Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Rudy,

Ne može se vršiti rezervisanje pozicija jer se ne može pecati. Do kada? nezna se. Udružunje nije dobilo Ugovor o produženju korišćenja. Zašto nije dobilo novi Ugovor? Zato što je "neko" podneo zahtev za koncesiju. Zna se ko, ali ovo nije mesto gde se to objavljuje Šta će biti sa jezerom? Videće se uskoro. Ili koncesija, ili produženje Ugovora dosadašnjem kprisniku.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Rudy,

Ne može se vršiti rezervisanje pozicija jer se ne može pecati. Do kada? nezna se. Udružunje nije dobilo Ugovor o produženju korišćenja. Zašto nije dobilo novi Ugovor? Zato što je "neko" podneo zahtev za koncesiju. Zna se ko, ali ovo nije mesto gde se to objavljuje Šta će biti sa jezerom? Videće se uskoro. Ili koncesija, ili produženje Ugovora dosadašnjem kprisniku.

Divota jedna,99% se zna o kome je rec.Vec vidim da ce napraviti neku fensi varijantu pecanja sa 30e dnevnom dozvolom,sa vip pozicijama ,bungalovi sa grejanjem,kablovska tv,sobna posluga itd.Serem se ja u takvo pecanje.Meni je bila dovoljna i ona razjebana klupa i sto pored jezera.Dace bog da bude sve po starom,ja se nadam,verujem da i drugi prizeljkuju tako nesto.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Radi se o vlasniku Zabara , Misku! Sta je to on pa da mu se ne smije pomenuti ime? Bog?  Ako napisem sta je on, obrisan ce post da bude u rekordnom roku. 

 

Ja sam neki dan napisao post kakav pristaje njemu i njegovim satelitima oko njega koji se krecu okolo njegovih nogu za malo besplatnog pecanja, pa je post obrisan. 

 

Pitam se samo zasto ne uzme majstor pa ne kupi jezero u Srbiji? Ima li nesto iza te sve price u svemu tome? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fishermans otkazan, kolo lige BiH (koja inace ima malih problema oko organizacije) u saranolovu otkazano zbog ponudjenog datuma pa se pojedincima "izaslo u susret" da ne dodju u situaciju da moraju Jovanu da pogledaju u oci. 

 

Za Hunters kup austrijski ne znam sta ce biti od svega toga. 

Link to comment
Share on other sites

E pa prijatelji sad ćete imati stolove,stolice,bungalove,čamce,kukuruz na vodi ali će i pecanje biti malko skuplje.Pravićemo mi Jovu od blata.Možda je bio ćutljiv,izgledao kao baksuz ali na tom jezeru sam se uvek lepo osećao.Nekoliko puta sam pričao sa njim o tome ako jezero dobije novog vlasnika......nisam siguran da će to biti dobro za samo jezero.
Link to comment
Share on other sites

E pa prijatelji sad ćete imati stolove,stolice,bungalove,čamce,kukuruz na vodi ali će i pecanje biti malko skuplje.Pravićemo mi Jovu od blata.Možda je bio ćutljiv,izgledao kao baksuz ali na tom jezeru sam se uvek lepo osećao.Nekoliko puta sam pričao sa njim o tome ako jezero dobije novog vlasnika......nisam siguran da će to biti dobro za samo jezero.

nece biti dobro ni za nas ni za jezero jedino za tog ko ga uzme mada se nadam da moze da ostane jova ili je definitivno gotovo ?
Link to comment
Share on other sites

nece biti dobro ni za nas ni za jezero jedino za tog ko ga uzme mada se nadam da moze da ostane jova ili je definitivno gotovo ?

koliko je meni poznato nista nije jos gotovo....  vjerujem da Jovo i udruzenje ostaju. Mislim da nakon svega sto se desilo na jezeru u proteklih par godina, Jovo i udruzenje zasluzuju podrsku, ipak je on najzasluzniji za opstanak jezera. Nevjerovatno je kako pojedinci okrenu ledja , zaborave sve i polete za sitnom lovom. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Tako je Dado

Ništa još nije gotovo,čak šta više...

Inače za sve ljude dobre namere. U poslednjih nekoliko meseci "sateliti" su se potrudili da namaknu nekoliko inspekcija, ne bi li "podgrejali" situaciju. Medjutim svi nalazi inspekcija su više nego pozitivni. Zadnja je bila od strane Glavnog inspektora, a njegov zvanični izveštaj je da DSR Šaran upravlja sa vodom veoma profesionalno. Ali, zanimljivo je da su sve inspekcije bile "vanredne".

Ovaj forum, izmedju ostalog, služi i da se iznesu dešavanja na vodama koje posećujemo. Zna se ko su ljudi koji stoje iza tog "pritiska". Ali treba da se zna da ima ljudi koji su spremni da kažu mnogo toga, nema nedodirljivih.

Drugim rečima, videće se uskoro šta kaze inspekcija i za "ostala" jezera, koncesije, procedure, ko stoji iza koga, ko za koga lobira, ko kome "gura", nije ni Pelagićevo repa bez korena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da će Jovan i dalje ostati na ovom predivnom jezeru, i kao što dadotz1 kaže definitivno on i udruženje zaslužuju podršku.

Svako od nas ima pravo na svoje mišljenje, kao što i onaj ko upravlja nekim jezerom ima pravo da donosi pravilnik na tom jezeru, pa kome odgovaraju takva pravila pecaće, kome ne odgovaraju neće. Ja lično nikada neću otići na vodu na kojoj će neko da me za sve živo uslovljava, a na to sve još da mi se vože čamcem po jezeru i na kraju to sve dobro još naplati, ili ako ne želim ili nemam dovoljno para da iznajmim bungalov na određenoj poziciji onda tu poziciju ne mogu ni da rezervišem za pecanje jer je ona ostavljena za one sa dubljim džepom. Prirodu i ambijent na Pelagićevu ne bi mjenjao ni za kakve bungalove, struju, rasvjetu, klupe...idem u ribolov da uživam u pecanju, vodi, prirodi i ribama, a ne u klupama, i živo me zaboli da li na vodi na kojoj pecam imaju klupe i stolovi.

Veliki pozdrav za udruženje i Jovana, i nadam se da se uskoro vidimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bez ljutnje ali niste trebali nista pisati o tome po meni. Nek nedodirljivi pomisle da su nedodirljivi pa kad mecka zaigra ispred njihovog praga nek se onda zapitaju ;)

Ja znam i ko to sve gura, koja "delegacija" gura i odakle dolaze ti "vjetrovi tuge" i ko se zamjeniku ministra za vodoprivredu proteklu zimu uvlačio duboko u rikverc, nije samo Misko u igri, ima i jos jedno udruzenje koje je predalo papire i koje se nada da bi moglo da preuzme vodu umjesto DSR Šaran ;)
Zanimljivo kako su samouvjereni i kako raspredaju kojekakve klevete vezano za jezero, a niti jedan dokaz za te price nemaju da iznesu javno.
Ko fol oprezni momci hahahahaha

Ali nebitni su .... skroz!

Ja isto vjerujem i nadam se pozitivnom ishodu na kraju ove priče.

Samo bih poručio ovima koji nisu nikada pecali ili su jednom zalutali na to jezero, da ne komentarisu situaciju u i oko jezera. Ima ljudi kojima je i stalo do te vode i kojim je ogavno da neko iz druge zemlje dodje sa kesom para misleci da moze sve da se kupi. Neke stvari nemaju cijenu majstori!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bez ljutnje ali niste trebali nista pisati o tome po meni. Nek nedodirljivi pomisle da su nedodirljivi pa kad mecka zaigra ispred njihovog praga nek se onda zapitaju ;)

 

Ja znam i ko to sve gura, koja "delegacija" gura i odakle dolaze ti "vjetrovi tuge" i ko se zamjeniku ministra za vodoprivredu proteklu zimu uvlačio duboko u rikverc, nije samo Misko u igri, ima i jos jedno udruzenje koje je predalo papire i koje se nada da bi moglo da preuzme vodu umjesto DSR Šaran ;)

Zanimljivo kako su samouvjereni i kako raspredaju kojekakve klevete vezano za jezero, a niti jedan dokaz za te price nemaju da iznesu javno.

Ko fol oprezni momci hahahahaha

 

Ali nebitni su .... skroz!

 

Ja isto vjerujem i nadam se pozitivnom ishodu na kraju ove priče.

 

Samo bih poručio ovima koji nisu nikada pecali ili su jednom zalutali na to jezero, da ne komentarisu situaciju u i oko jezera. Ima ljudi kojima je i stalo do te vode i kojim je ogavno da neko iz druge zemlje dodje sa kesom para misleci da moze sve da se kupi. Neke stvari nemaju cijenu majstori!

A iz koje zemlje?!
Link to comment
Share on other sites

Sta iz koje? Iz Srbije dosao u Bosni kupovat jezera! Sto nije kupovao po Srbiji?

 

Kakve veze ima odakle je došao? Da se razumemo, ja sam apsolutno za to da Pelagićevom nastavi da gazduje isti korisnik koji je do sada gazdovao, ali ne vidim zašto si toliko gnevan na činjenicu da čovek iz Srb kupuje jezero u Bosni (ili Republici Srpskoj, da budem tačniji). Evo ti Beograd,  prepun stranih investitora.  :smile:  Što se tiče Žabara, Miško je to jezero očigledno napravio po svojoj zamisli, jer mu se očigledno može, i to je po mom mišljenju sasvim u redu. Pecanje na ta dva jezera, bar po nekom mom iskustvu, nije za poređenje. I jedno i drugo jezero imaju svoju ciljnu grupu. Ja lično volim u toku godine otići i na jedno i na drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima odakle je došao? Da se razumemo, ja sam apsolutno za to da Pelagićevom nastavi da gazduje isti korisnik koji je do sada gazdovao, ali ne vidim zašto si toliko gnevan na činjenicu da čovek iz Srb kupuje jezero u Bosni (ili Republici Srpskoj, da budem tačniji). Evo ti Beograd,  prepun stranih investitora.  :smile:  Što se tiče Žabara, Miško je to jezero očigledno napravio po svojoj zamisli, jer mu se očigledno može, i to je po mom mišljenju sasvim u redu. Pecanje na ta dva jezera, bar po nekom mom iskustvu, nije za poređenje. I jedno i drugo jezero imaju svoju ciljnu grupu. Ja lično volim u toku godine otići i na jedno i na drugo.

Joj bulaya bio sam napisao kilometarski post pa na kraju izbrisao.

 

To za Beograd i te investitore okaci macku o rep. To nema veze sa vezom i nikakve tangente sa ovom pricom.

 

Meni ovo naganjavanje ministara, zamjenika njihovih, raznoraznih pokusaja korupcije da bi se domogao koncesije ima veze i to kako ima veze!

 

Zasto majstor nije tako uzeo pa kupio jezero, jedno ili dva ili vise, taman mu firma nosi naziv VULKAN JEZERA, u Srbiji? Imate vi voda dobrih vise nego mi, taman i vecih pa moze vise bungalova da stane. Moze vise i da se zaradi. Sto taj biznismenski poduhvat nije profurao u Srbiji, tamo odakle je?

 

Zamislite sebe u situaciji da dodje neko iz druge drzave i toboze ulaze investiciju neku i na kraju vi mu niste ni ciljna grupa ni koji klinac. U pola vaseg dvorista dodje neko da zaradjuje od stranaca i osmisli plan kako vama da uskrati koristenje te investicije! Volio bih da vas vidim u takvoj situaciji. Cvrcali bi ko zaprska na kaubojskoj tavi.

 

Inace jezero je u Bosni i Hercegovini, a to da li je u Republici Srpskoj ili Federaciji manje je bitno!

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam stvarno cemu toliki gnev. Pogledaj svoje postove u poslednjih godinu dana da bi shvatio da ti u 90% pisanja iskazujes mrznju prema Janetu, Misku, Master BiH, stranim investitorima.....

Cemu to, i kakve veze sve sto si iznad pisao ima sa temom?

Ja bih licno voleo da se nista ne promeni na Pelagicevu ali ne mogu nikako da se slozim sa tvojom filozofijom o poslovanju Srpskih investitora i ulaganjima u komercijalna jezera u okruzenju.

Da je recimo neko od nas sa exyu prostora kupio Sarulesti, to bi ti verovatno bilo cool, jel da?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tariče pretera ga stvarno. Kao prvo jezero je u Republici Srpskoj. Kao drugo kad si toliko pametan sto ne radis u Bosni nego u Italiji. Posto si toliki rodoljub! A kako je Italijanima kad im dodje neki tamo iz Bosne uzimati leba... O cemu ti pricas majstore... To sto bi voleo da si Miško a nisi samo tebe boli a nas ostale zabole. Kada je neko u igri i kada moze odmah se stvara zavist. To sto je covek uradio od Zabara je za primer! Samo mozes da ga mrzis
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...