Jump to content

Gruzansko jezero - Knic


pedjakv

Recommended Posts

Bio sam ove nedelje na kapovanju na turskim bunarima da ispitam mesto i vidim kakva je situacija

Sarana ima,izbacuje se ali da jede nece jos uvek.....ove godine se dobro izmrestio sto potvrdjuje veliki broj sitnih primeraka velicine dlana koje mnogi ribolovci na zalost stavljaju u cuvarku......kad bi se to sprecilo i sacuvalo stanje na jezeru bi se popravilo za par godina!!!!!

Cuvara ''jagodinaca'' nema ni na mapi mreze se razvlace svako vece,jednu mrezu su trazili pored mene citavo popodne klocerom ribokradice ali izgleda da je naisao neki poveci komad soma i odneo je ko zna gde............

reci mi gde se nalaze te pozicije turski bunari zaima me ad idem iz pravca kragujevca, voleo bi da posetim a mozes i na google map da oznacis

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

O saranu na gruzanskom jezeru mozete samo da sanjate....

 

Neki ce te da ga sanjate a neki ce da ga vataju  ;) ......10.4kg....kolega Jagodinac!!!

 

http://s26.postimg.org/qqv56zzgp/10574749_10204693904168721_873790417_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dvojica drugara su ove godne izvadili preko 50 manjih sarana -uglavnom oko i ispod mere, a bilo je i krupnijih komada do 8, 5 kg. Inace mislim da je ove godine oboren rekord u duzini i broju bacenih mreza, a ribokradice skoro da se vise i ne kriju.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dvojica drugara su ove godne izvadili preko 50 manjih sarana -uglavnom oko i ispod mere, a bilo je i krupnijih komada do 8, 5 kg. Inace mislim da je ove godine oboren rekord u duzini i broju bacenih mreza, a ribokradice skoro da se vise i ne kriju.

Da li je moguce da od 2014 god nije niko nije pisao o ovakvoj lepoti. Na gruzanskom jezeru sam cesto i mogu svakom da ga preporucim. Prelepo.

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sto bi neko trosio reci na nesto sto svi vec znaju a to je generalno problem cele nase zemlje-KRIVOLOV !!!

 

Ribe na Gruzi ima u prolazu,a dokle ce je biti pitanje je...

 

Jezero je prelopo,pogotovo iz perioda dok nisu nikle vikendice i privatni posedi i koje-kakve rampe  :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ma sramota sta se radi nesmes da drzis stapove dalje od 50 metara od obale zabacene jer ce ribocuvari da ti pokupe najlone jer traze mreze i ne odgovaraju ako ti uniste sve i pokupe. Ja pecao i stigo ribocuvar i doneo dopis da nisu odgovorni ako mi pokupe najlone. Uzas
Link to comment
Share on other sites

I to opet nije dovoljno da spreci mrezarose,i dalje se pravi javasluk na vodi.Za vikend se udavio mrezaros,nije znao da pliva....izasao po magli da pokupi mreze,prevrnuo se sa camcem i kako sam cuo tek juce su ga pronasli....

Link to comment
Share on other sites

Ma ja nigde ne doziveh na nijednoj vodi da me ribocuvari uslovljavaju da nemozes pecati preko 50 metara daljine ili u fazonu pecaj ali mi kad prodjemo nas bas briga dali ti pokupimo najlone. Razumem da zabrane razvlacenje pecanje iz camca i ostalo a ovo mi nije jasno
Link to comment
Share on other sites

Bice sve dok ne shvate, ili ih neko ne natera da shvate, da smo mi za njih gospoda ribolovci i od cijih para primaju plate.Kazem generalno, ne samo za Gruzansko.U svim "banana" drzavama je tako...
Link to comment
Share on other sites

Ma ribocuvari se vade na ispektore i ministarstvo da su im oni tako naredili i citai sam naredbu ali to je samo usluga za mrezarose da se za njih oslobodi teren i da nesmetano mogu da rade a zalosno onakva voda i toliko uspeva mrest da moze da bude za 5 godina nolja vida od sarulesti samo zastiriti ribu......
Link to comment
Share on other sites

U vas sve cuvar do cuvara glup ko malj. Pa jel ne moze da vidi svojim lijepim okicama da imas kamp na obali i da tu ne prolazi i da ne ometa? Jel su bas toliko glupi ili jednostavno rade zajedno u sprezi sa mrezarosima?!

Link to comment
Share on other sites

Ma ribocuvari se vade na ispektore i ministarstvo da su im oni tako naredili i citai sam naredbu ali to je samo usluga za mrezarose da se za njih oslobodi teren i da nesmetano mogu da rade a zalosno onakva voda i toliko uspeva mrest da moze da bude za 5 godina nolja vida od sarulesti samo zastiriti ribu......

Druže, vade se na inspektora, popizdeću!!

Taj isti inspektor, zbog propusta i gluposti koje je pravio, ne bi trebao da radi odavno.

Taj isti inspektor, nije vršio nadzor nad jednim bivšim korisnikom, pa kada mu je prezentovano da taj korisnik godinu dana nije plaćao taksu za korišćenje voda, a taj inspektor je bio dužan da to proverava svakog meseca, jer je u ugovoru pisalo da taksa treba da se plaća do 10-og u mesecu za prethodni mesec, pocrveneo kao rak ali samo na kratko.

Tog istog inspektora, ribočuvari se periodično (verovatno kad mu se digne), čamcem vozili na ostrvo pomenutog Gružanskog jezera, sa švalerkom, pa ih ljudi posle slikali kako, pijani orgijaju goli po ostrvu.U napred se izvinjavam ako nisam u toku, možda je to neki novi način nadzora i kontrole.

Taj isti inspektor je više puta pijan slupao službeni auto ministarstva.... iii taj isti inspektor i dalje ''radi'', o čemu onda da pričamo...

Da, zaboravio sam, taj isti inspektor, mnogo voli da jede ribu, posebno smudja i posebno sa Gružanskog jezera.

Ponavljam, to samo može u banana državama.!!

 

p.s.da se slučajno ne nadje neki dušebrižnik, svi likovi u ovoj priči su izmišljeni, tema priče je fikcija i mašta autora radi snažnijeg literarnog utiska na čitaoca !!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

U vas sve cuvar do cuvara glup ko malj. Pa jel ne moze da vidi svojim lijepim okicama da imas kamp na obali i da tu ne prolazi i da ne ometa? Jel su bas toliko glupi ili jednostavno rade zajedno u sprezi sa mrezarosima?!

Najveci problem predstavljaju kampovi tj vikendice pored vode......na skorom svakom potezu od 10-20 vikendica medju njima ima lopova/mrezarosa....stave bovu na recimo 120m satro zabace stapove i cekaju sarana.Kad padne noc pliva se do bove i razvlaci se mreza-e to su ribocuvari provalili i sad su okrenuli drugu politiku na jezeru.Bova ne dalje od 50m,i ako je dalje od 50m oni nocu ulaze klocerom oko bove i klocare i u slucaju da ti pokidaju sisteme ne odgovaraju nikome...

Link to comment
Share on other sites

Najveci problem predstavljaju kampovi tj vikendice pored vode......na skorom svakom potezu od 10-20 vikendica medju njima ima lopova/mrezarosa....stave bovu na recimo 120m satro zabace stapove i cekaju sarana.Kad padne noc pliva se do bove i razvlaci se mreza-e to su ribocuvari provalili i sad su okrenuli drugu politiku na jezeru.Bova ne dalje od 50m,i ako je dalje od 50m oni nocu ulaze klocerom oko bove i klocare i u slucaju da ti pokidaju sisteme ne odgovaraju nikome...

 

Onda takvo njihovo ponasanje ima logike!

I znaci da ipak nesto rade...

Link to comment
Share on other sites

Rade oni,samo sto se na Gruzi iz dana u dan sve vise krade.....kazne su male,pravosudje sporo reaguje i izvrsava obaveze a voda kao sto rece Ganic ima potencijal da uz pravo gazdovanje i cuvanje bude daleko ispred Sarulestija..........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pecao sam na jezeru vise puta.Moj rodjak ima tamo vikendicu i platformu i bovu.I nikak u zivotu koliko ja znam nije bacao mrezu kao sto neki tvrde.Generalno ti ribo cuvari takozvani koji drze red i mir na jezeru su najvece lovokradice.Predprosle godine za vreme mresta su uhvatili maticu 20+ isti ti cuvari i prodali u obliznjoj kafani prepricavam pricu od mog rodjaka koju mi je on rekao.A uopsteno o pecanju na tom jezeru vam mogu reci da sarana pecaju iskljucivo na stari kukuruz kuvani i to kuvaju ga dok se nerascveta i jedno zrno na udicu a istim tim ga i hrane.Moj rodjak je stariji covek i paca na jedan stap i to na plovak vegler.Ja sam bio masu puta hranio bas oko te bove peletom,tigrom bojlom ali uzalud voli matori kukuruz jer masom tim hrane.Najveci problem su tu cverglani koji ima sve vise i vise i jedu bukvalno sve.Ribolovna dozvola koja vazi na jezeru je ova nasa.Zadnjih tri godine pacanja bilo je ulova mahom 3 do 5 kila i to u tri dana pecanja 2-3 komada ali kako prolazi vreme sve je slabije i slabije da li zbog krivolova ili preovladavaju cverglani ne znam ali moje misljenje je i jedno i drugo.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...