Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Dado, možda se nije prodala samo ta od 30 i 40 kg :-). Nije niko hteo da kupi, hahaha.

Pozdrav druže moj.

Nek je tamo samo veselo. Uskoro ću i ja, čekaju me te velike....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko bio na jezeru i kakva je situacija sa ribljim fondom?

ribe ima dovoljno s obzirom da je pocetak sezone i jos je hladno a vreme bezveze da kisa nije stala 48 sati . Bio sam nepuna 5 dana temperatura vode je bila 14 stepeni a kisa je padala i voda se jos zahladila i za tako lose vreme ja zadovoljan sa 14 sarana od kojih je 4 bilo 20+ a ostali su bili od 17-20 kg sem dva komada koji su bili jedan 12 i jedan 14 kg . A da i dva soma su došla preko noci
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ukoliko nisi bio ranije na jezeru mislim da bi bilo pametnije da se drzite sigurnijih pozicija. Onih koje daju ribu u vecem delu godine kao sto su na primer 1,5,19 ili 20. Jer pecanje na otvorenoj vodi leti ako nisi dobro upoznat sa jezerom je mac sa dve ostrice. Moze da se desi da riba bude tu pa da imas ribolov zivota a moze da se desi i da bude bez bipa ceo ribolov. Ukoliko ste spremni na rizik i trud onda ima jos dobrih opcija. 6, 11, 14, 25, 29...
Link to comment
Share on other sites

Kristijane,mozes mi reci ako rezervisem br5 jel moze sa dva kompleta da se peca,mislim jel ima tolko mesta.I ako znas otprilike gde se trazi riba.I Vlada bg mi je savetovao br5.Hvala puno
Link to comment
Share on other sites

druga obala na petici ti nikako ne smeta, iskoristi zaliv iza leđa! rod pod u vodu i napecaćeš se riba kao nikada u životu. jedino moli boga da ne radi kafić u zalivu

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne menjaj....

U tom periodu br.5 je top pozicija. Možeš pravo, možeš u obe uvale, kako ti se hoće. Spremi neko meso, tržišno, a voćni, onako....da ne bude da nemaš. Imaš veliki izbor pozicija i dubina. Ako je baš toplo, onda bacaš pravo prema kafiću dalje, na oko 120 m u dubinu. Bila je nekad tu neka nova/cev. Ili pod obalu u uvalama. Bolja je od pozicije desno.

Kafić izgleda ne radi Mijate....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Biser ti je sve rekao. Pravo mozes kako hoces. Od 80-120m imas razne opcije pa probaj. Obavezno ponesite ubadaljke bar za jedan komplet ane dva rod poda. Da mozes efikasnije da rasporedis stapove u zalivima levo i desno. I njih nemojte puno da hranite. Ono sto smo drugar i ja radili kad smo pecali 5 jeste da se jedan namesti stapom da zabaci u zaliv izmedju 5 i 6 a drugi ode sa kanticom boila i prackom na pocetak zaliva i kad ovai zabaci i vidi gde je palo samo prackom poprska 20tak boila preko stapa. Ta taktika je znala da nam donese jako puno udaraca. Mnogo vise nego kad neko okrene ceo rod pod u taj zaliv pa ga dobrano izlupa raketom. A slicna taktika moze i za levi zaliv, samo ne znam koliki je vodostaj pa kako ces moci da bacas u njega, to ces najbolje videti kad dodjes na lice mesta. I tu ciljaj pod obalu. Gledano od tebe levo od mesta 4 pa koliko god mozes levo. Ali isto nemoj da napadnete to jako jer ako tu ima ribe bice ti dosta i jedan stap po zalivu a ako je isterate odatle lupanjem i ostalim tesko da ce se vratiti.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...