Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Sto se ljudi nerviraju oko pecanja kad su bili 1-2 na jezeru u zivotu? Bas sad mora da se peca? Ja licno sam tamo pecao kada je izmedju 5 I 29 bio nasip,kada je postalo ovo sto je sada bio 3 puta i sada me ovo bas ni malo ne pogadja,ljudi vode jezero I najbolje znaju sta zele I sta je najbolje za ribe...sto kaze Milisav,oni odredjuju ko moze da peca a ko ne isto kao sto ja kod mene odredjujem kome cu da radim nesto a kome necu pa makar imao tonu para...jer nije sve u parama!

Nije sve u parama,ima nesto i u novcu. :D ahahahahaha

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Ribe nisu izlovljene verovatno prica da bi misko odustao a peca se naravno i bugari i rumuni i holandjanini englezi samo stara ex yu nemoze.......
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče priča....uvek su bile i biće. Valjda smo takav narod, utrkujemo se ko ima bombastičniju informaciju, valjda smo tako "važniji" ili, šta već....Možda nam je to ostalo od onog dugog vremena pod osmanlijskim carstvom - da znamo nešto što drugi ne znaju, a sve u skladu sa onom "gde ima dima ima i vatre". A niko nikad ne odgovara za te priče.

 

I eto.....redovno već dugi niz godina lansiraju se priče sa takvom sadržinom za to jezero, a onda svako malo, demant u praksi: toliko komada 20+, pa toliko komada 30+.

 

Ja mislim da niko sa sigurnošću ne zna šta će biti sa tim jezerom, niti je meni poznato. Sigurno je da određeni krug ljudi u njihovom resornom ministarstvu to zna, ono što oni odluče to će i biti, a mi možemo samo da nastavimo da pričamo.....ko kako želi i smatra da je korektno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je ljudima lakse da poveruju u pricu o izlovljavanju i unistenju necega dobrog koje sad nemogu da koriste jer smo izgleda svi mi sa prostora ex- yu nepozeljni gosti tamo. Verujem da je jezero vec privatizovano ali zbog raznih zakonskih zavrzlama se to nije ozvanicilo. Ribe ima i bice ali za one sa debelim dzepom kojima nije bitno koliko kosta sansa za ulov ribe preko 25+ kilograma. Velika vecina nasih ljudi nema novca za tako nesto a ona druga, manja grupa to nece da plati. Jednostavno bolje zaboraviti na tu vodu nego se nervirati i trositi reci u buducnosti dok se situacija ne promeni u bilo kom pravcu, na bolje za nas ili na bolje za njih. Oni koji su tamo lovili bar imaju neko lepo secanje. Nista se mi ne pitamo o bilo cemu u vezi buducnosti te vode. Mozemo pljuvati ili hvaliti rezultat je isti. Za nas je katanac na vratima za druge je kapija sirom otvorena. Pozdrav svima
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

. Ribe ima i bice ali za one sa debelim dzepom kojima nije bitno koliko kosta sansa za ulov ribe preko 25+ kilograma. Velika vecina nasih ljudi nema novca za tako nesto a ona druga, manja grupa to nece da plati. Jednostavno bolje zaboraviti na tu vodu nego se nervirati i trositi reci u buducnosti dok se situacija ne promeni u bilo kom pravcu, na bolje za nas ili na bolje za njih.

Kolega a kolko kosta pecanje tamo dali tacno znas ili samo nagadjas???

Link to comment
Share on other sites

O ceni znam samo iz raznih prica sa raznih strana. Verujem da nije 15 evra kao sto je bila. Provlace se price o ciframa od par stotina evra za 7 dana. Na osnovu tih prica sam i napisao komentar. Ako neko zna tacnu cenu pecanja nek napise mada mislim da ce se tesko to desiti jer vec dve godine od nas niko nije pecao tamo koliko ja znam. Mozda gresim ali tesko.
Link to comment
Share on other sites

Ja znam kolka je cena i veruj nije ni veca ni manja od puno drugih voda.

A zasto to Vas ne pustaju tamo , stvarno mi nije jasno, mngogo glupa stvar, dal ima ribe znacemo uskoro

PS. kolka je cena necu da pisem iz nekih drugih razloga

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ni jedna slika na forumu sa pelagiceva a peca se sve u 16 kao i prošle godine.....

Ko je dobar sa njima može da peca ko sto je mogao i prošle godine

Izgleda da je najbolje praviti se lud i rezervisati u nazad 2008 za 2018

Link to comment
Share on other sites

Ja vise nista ne razumem , jedni pricaju da se peca bez problema evo i vasil sta pise a drugi totalno suprotno da nema sanse niko da peca niti se peca...... ko laze ? Ko prica istinu ? Sta je istina ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja znam kolka je cena i veruj nije ni veca ni manja od puno drugih voda.

A zasto to Vas ne pustaju tamo , stvarno mi nije jasno, mngogo glupa stvar, dal ima ribe znacemo uskoro

PS. kolka je cena necu da pisem iz nekih drugih razloga

Pozdrav

Vaso jesu li pecali tvoji drugari na jezeru ili tek treba da idu?

Link to comment
Share on other sites

Za istinske ljubitelje ove vode je vest o promeni vlasništva potencijalno veoma loša. Bilo bi dobro da se novi vlasnik javno oglasi -možda i na ovom forumu-kako bi odgovorio na pitanje da li vodu preuzima sa ribom koja je trenutno u jezeru ili ne. Ova informacija je od velikog značaja za sve ribolovce koji na ovu vodu dolaze godinama unazad, kako zbog lepote iste tako i zbog bogatog ribljeg fonda i kapitalaca kakvih ima malo gde u Evropi. Priznajem da sam vrlo skeptičan po ovom pitanju, iz razloga što se dobro sećam kako su neke slične vode pre promene vlasništva opustošene od ribe.Nakon toga su bile potrebne godine da se obnovi fond sa kapitalcima. Međutim, većina se  nikada nije oporavila jer su novi vlasnici sebi postavili cilj da prvo vrate investiciju a da onda rade na zadovoljstvu ribolovaca. Dakle, nadam se vestima od novog vlasnika pod kojim uslovima preuzima jezero.Pozdrav svima na forumu!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...