Jump to content

Korda Kaptor udice


Recommended Posts

http://www.total-fishing-tackle.com/images/products/korda_kaptor_hooks.jpg

 

 

 

Bilo da su fabrički upakovane u mekane PVC kesice ili u kutijama od tvrde plastike ,udice se postepeno tupe zbog kontakta nezastićenih vrhova bilo međusobnog bilo sa ambalazom.

http://static2.tedcarter.co.uk/product_pics/lg_korda-kaptor-coloured-kurv-shank-hooks.jpg

Engleska firma KORDA je taj problem resila pakovanjem 

u kome svaka udica ima svoje masto, a vrh joj je uz to zaštićen specijalnom kapicom od meke gume .prvi put je je ova novina primenjena sa udicom iz serije Kaptor,koje su presvučene takim slojem teflona i obojene u dve varijente boja baron i zelena (samo su im vrhovi goli zbog lakseg ubadanja).U ponudi su trenutno dva modela - KURV SHANK i WIDE GAPE

u verziji sa kontra kukom ili (barblese)-bez povratne kuke u veličinama 4,6,8,10,i 12.Pakovanje od 10kom. 

 

Rado bih preporučio svakome da proba ove udice jel stvarno ukazuju poverenje.Odoh da vezujem sisteme pa ravac na vatreno krstenje BISTRO!!!!!!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
Ma da l" je moguce ! Ne znam stvarno, jos nisam imao prilike da pecam na Kaptor-u... malo sam uvrnut i imam, tako, nekako svoje favorite... mozda sam isuvise inertan... mozda je i sve stvar navike... al" prosto ne mogu da verujem da je ovo SHIT !?
Link to comment
Share on other sites

Pa bilo bi bolje da povuku taj shit iz prodaje,sminka 10ka,kvalitet 1ca...da ne kazem 0 :thumbsd:

 

Bilo bi lepo da nam objasniš,što su, po tebi, pomenute udice loše,tj mnogo loše kako navodiš ??

Da ih više me kupujemo i ne bacamo pare,ako ti tako kažeš...

Link to comment
Share on other sites

Pa bilo bi bolje da povuku taj shit iz prodaje,sminka 10ka,kvalitet 1ca...da ne kazem 0 thumbsd.gif

 

Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ali, kad već daješ takve izjave,one ne smeju biti paušalne ! Moraš argumentovano da obrazložiš i razjasniš na osnovu čega daješ takvu ocenu i sa kojim pravom !?

Link to comment
Share on other sites

Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ali, kad već daješ takve izjave,one ne smeju biti paušalne ! Moraš argumentovano da obrazložiš i razjasniš na osnovu čega daješ takvu ocenu i sa kojim pravom !?

 

Korektan post !

I ja sam za to da svako ima pravo da iznese svoje mišljenje.

Ako već diskutujemo,bilo bi dobro, po sve nas,da se navodi objasne i konkretno opišu.

Mislim da ćemo u tom slučaju svi mi imati od toga koristi.

Ne branim niti zastupam ni jednu firmu,ali nije korektno pričati: ''ovo nije dobro'',zašto nije dobro ''zato što nije dobro''...

Link to comment
Share on other sites

Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ali, kad već daješ takve izjave,one ne smeju biti paušalne ! Moraš argumentovano da obrazložiš i razjasniš na osnovu čega daješ takvu ocenu i sa kojim pravom !?

S pravom nezadovoljne musterije,eto kojim pravom!!!!

Naj obicnija sminkerska fora,losa udica kao i te neke Kordine dosad,jedino sto su sada jos skuplje.....jako brzo se tupe,cesto pucaju a jedino dobro po meni je to sto imaju tu zelenu kapicu da nemogu da se slucajno ubodem dok ih vezujem,skidao sam ih neposredno pred zabacivanje :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Zadnje dve godine isključivo pecam na Korda wide gape X.

Pecam na reci i to na veoma teškim terenima(panjevi,kamen) i moram da pritisnem ribu kod vadjenja..Svaka riba koju sam imao na štapu je završila u meredovu,znači ni jedno otkačinjanje!!

Naravno ne mogu da računam na ribu koja ode u granje,tu ne pomaže ništa.

Ove godine sam probao Kaptor kurv shank, na malo lakšim mestima na reci a i na jezeru,takodje ocena 10,babaroga.!!

 

E sad,kada zakačim za panj ili kamen,naravno da će da će da se otvori(meni ni jedna nije pukla,ni X ni Kaptor),ali mislim da panjevi i kamenje nisu sredstvo za testiranje udice.

Umalo da zaboravim,na mojim mašinama kočnica radi odlično i koristim je pri vadjenju ribe !

 

I vrlo važna stvar,burazer mi radi i živi u Londonu,tako da mi je tamo najjeftinije ! :friends:

Link to comment
Share on other sites

E jebaj ga sad...

Ja ne mogu da pisem a da ne budem shvacen ''subjektivno'' jer sam iz vise razloga vezan za kordu

Ali opet, s obzirom da sam imao uvid u Kordin bilans uspeha jednom prilikom i sa % zastupljenoscu proizvoda u strukturi prihoda, gde udice imaju apsolutno najvece ucesce, ispada da 'mi' opet znamo stvari bolje od ostatka sveta

 

Mislim da su i u Srbiji jedne od najrasprostranjenijih udica u upotrebi u takmicarskom svetu, takoda je po meni veoma neprikladna rec ''smece''

 

Moja ocena za favorite iz ponude, 5/5, na pojedine ne pecam, pa ni ne sudim

Link to comment
Share on other sites

S pravom nezadovoljne musterije,eto kojim pravom!!!!

Naj obicnija sminkerska fora,losa udica kao i te neke Kordine dosad,jedino sto su sada jos skuplje.....jako brzo se tupe,cesto pucaju a jedino dobro po meni je to sto imaju tu zelenu kapicu da nemogu da se slucajno ubodem dok ih vezujem,skidao sam ih neposredno pred zabacivanje :thumbsu:

 

Od pre nekih godinu i po pojavile su se na trzistu Korda udice koje su zaista pravo djubre(extremno brzo se tupe,otvaraju se na ribi,)One kod Sheve su bile najbolje na koje sam pecao ali ove su dno dna.Kaptor sam probao wide gape ne tupi se,ne otvara se i generalno je extra udica ali radi kao i stara,na D rig-u sa plivajucom boilom odlicno a sa klasicnim predvezom i tonucom boilom bode plitko i sa strane tako da cepa ribi usta i imam mnogo gubitaka sa njom.Bato otkri tajnu kako je vezujes da nemas gubitaka ribe.:friends:

Link to comment
Share on other sites

Pecam vec 5 godina na kordu longshank i to strogo 4-6 velicinu i iako sam cuo dosta price oko vel.6 meni se nijednom nije otvorila,krshila i shta ja znam vec i povadio sam toliko mnogo ribe da i neplaniram da je menjam.Normalno uzimam od sheve i u engleskoj.

Kako je reko moj drug Nesa najveca stvar je u vezivanju odredjene udice nije svaka udica za svaki cvor kako bi imala max.rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...