Jump to content

Da li vadite baterije iz signalizatora preko zime???


Recommended Posts

Juce se setih da proverim signalizatore,cisto da ih upalim,planiram neku kampanju krajem meseca mozda,pa posto sam poslednji put pecao bas posle doceka Nove godine,..do 06.01.,..i od tada ih nisam proverao niti palio,eto malo vise od dva meseca su stajali tako,baterije nisam vadio,racunam ne stoje u hladnom,a i skuplje alkalne baterije ne bi smele da iscure,tako bar kazu proizvodjaci. Uvek sam kupovao Vartu one najskuplje za u TXI,cak poslednje dve zime nisam ih ni vadio iz Delkima,pa samim tim nisam ni iz Nash R3,koje sam pazario u novembru 2021,i pecao od nov.do 06.01.22.jedno 4 kampanje,i ostavio tako sa baterijama,nisam hteo da ih vadim,idem krajem marta opet,racunam,a to je kratak period da ostanu tako!? Medjutim,jedan R3 nece da upali,ostala tri pale bez greske,baza isto,ali jedan ni da cuje 🤔 Otvorim poklopac za bat.i ima sta i da vidim,GP bat.ona najskuplja u klasi ISCURELA,pozovem Nesu iz Zemuna,jedinu svetlu tacku pre nego odleprsaju sto evrica za novi,i sada cekam da vidim dali ce moci da ga sredi,ukoliko je mnogo iscurela i zahvatila stampanu plocu puno nema mu spasa,ako nije mnogo onda ima nade 😩.

Eto vam jedan od top 3 razloga da izgubite najgluplje moguce nov signalizator 😂😂😂,razlog iscurela bat.,lepota,..koja je stajala samo 2 meseca bez koriscenja u R3 🤦

Tako da cu ja posle ovoga ipak da vadim baterije (a nekada sam uredno vadio bat.u toku zime), kad ih ne koristim kao sada,a preporucio bi i vama,znaci VADITE BATERIJE drugari,zaista glup nacin da ostanete bez signalizatora 🤢

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Bojim se da će Neša tu biti nemoćan. Već nekoliko puta sam čuo i sam sam imao sličnu situaciju i nema rešenja. Kad iscuri baterija i to potraje neko vreme ( dok mi ne primetimo ), tečnost nagrize sve što dohvati i oksidira. Sličnu situaciju imam sa odašiljačem za FOX TXR, jedna baterija i to ona tanka je iscurela i nagrizla ploču, sve oksidiralo i ne može niko da je reši, samo nova takva ploča-znači nemoguća misija. Tako da i ja preporučujem vađenje baterija, čak i najskupljih preko zime. Možda čak i ako znamo da nećemo na vodu neko vreme, tipa mesec dana, jer možda baš tada iscuri i onda bude kasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, GORANBILLY said:

Au burazeru baš sranje. Većina pa i ja ne vadi bat iz signalizatora,što je realno baš velika greška. 

A tako je to buraz,obicno se vodimo onim,..valjda nece u pm,..kad ono eto,hoce 😂

Nadam se da nije mnogo iscurela,koliko sam uspeo da vidim okom,kao nije,mada dok se ne otvori nista,cekam Nesu da se javi kada ga otvori 🙄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja vadim baterije nakon svakog pecanja, prešlo mi je u naviku i nema šanse da se desi da završim pecanje a da nisam baterije izvadio tokom pakovanja pribora. Ni 2 minuta vremena a može koštati mnogo... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 3/15/2022 at 10:23 AM, Ivan S. said:

Juce se setih da proverim signalizatore,cisto da ih upalim,planiram neku kampanju krajem meseca mozda,pa posto sam poslednji put pecao bas posle doceka Nove godine,..do 06.01.,..i od tada ih nisam proverao niti palio,eto malo vise od dva meseca su stajali tako,baterije nisam vadio,racunam ne stoje u hladnom,a i skuplje alkalne baterije ne bi smele da iscure,tako bar kazu proizvodjaci. Uvek sam kupovao Vartu one najskuplje za u TXI,cak poslednje dve zime nisam ih ni vadio iz Delkima,pa samim tim nisam ni iz Nash R3,koje sam pazario u novembru 2021,i pecao od nov.do 06.01.22.jedno 4 kampanje,i ostavio tako sa baterijama,nisam hteo da ih vadim,idem krajem marta opet,racunam,a to je kratak period da ostanu tako!? Medjutim,jedan R3 nece da upali,ostala tri pale bez greske,baza isto,ali jedan ni da cuje 🤔 Otvorim poklopac za bat.i ima sta i da vidim,GP bat.ona najskuplja u klasi ISCURELA,pozovem Nesu iz Zemuna,jedinu svetlu tacku pre nego odleprsaju sto evrica za novi,i sada cekam da vidim dali ce moci da ga sredi,ukoliko je mnogo iscurela i zahvatila stampanu plocu puno nema mu spasa,ako nije mnogo onda ima nade 😩.

Eto vam jedan od top 3 razloga da izgubite najgluplje moguce nov signalizator 😂😂😂,razlog iscurela bat.,lepota,..koja je stajala samo 2 meseca bez koriscenja u R3 🤦

Tako da cu ja posle ovoga ipak da vadim baterije (a nekada sam uredno vadio bat.u toku zime), kad ih ne koristim kao sada,a preporucio bi i vama,znaci VADITE BATERIJE drugari,zaista glup nacin da ostanete bez signalizatora 🤢

delkim preporucuje Duracel da se mete<kraja nema bateriji i samo ona nece procureti nikad

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od toga koliko brzo signalizator trosi bateriju.

Ja imam att jedan set i fox mx

att izvadim na kraju sezone i iste vratim na pocetku sledece :)

bez preterivanja traju mi najmanje 3-4 sezone (lr baterija)

u bazi stavim nove svake sezone i njih izvadim na kraju i bacim (AAA)

samo da dodam da nisam takmicar i ne pecam nesto preterano u zadnje vreme

 

mx ubacim na pocetku sezone i izvadim i bacim na kraju, iz baze kao i iz signalizatora.

 

ali recimo moj drugar je imao neke signalizatore od pro-logica koji su bukvalno za dva pecanja trosili bateriju (LR baterija je bila)

sa takvom potrosnjom bih i ja vadio posle svakog pecanja

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...