Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

naj gore gazdovanjem na vodi onaj jovo nije ni za ..... dogovorim sa njime pozicije mesec dana pre dodjem  sa prijateljom iz grcke imali zakazane pozicije 6 i 7 on utrpo neke austrijance tamo nama kaze ako ocete 10 poz ako necete nema druge a ja preso 900km sta reci  kad smo trebali ici kuci zamolimo ga ako moze da dodje ujutro u 7 sati da krenemo treba dogurati do grcke on lik pojavi se u 9.15 i ono boli ga *** a da kadicu sam iznajmio ali je nisam ni dobio posto nije bilo slobodne a moro sam platiti ma najgora voda

Link to comment
Share on other sites

Uz duzno postovanje Dalibore nepoznajem te ,medjutim poznajem preko Janeta sada dve ekipe iz Grcke koji su bili na vodi i jane im organizovao sve(mozda je tu bio tvoj problem) mala sala

Ljudi imali preko 40 riba za 4 dana,najveca 26 kg i jednog soma od 45 kg.Ti isti ljudi su bili i na kupu na deliblato,surulesti,maconki,mika alasa i donji zbar ko i sve komercijale u bugarskoj

 

Doslovno njihova rec prevedena

 

Prosli smo fenomenalno ,takvih borbenih riba da vadis 20 i vise minuta i sa tim prosekom nismo sreli na nijednoj vodi na balkanu.Domacini odlicni,Dolazimo sledece godine opet u vecem broju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

prijatelju niko nije reko nista za ribu bilo je ulova poznam i te ljude iz grcke i ja obilazim dosta jezera  ali ovde je rec o gazdovanju na vodi nemogu ja preci 1000km da mi jovo kaze brate doslo do zabune ima poz br ako oces oces ako ne moze da ides ili sve kadice su pokupili cim bude slobodnih donecu nedsonese a kaze moram vam naplatiti jer imam upisano i kako da pravdam manjak novca i na kraju ga zamolim ako moze da dodje na jezero u 7sati da mogu da krenem kuci posto imam 1000 km puta a nedelja je i u ponedeljak moram na poso a on se pojavi u 9;15 i boli ga prijatelju tu je problem a voda je vrh

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Som na Pelagicevu? Kakva su iskustva? Pogotovo u ljetnim mjesecima kad "legne" na hraniliste? Sta i kako?  ljetos mi se dvaput desilo da som legne na hraniliste i da po 24 sata nemam ni bipa, na kraju uhvatim za noc 4-5 kom , priblizno iste velicine 3-5 kg, puni boila (voce i meso). Vjerujem da se to desava svima, pogotovo oko poz 29. Ako neko ima neki savjet ili taktiku za izbjegavanje volio bih da cujem.

Link to comment
Share on other sites

Som na Pelagicevu? Kakva su iskustva? Pogotovo u ljetnim mjesecima kad "legne" na hraniliste? Sta i kako?  ljetos mi se dvaput desilo da som legne na hraniliste i da po 24 sata nemam ni bipa, na kraju uhvatim za noc 4-5 kom , priblizno iste velicine 3-5 kg, puni boila (voce i meso). Vjerujem da se to desava svima, pogotovo oko poz 29. Ako neko ima neki savjet ili taktiku za izbjegavanje volio bih da cujem.

Svi ljeti imaju izgleda isti problem. Ja doduse ne, jer ne pecam ljeti tamo. Pokusat sa manje hrane i samo sa pva pecat. Jest mac sa dvije ostrice, al' zna biti nekad produktivno.

Ili recimo pravit hraniliste normalno i kada stane onda stapove daleko od hrane zabacivat.

Link to comment
Share on other sites

Dadotz1

Mene komotno mozes zvati somdzijom sto se toga tice. :-)

 

Posto godisnji mi pada uvijek u periodu kraj jula-pocetak avgusta kad je som najvise aktivan ja imam posebnu srecu s njim.

Obicno kasno rezervisem poziciju (opet zbog godisnjeg) i imam srecu da upadnem na 29 ili blizu nje mene som ne promasi nijednom.

Probao sam svsta,hraniti sa boilom i spod miksom, pa samo sa boilom, pa samo kobrom. I na kraju bez hranjenja.

Svaki put sam imao ulov soma, od kilu pa do 20kg najveci.

Od dva-tri do 10-11 komada.Cak i na cistu vocnu boilu bez ribljeg brasna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dadotz1

Mene komotno mozes zvati somdzijom sto se toga tice. :-)

 

Posto godisnji mi pada uvijek u periodu kraj jula-pocetak avgusta kad je som najvise aktivan ja imam posebnu srecu s njim.

Obicno kasno rezervisem poziciju (opet zbog godisnjeg) i imam srecu da upadnem na 29 ili blizu nje mene som ne promasi nijednom.

Probao sam svsta,hraniti sa boilom i spod miksom, pa samo sa boilom, pa samo kobrom. I na kraju bez hranjenja.

Svaki put sam imao ulov soma, od kilu pa do 20kg najveci.

Od dva-tri do 10-11 komada.Cak i na cistu vocnu boilu bez ribljeg brasna.

i ja sam sve isprobao, jedino preostaje cekati da sve pojede na hranilistu i otpliva

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Proveo sam vikend na jezeru. Pecao na poz 29. Bilo je divno, pravo zimsko vreme, magla gusta da moze da se sece mozem. Jezero pusto skroz. Bili su momci na 25, na 20 i ja i to je to. Riba je solidno radila. Imao sam ukupno 13 komada i jedno otkacinjanje. Najvece ribe su bile 19kg, 19.5kg, 21kg i 22kg. Ostale su bile od 13-16. Sve u svemu za ovo doba godine ja sam prezadovoljan. Momci na 25 su istp jako lepo lovili i imali su nekoliko riba preko 20. Mislim da je bilo dve preko 23kg. Riba je jos uvek vrlo aktivna i kupa se po celom jezeru. Sve udarce sam imao po mraku, preko danja kampovanje. Kao i uvek pecao sam samo sa boilama i pva stickovima, bez spod mixa. Boila je bila moj zimski standard squid/e12 velicine 16mm + jedno zrno pop up silikonskog kukuruza arome e12 na dlaci. Jedino sto sam genijalac zaboravio kobru da ponesem pa sam boile bacao spombom. Ovom prilikom se jos jednom zahvaljujem momcima sa 25 sto su mi pozajmili kobru da se posluzim.
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Riba je solidno radila. Imao sam ukupno 13 komada i jedno otkacinjanje. Najvece ribe su bile 19kg, 19.5kg, 21kg i 22kg. Ostale su bile od 13-16.

Kakvi solidno. To je odlično čak i u sred sezone ;).

Ja sam se nešto za ovaj vikend nećkao. Hoću-neću, vreme itd... A u stvari vreme je bilo super, jedino što rano pada mrak.​ Da sam znao da ima ljudi i da ćeš pecati možda bih i došao.

Jel neko pecao u onom plićem delu?

Link to comment
Share on other sites

Proveo sam vikend na jezeru. Pecao na poz 29. Bilo je divno, pravo zimsko vreme, magla gusta da moze da se sece mozem. Jezero pusto skroz. Bili su momci na 25, na 20 i ja i to je to. Riba je solidno radila. Imao sam ukupno 13 komada i jedno otkacinjanje. Najvece ribe su bile 19kg, 19.5kg, 21kg i 22kg. Ostale su bile od 13-16. Sve u svemu za ovo doba godine ja sam prezadovoljan. Momci na 25 su istp jako lepo lovili i imali su nekoliko riba preko 20. Mislim da je bilo dve preko 23kg. Riba je jos uvek vrlo aktivna i kupa se po celom jezeru. Sve udarce sam imao po mraku, preko danja kampovanje. Kao i uvek pecao sam samo sa boilama i pva stickovima, bez spod mixa. Boila je bila moj zimski standard squid/e12 velicine 16mm + jedno zrno pop up silikonskog kukuruza arome e12 na dlaci. Jedino sto sam genijalac zaboravio kobru da ponesem pa sam boile bacao spombom. Ovom prilikom se jos jednom zahvaljujem momcima sa 25 sto su mi pozajmili kobru da se posluzim.

Kolega postavi neku fotografiju za nas koji su spakovali pribor!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvi solidno. To je odlično čak i u sred sezone ;).

Ja sam se nešto za ovaj vikend nećkao. Hoću-neću, vreme itd... A u stvari vreme je bilo super, jedino što rano pada mrak.​ Da sam znao da ima ljudi i da ćeš pecati možda bih i došao.

Jel neko pecao u onom plićem delu?

Ja Ti garantujem da bi se sad na 11ci napecao ko u pola ljeta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://i.imgur.com/fuaUkpP.jpg

http://i.imgur.com/Ijza9lc.jpg

http://i.imgur.com/xxqb451.jpg

http://i.imgur.com/dud3fUU.jpg

http://i.imgur.com/Hkdwp7m.jpg


http://i.imgur.com/ROpEHUE.jpg

Bistroooo :pecanje:

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...