Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Ne znam da li moze sad ali ako ne moze,neka uvedu da se moze ranije rezervisati ali da se tad i plati i resen problem. Do odredjenog vremena (onaj ko rezervise)  ima pravo da se pojavi na rezervisanoj poziciji. Ako se ne pojavi do tad,gubi termin pecanja i uplacenu poziciju.

Link to comment
Share on other sites

Ako "nije" isplativo sa 2e po danu, bilo bi isplativo sa 3 ili 4e po danu, pa ko hoce neka plati, a ko nece neka nosi svoju, tako se radi, ni meni ni bilo kome ne treba izlomljena. Svakako bih platio i vise samo da ne nosim svoju kadu.

poz

Link to comment
Share on other sites

@Carp Yo Yo

Pricali smo ovu pricu nekoliko puta i dosli uvijek do istog zakljucka.

Ti ne ides na jezero u periodu godine kad ja idem i ne razumijes o cemu ja pricam.

Jul i avgust je vrijeme godisnjih odmora i tad je jezero najvise popunjeno i najteze je naci dobru poziciju.

Za jul ja zovem Jovana u maju i tad jedva uganjam poziciju.

Uspio sam svaki put ubosti dobru poziciju ali tek trecu ili cetvrtu na listi. Nikad onu prvu koju sam planirao (npr.6,5 ili 19,20)

Lako je otici kao ti na jezero u oktobru ili novembru pa birati gdje ces pecati jer je vec 50 posto ribolovaca zavrsilo sezonu.

Slazem se da je tesko sad reci koja je pozicija top, ali slozices se sa mnom da to nikad nisu bile i vjerovatno nikad nece biti pozicije 2,3 ili 8 i 9.

Ne pricam nista napamet vec iz dugogodisnjeg iskustva sa tog jezera.

hehe pa Dinki na dvojci oduvao lokalnu ekipu iz Pelagića na kecu pre par godina.Za 72 sata preko trista kila.Trojka gomiluputa pobeđivala,bila u plasmanu.Šta je onda top pozicija i ko može da ti garantuje da ćeš bilo gde da uhvatiš ribu.
Link to comment
Share on other sites

Ako "nije" isplativo sa 2e po danu, bilo bi isplativo sa 3 ili 4e po danu, pa ko hoce neka plati, a ko nece neka nosi svoju, tako se radi, ni meni ni bilo kome ne treba izlomljena. Svakako bih platio i vise samo da ne nosim svoju kadu.

poz

Meni nije jasno u cemu je toliki problem u nosenju svoje kade?

Nit je prevelika nit preteska pa da zauzima puno mjesta u autu kao npr.krevet ili sator.

I druga stvar kako vam se isplati davati svaki put 10-15evra za kadu kad recimo ja sam svoju platio oko 70evra (prologic hammock) i evo miran vec cetiri godine.

 

 

@Dule

To sto je neko pobijedio na poz. 2 ili 3 je izuzetak a nikako pravilo i ne mozes po tome reci da je to dobra pozicija kad se recimo zna da u 90% takmicenja na jezeru pobjedjuju ekipe sa jednih te istih 5-6 pozicija.(19,20 ili 1,6,28,29,30)

I drugo, takmicenje je jedno a slobodni ribolov nesto sasvim drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nit je prevelika nit preteska pa da zauzima puno mjesta u autu kao npr.krevet ili sator.

I druga stvar kako vam se isplati davati svaki put 10-15evra za kadu kad recimo ja sam svoju platio oko 70evra (prologic hammock) i evo miran vec cetiri godine.

dali je na pelagicu obaveza kadica poput te tvoje PROLOGIC HAMMOCK ili mogu modeli poput PROLOGIC NEW GREEN INFATABLE CRADLE MATT
Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam ne moze. Obavezno kadica. 

Ove mogu bez problema....

 

http://www.tackle-trader.com/assets/tackle_trader/public/member_images/classifieds/22082/278073/150406_163141_22082_278073_lg.jpg

 

 

 

http://www.ukmatchangler.com/carp/images/tackle/prologic/inflatable/1.jpg

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moze kadica da se iznajmi na jezeru - bar je moglo kad sam pecao tamo zadnji put.

Boki, nisi u toku care. Nema vise iznajmljivanja kadica na jezeru. Moras da doneses svoju sa sobom i obavezno je.

 

PS: vrati se na 18u stranicu pa imas tamo promjene pravila na jezeru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi kada je kada, a sve je kada sto ima stranice 20cm. Poenta je da je dusek postao nesto sto ne moze dovoljno i u datom momenutu sacuvati ribu jer u nedostatku stranica omogucava ribi da se cimanjem i bacakanjem izbaci sa njega.

Nadalje, to ako ribolovci posjeduju kade sa nogama isto tako nista ne znaci kod cuvanja ribe ako je sam ribolovac ne cuva.

To sto ribolovac posjeduje kadu sa nogarima apsolutno ne znaci da se moze opustiti prilikom slikanja.

Vlasnike ili korisnike tih kada sam jedno barem 5 puta vidio kako iste postavljaju na strmom tlu i nakon toga riba ispada i radi bukvalno gimnastiku na parteru na pijesku. I sta onda da radimo?

 

Kade su i ove sa nogama i ove bez nogu.

Link to comment
Share on other sites

Ako je covjek kreten dzaba mu sve kade svijeta.

Gledao sam svakakvih budala na ovom jezeru.

Posebno sa amurima, spuste ga u kadu i lagano setaju okolo dok se ovaj rita a poznato je kakvi su amuri na ovom jezeru, jaki ko konji.

Link to comment
Share on other sites

Odakle znaš? Bio si ili ti je neko pričao?

 

Ja pecao 3 dana prošle godine i koristio kadu, mogu i sliku da okačim.

Bio sam naravno, ne pricam napamet. Cuvar mi je 5x objasnjavao sta je kada i da li sam siguran da imam kadu posto drugo nije dozvoljeno. I ja sam njemu 5x objasnio da znam sta je kada i da bas imam kadu i da necu da je iznajmim... ne bese mu bas pravo sto je bio uskracen za tih par evra...

Link to comment
Share on other sites

Ako je covjek kreten dzaba mu sve kade svijeta.

Gledao sam svakakvih budala na ovom jezeru.

Posebno sa amurima, spuste ga u kadu i lagano setaju okolo dok se ovaj rita a poznato je kakvi su amuri na ovom jezeru, jaki ko konji.

Ako se vec bude odnosilo samo na kade samo sa nogama, onda treba razmisliti i o tome da ribolovce koji se slikaju sa ribama, a da kada nije ispod ribe ili one koji hladno stave prste u skrge ribama dok se slikaju, lagano im uvest zabranu ribolova na jezeru. Jer ne vidim svrhu da se takav ribolovac opominje ikako. Zna se kako se slika i kako se cuvaju ribe, ako vec hoces da se slikas sa ribom.

 

DSR Saran nema nikakve koristi od jednog izvinjenja nakon sto se desi incidentu u vidu povredjivanja ribe. Novcem se ne moze nadoknaditi steta!!!! (cik da vidim ako neko slucajno povrijedi ribu od 20+ ili ne do Bog onog kolosa od 36kg kako ce da je namiri?)

A na jedno malo izvini se mo's posrat kad ribe od 20+ kg vise nema.

 

Ja bi to hladno uveo u pravilnik. Jezerom plivaju ribe koje treba maksimalno cuvati jer su svojevrsno blago, a znamo kako se blago cuva u bilo kakvom obliku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno u cemu je toliki problem u nosenju svoje kade?

Nit je prevelika nit preteska pa da zauzima puno mjesta u autu kao npr.krevet ili sator.

I druga stvar kako vam se isplati davati svaki put 10-15evra za kadu kad recimo ja sam svoju platio oko 70evra (prologic hammock) i evo miran vec cetiri godine.

@Dule

To sto je neko pobijedio na poz. 2 ili 3 je izuzetak a nikako pravilo i ne mozes po tome reci da je to dobra pozicija kad se recimo zna da u 90% takmicenja na jezeru pobjedjuju ekipe sa jednih te istih 5-6 pozicija.(19,20 ili 1,6,28,29,30)

I drugo, takmicenje je jedno a slobodni ribolov nesto sasvim drugo.

Ne pratiš takmičenja,misllim da je tojka više puta pobedila i bila u plasmanu od dvadesetice.
Link to comment
Share on other sites

Ako se vec bude odnosilo samo na kade samo sa nogama, onda treba razmisliti i o tome da ribolovce koji se slikaju sa ribama, a da kada nije ispod ribe ili one koji hladno stave prste u skrge ribama dok se slikaju, lagano im uvest zabranu ribolova na jezeru. Jer ne vidim svrhu da se takav ribolovac opominje ikako. Zna se kako se slika i kako se cuvaju ribe, ako vec hoces da se slikas sa ribom.

 

DSR Saran nema nikakve koristi od jednog izvinjenja nakon sto se desi incidentu u vidu povredjivanja ribe. Novcem se ne moze nadoknaditi steta!!!! (cik da vidim ako neko slucajno povrijedi ribu od 20+ ili ne do Bog onog kolosa od 36kg kako ce da je namiri?)

A na jedno malo izvini se mo's posrat kad ribe od 20+ kg vise nema.

 

Ja bi to hladno uveo u pravilnik. Jezerom plivaju ribe koje treba maksimalno cuvati jer su svojevrsno blago, a znamo kako se blago cuva u bilo kakvom obliku.

 

joooj prsti u skrge ... To nikako ...

Link to comment
Share on other sites

Sa kadom svakako, mogu li se zakazivati pozicije za prdestojecu sezonu i jel ostao isti broj tel., naravno duze od 72 sata.

 

poz

Naravno da se moze rezervisati, koliko sam ja upucen vec ima dosta rezervacija za Mart i April, nisam siguran ima li jos mjesta za takmicenje( otvaranje sezone)... broj je ostao isti, a za kadu najbolje vidi sa cuvarom kad budes rezervisao poziciju. Ako bude lijepo vrijeme za vikend provozat cu se, cisto da prosetam, zanima me vodostaj..

Link to comment
Share on other sites

Naravno da se moze rezervisati, koliko sam ja upucen vec ima dosta rezervacija za Mart i April, nisam siguran ima li jos mjesta za takmicenje( otvaranje sezone)... broj je ostao isti, a za kadu najbolje vidi sa cuvarom kad budes rezervisao poziciju. Ako bude lijepo vrijeme za vikend provozat cu se, cisto da prosetam, zanima me vodostaj..

Kad budes stigao, javi se :D Bicu na jednoj od pozicija.

Link to comment
Share on other sites

sto bi ja voleo da se moj alat dok pravim kujne ne tupi ,znate vi posto je glodalo ,razmisljao sam da uvedem pravilo da kad narucite kuhinju kod mene  iznajmite i alat sa kojim cu ja to napraviti .kada je napravim morace te da operete sve sudove ako hocete da je slikate da nebi narusi izgled i tako mene doveli u los polozaj .

 

 

znate sta preterujete  ja se plasim sad da dodjem na jezero da me nebi neko snimio slucajno i da ja uradim pogresan mig okom i proterate me sa jezera .nesme ovo nesme ono toga pre nije bilo jel svako je danas sarandzija vi cenitesve vase a ko ceni nas ribolovce .na jednom jezeru me napo narkoman koji je done dve germine sa plovcima samo da bi tu mogao da duva travu ,na moje obracanje cuvaru receno mi da je platio ulaz . DA ALI NEMA ADEKVATAN PRIBOR .a platio je od 4 popodne do 6 popodne i narvno cuvar uzeo 600 din i nije dao racun .puno se ceni tudj dinar hocete  na 1 dobijete 10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...