivo zadovoljstva.

P.S. Necete verovati koliko covek moze da vidi i isprati,nauci navike divljih sarana uz pomoc dobrog sonara,manje vise na svim divljim vodama,jezera ili reke princip je isti,samo su nijanse razlicite,hocu da kazem da je pristup jako slican,ali generalno svaka voda ima nesto svoje sto je drugacije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Definitivno najefikasniji sistem na koji sam pecao. Toliko, da sam morao prestati da ga koristim! 🤣

Tako pokretljiva udica kači sve što joj se približi...sistem je ubica, ali to znači da nepogrešivo upeca terpana, deveriku, babušku (često i za stomak) i onda oni tako vise na udici umesto da samo malo smetaju i glođu boilu, dok se ne pojavi šaran. Meni je to u praksi značilo da sam morao da vadim štapove na pola sata iako je boila mogla da izdrži napade ove napasti makar još sat vremena. German rig je moj izbor br. 1.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Shark Caller said:

Definitivno najefikasniji sistem na koji sam pecao. Toliko, da sam morao prestati da ga koristim! 🤣

Tako pokretljiva udica kači sve što joj se približi...sistem je ubica, ali to znači da nepogrešivo upeca terpana, deveriku, babušku (često i za stomak) i onda oni tako vise na udici umesto da samo malo smetaju i glođu boilu, dok se ne pojavi šaran. Meni je to u praksi značilo da sam morao da vadim štapove na pola sata iako je boila mogla da izdrži napade ove napasti makar još sat vremena. German rig je moj izbor br. 1.

 

Ima logike u pm,cim tako bode dobro,znaci bode sveee sto se ocesa 🤦(a svasta se mota oko udice),pogotovo kada je voda toplija,da je efikasan jeste,tu nema dileme. Ja sam zato vise puta i pomenuo da je za zimski ribolov mama,ja jedino tada i pecam na pop up ili gumu,nema cverglana,osim deverike nema bas neke druge aktivnosti bele ribe,tako da ceka sarana uglavnom. Za rano prolece,prolece,leto,jesen,kasnu jesen,..German rig sa sneskom,ili dve boile i to je to,nema greske. Sve ima svoje prednosti a i mane,i uvek ima neki problem,nesto jebe😩

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Shark Caller said:

Definitivno najefikasniji sistem na koji sam pecao. Toliko, da sam morao prestati da ga koristim! 🤣

Tako pokretljiva udica kači sve što joj se približi...sistem je ubica, ali to znači da nepogrešivo upeca terpana, deveriku, babušku (često i za stomak) i onda oni tako vise na udici umesto da samo malo smetaju i glođu boilu, dok se ne pojavi šaran. Meni je to u praksi značilo da sam morao da vadim štapove na pola sata iako je boila mogla da izdrži napade ove napasti makar još sat vremena. German rig je moj izbor br. 1.

 

Vidis o tome nisam razmisljao,zato je rasprava na svaku temu jako korisna. Vise glava je uvek pametnije od jedne. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje za vas koji ste koristili Spinner da li ste eksperimentisali sa ovim gumenim granicnikom na udici koji ogranicava kretanje virble sa mamcem po udici. Gde ga obicno postavite dali je to tamo gde se udica ‘lomi” ( iznad tzv kolena udice) ili je to u pravcu vrha udice? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GORANBILLY said:

Jedno pitanje za vas koji ste koristili Spinner da li ste eksperimentisali sa ovim gumenim granicnikom na udici koji ogranicava kretanje virble sa mamcem po udici. Gde ga obicno postavite dali je to tamo gde se udica ‘lomi” ( iznad tzv kolena udice) ili je to u pravcu vrha udice? 

Po mom mišljenju taj graničnik treba da stoji tako da mala virbla sa mamcem bude pod 90 stepeni u odnosu na virblu na kojoj je zakačena udica. E sad u zavisnosti koji se tip udice koristi, određujemo i položaj stopera. Na Ivanovoj slici se to lepo vidi. Ja najčešće koristim klasične long shank udice pa je stoper uvek malo bliži samom vrhu udice, a kako bi dobio taj ugao pod kojim je po mom mišljenju sistem najefikasniji.

20220313_192110.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa vrv moze da posluzi svrsi drug,ali nekako mi Korda izgleda kada se spakuje spinner sa njihovim komponentama onako kompaktno,manje sve strci,i lepse je nekako na oko,ako me razumes. Mada koliko je to sada bitno dole u vodi,nebi znao da ti tacno kazem,za mnoge stvari bi morao da budem divlji saran 20+ jedno par godina pa da znam kako se mozda tacno ponasaju i reaguju,i kakve su im navike,..ovako samo nagadjamo i pretpostavljamo 😩

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sigurno su Kordine zezalice onoliko kvalitetnije ali su i onoliko nedostupnije i skuplje,nista nije skupo kada pecaš na čistoj poziciji ali ako pecaš uz granje ili neke prepreke pa dnevno ostaviš 5-10-15 sistema onda moraš tražiti alternativu. Ja sam ovo naručio zimus i mogu reći da su proizvodi ove firme Dongborui bas ok. Videćemo kako će se pokazati.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je spiner rig zainteresovao još pre par godina kada na našem (pa i evropskom tržištu) nije bilo namenski proizvedenih elemenata za izradu ove montaže. Mislim da je i danas sasvim korektno i pristupačno ako se ova montaža napravi od običnih quick change virbli i manjih virbli koje nisu namenski proizvedene za to (makar su 5 puta jeftinije od ovih "specijalnih"). Meni su odrađivale posao C line quick change virble veličine br. 4 koju bi samo malo raširio i na nju montirao udicu Prologic xc2 u veličini 4. Umesto micro virbli za mamac koristio sam C line virblice u veličini br. 10. Umesto line alignera ja sam koristio shrink tube. "Boom" sekcija je običan fluorokarbon 0.41mm na čijim krajevima vežem male omče koje čitavoj montaži daju posebnu pokretljivnost. Omče vežem pomoću "non slip loop" čvora koji mi se njabolje pokazao, kako u pogledu jačine tako i u pogledu formiranja omče koja zadržava svoj ovalni oblik bez potrebe za zagrevanjem fluorokarbona. Krajeve čvora spaljujem upaljačem, s tim što na čvoru na koji stavljam tungsten putty uvek ostavim malo viška koji omogućava bolju vezu, tj. onemogućava eventualno spadanje tungsten putty-a. Na slici koju sam prethodno okačio, stoper za virblu su Avid hook beads, ali se ništa nisu bolje pokazali od Extra carpovih rig rings stopera koji su jeftiniji 3 puta. Posao mogu odraditi i stoperi za plovak (svojevremeno sam koristio Maver grip stop). Naravno, kvalitet košta, i to nam daje određenu sigurnost, ali ovo svakako nije montaža za neke ekstremne terene. Treba dati šansu i braći Kinezima. 😁

quick-change-c-line-600x600.jpg

C-LINE-ROLLING-SWIVEL.jpeg

XC2-PROLOGIC.jpeg

RIG-RINGS-STOPS-768x544.jpg

avid-hook-beads-saranske-montaze-1000x751.jpg

shrink-tube-assrtment-l-55cm-20-unid.jpg

unnamed.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Iskreno Kinez deluje jace od Korde tezina koliko mogu da procenim je podjednaka stim sto Korda ima za malo kraci “vrat” vrtilice ali je to manje od milimetra. Ja iskreno ne vidim zasto je Kordina vrtilica skuplja 5x od Kineske! 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Gde kupujete to mekano olovo sto stavljate iza udice...  koja je marka i kako se zove. Jos jedno pitanje pa da ne davim više 😁. Jel pecao neko ciljno amura na dtd ili velikom bačkom kanalu sa spinner rig-om i gumenim kukuruzom, da li je previše odignut mamac sa tom motažom za amura? 

Link to comment
Share on other sites

To iznad udice je klasičan silikonski bužir ili kod mene skraćeni "line aliner". To je ona zakrivljena silokonska gumica što se stavlja na vrat udice da dobije zakrivljen ugao. Ako ti treba otežanje da navučeš ispred udice možeš koristiti klasičnu tungsten masu koja izgleda kao plastelin pa uzmeš komadić i sam uvaljaš na mesto koje ti odgovara. Ona jedinu manu ima što zna nekada da otpadne ili kod zabačaja ili kod vađenja ribe. Ja u poslednje 2 godine koristim istu tu tungsten masu ali pravljenju kao štoper i navučem je prilikom vezanja sistema. Koristim carp pro i prowes, bude po 15 komada u pakovanju i može se prebaciti sa sistema na sistem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...