Jump to content

Korda Kaptor udice


Recommended Posts

Ja koristim Korda Wide GapeX,jer na Moravi gde pecam je ''horor'' ispod vode.

6-icu i Super Novu za predvez u proleće do mresta i zimi,uz manji mamac a ostali deo godine 4.

Nešo druže,nema tajne,ljudi već izmislili toplu vodu,ja probao,radi,molim lepo !:lol:

Samo što meni nije combi(kao na prvoj slici),već za predvez koristim Kryston quick silver gold,zbog specifičnosti terena na kome pecam.

http://www.korda.co....t=412&width=704

http://www.korda.co....t=412&width=704

Robu,možda je i to bitno,nabavljam iz Engleske!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gde kupujes udice Neso? Kod nas?

Pitam, jer kazes 'na trzistu'...

Ja zaista ne primecujem ama bas nikakvu razliku izmedju pre 5 godina i sada...

WG 6 moj favorit za sva vremena...

 

Ne bih da imenujem firmu,nisu od tebe.Zahebem se i pomesam i sad ne znam koja je koja :cigar:

Link to comment
Share on other sites

WG 6 moj favorit za sva vremena...

da li bi podelio sa nama nacin na koji je vezujes?

 

ja na wide gape kaptor vezanu kao na linku koji je bata postavio ne mogu da dobijem ribu... :( cak mi se bolje pokazalo kada je ne shrinkujem...

long shank x mi daje mnogo grizeva ali ne mogu da izvadim ribu iz vode, nenormalan broj otkacinjanja imam...

prva mi slabo radi... vrh udice se posle svake ribe iskrivi na spolja (meksi stapovi, softsteel najlon, koristim kocnicu...), a druga mi radi odlicno ali mi nedopustivo mnogo ribe spadne pre ili kasnije nakon udarca... i ono sto uspem da izvadim na obalu udica sama ispadne u meredovu...jako mala kontra kuka je mozda jedan od razloga...

 

muku mucim oko izbora udice :cray:

 

http://img225.imageshack.us/img225/3492/241020112086.jpg

Link to comment
Share on other sites

da li bi podelio sa nama nacin na koji je vezujes?

 

ja na wide gape kaptor vezanu kao na linku koji je bata postavio ne mogu da dobijem ribu... :( cak mi se bolje pokazalo kada je ne shrinkujem...

long shank x mi daje mnogo grizeva ali ne mogu da izvadim ribu iz vode, nenormalan broj otkacinjanja imam...

prva mi slabo radi... vrh udice se posle svake ribe iskrivi na spolja (meksi stapovi, softsteel najlon, koristim kocnicu...), a druga mi radi odlicno ali mi nedopustivo mnogo ribe spadne pre ili kasnije nakon udarca... i ono sto uspem da izvadim na obalu udica sama ispadne u meredovu...jako mala kontra kuka je mozda jedan od razloga...

 

muku mucim oko izbora udice :cray:

 

http://img225.imageshack.us/img225/3492/241020112086.jpg

 

Nikakva filozofija, klasican cvor bez cvora, s tim da mnogo vise namotaja oko udice (zavisi koji predvez koristis, 6-7, malo iznad vrha udice kod wide gape 6ice), santimetar predveza bez skin-a iznad oka i silikon buzir umesto prstena, tungsten ne stavljam. Shrinkujem ili ne, nisam primetio preveliku razliku.

Long Shank jako retko koristim, preferiram kurv shank ako wide gape nije izbor. Na nju ne stavljam buzir

Link to comment
Share on other sites

vrh se i meni ispravljao al ne od ribe nego od kamenje na dnu.Nikad od ribe mi nije pukla ni iskrivila se kordina udica.Koristim Milance isti rig kao i ti samo bez termo buzira shto se tice longshanka.wide gape koristim sa gumicom kao shto je sheva reko mada mi za taj nacin bolja varijanta drenanka.Ali qlow sistem sa longshankom x je moj nezamenjliv predvez za sve situacije a pecam sekakve vode.
Link to comment
Share on other sites

Karakteristično za Srbe - celom svetu nešto valja,samo nama ne.Čim nešto ne znamo ili ne umemo da uradimo kako treba,odmah je neko drugi kriv,ili je to sr...nje.Nikad ne tražimo krivicu u sebi,gde grešimo.Milanče,grešiš sa dužinom dlake(predugačka),a onaj stoper na dlaci ti je nepotreban,pogotovo ako je(ne daj Bože)sinkers.Skrati shrink,a povećaj mu ugao,i to isto(shrink)obavezno uradi i na Longshank.
Link to comment
Share on other sites

da li bi podelio sa nama nacin na koji je vezujes?

 

ja na wide gape kaptor vezanu kao na linku koji je bata postavio ne mogu da dobijem ribu... :( cak mi se bolje pokazalo kada je ne shrinkujem...

long shank x mi daje mnogo grizeva ali ne mogu da izvadim ribu iz vode, nenormalan broj otkacinjanja imam...

prva mi slabo radi... vrh udice se posle svake ribe iskrivi na spolja (meksi stapovi, softsteel najlon, koristim kocnicu...), a druga mi radi odlicno ali mi nedopustivo mnogo ribe spadne pre ili kasnije nakon udarca... i ono sto uspem da izvadim na obalu udica sama ispadne u meredovu...jako mala kontra kuka je mozda jedan od razloga...

 

muku mucim oko izbora udice :cray:

 

http://img225.imageshack.us/img225/3492/241020112086.jpg

 

Show perfekcionisto! Kad dolazish da mi navezesh sisteme?

Link to comment
Share on other sites

Karakteristično za Srbe - celom svetu nešto valja,samo nama ne.Čim nešto ne znamo ili ne umemo da uradimo kako treba,odmah je neko drugi kriv,ili je to sr...nje.Nikad ne tražimo krivicu u sebi,gde grešimo.Milanče,1.grešiš sa dužinom dlake(predugačka),2.a onaj stoper na dlaci ti je nepotreban,pogotovo ako je(ne daj Bože)sinkers.3.Skrati shrink,a povećaj mu ugao,i to isto(shrink)obavezno uradi i na Longshank.

 

Svaka čast :thumbsu:.

Daću sebi pravo da samo malo ''doradim'' Ilijin post(mislim da nije problem),jer je to,odprilike, ono što sam i ja hteo da napišem.

1.I meni je proradio kako treba,tek kada sam stavio kraću dlaku nego obično.

2.Ako se radi o prezentaciji sa boilom na dnu ili balansiranoj,nema potrebe za stoperom.

3.Shrink jeste malo duži,ali mislim da ti problem pravi veliki ugao,sa kojim si ''zatvorio'' udicu.Shrink ne bi trebao da prelazi zamišljenu liniju,koju bi povukao od vrha udice ka shrinku.Naravno ovo se odnosi na prezentaciju sa boilom na dnu.

Link to comment
Share on other sites

Karakteristično za Srbe - celom svetu nešto valja,samo nama ne.Čim nešto ne znamo ili ne umemo da uradimo kako treba,odmah je neko drugi kriv,ili je to sr...nje.Nikad ne tražimo krivicu u sebi,gde grešimo.Milanče,grešiš sa dužinom dlake(predugačka),a onaj stoper na dlaci ti je nepotreban,pogotovo ako je(ne daj Bože)sinkers.Skrati shrink,a povećaj mu ugao,i to isto(shrink)obavezno uradi i na Longshank.

 

iko ja nisam rekao da su udice sr...nje... nista lose nisam mislio... izneo sam moja zapazanja koja su takva kakva jesu... da se krivi vrh - krivi se, da se brzo tupi - tupi se... ali to mi se desavalo i sa ssc-om i sa toliko hvaljenom muggom... probao sam jos neke udice i vratio se na kordu i pored svega sto sam izneo u vezi njih... al` da sam zadovoljan njima - NISAM. ...ja sam trazio problem i nacinu vezivanja i u svom stilu zamaranja ribe i svemu sto mi je palo na pamet ali problem mi se iznova javljao... ne kazem da je udica kriva, da tako mislim ne bih je i dalje forsirao, ali resenje za probleme koje sam naveo jos nisam nasao... ne znam gde gresim... :unknw:

 

kako znas da je dlaka dugacka kad nisam postavio boilu na nju... 14mm i podizac, rekao bih da nije predugacka... postavicu sliku sa mamcem da vidite kako izgleda... u svakom slucaju, iako sam i sam uvek bio jaaako skeptican prema duzoj dlaci meni se licno daleko bolje pokazala... mozda kod blowback-a moze biti kraca...

na dlaci nije sinker, obican mali silikonski stoper... sprecava da mamac pridje udici i "zatvori" je...

sto se shrinka tice i meni se cini predugacak... mada generalno ne volim shrinkovanje, bojim se da zatvara udicu... izbegavam udice koje to zahtevaju...

u svakom slucaju puno hvala na savetu, usvojicu nesto iako sam dosta toga vec probao. :friends:

Link to comment
Share on other sites

ja dok ispisem bata me preduhitrio :)

 

1. probao, vise puta, ponasa se isto ili gore

2. radi se o mamcu na dnu i balansiranom mamcu... ne znam zasto bi stoper imao ulogu samo kod pop up mamaca?

3. pa ja na slici ne vidim da shrink prelazi zamisljenu liniju o kojoj pricas, al generalno se slazem da vrlo verovatno zatvara udicu...

 

okacicu sutra popodne slike predveza sa montiranim mamcima...

Link to comment
Share on other sites

Vidi, vidi!

Sad sam izvalio foru kako da poređam više predveza u kutiju trebaju mi samo čiode sa manjom glavom.

 

 

Svi smo mi neke mušterije koje troše pare na Kordu i ostale brendove. Ja lično Owner ne bih menjao ni da mi daju aparat za giros sa sve mesom :)

 

Ovo je fotka moje nesretne Korde, izvinite što skrećem u off sa drugim modelom udice.

U pitanju je Choddy( bivša omiljena)...

Stajaća voda, najlon 0,30mm, štap B akcije, mašinica ekvivalent fiderešaka sa baitrunnerom, dril na 70% zategnut.

Šarana sam dobio na nekih 50 metara od obale. Zdrav, jak, vukao je k'o remorker. (17kg)

Evo i udice:

 

http://img832.imageshack.us/img832/6038/choddy.jpg

 

Hteo sam da napomenem da je anti-tangle crevo bilo pocepano na froncle, verovatno žbica na leđnom peraju, termo bužir fali... ali ipak u meredovu! ;)

 

p.s.

Apropo kontrakuke, druže veruj mi da je bolje da je manja nego da ima ogroman zazor... Zamisli samo koliku štetu pravi manja kontra kuka naspram veće prilikom vađenja iz šaranovih usta.

Link to comment
Share on other sites

ja dok ispisem bata me preduhitrio :)

 

1. probao, vise puta, ponasa se isto ili gore

2. radi se o mamcu na dnu i balansiranom mamcu... ne znam zasto bi stoper imao ulogu samo kod pop up mamaca?

3. pa ja na slici ne vidim da shrink prelazi zamisljenu liniju o kojoj pricas, al generalno se slazem da vrlo verovatno zatvara udicu...

 

okacicu sutra popodne slike predveza sa montiranim mamcima...

 

 

Druže,ja sam iskreno izneo moja zapažanja i iskustva.

E sad,moguće je da teoretski negde i pogrešim,ali ne bih menjao,jer radi.

Loše sam se izrazio u vezi stopera za boilu.Kada pecam na balansirane sa plutom u mixu,ne treba stoper,a dešavalo mi se kada je balansiram sa podizačem,hoće ako malo duže stoji u vodi,pogotovo ako je sečena,da podizač ostane gore a ona da se spusti niz dlaku do udice,onda je stoper ok.Na to sam mislio.

Ide nam zima,pa ćemo i mi po onoj narodnoj ''ko o čemu,baba o uštipcima'',svakakvih priča će tu da bude.

Kakve bi tu šifre bile,kad bi nas neko odveo kod čika doce .:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

evo obecanih slika:

 

http://img6.imageshack.us/img6/8475/251020112095.jpg

 

http://img810.imageshack.us/img810/3204/251020112098.jpg

 

 

jel vam se dlaka i dalje cini predugacka?

 

ovo je su najvece udice i boile koje koristim (longshank x no.4, wide gape no.6, boila 14mm)

 

mozda je problem odnos velicina mamca, udice i dlake...

Link to comment
Share on other sites

Ja bi stoper milimetar od prstena da boila skoro udara u udicu.

Kod tebe sam prvi put i video ovaj nacin vezivanja,mada se tada jos nisam toliko zanimao za duzinu dlake pa su mi sve udice uglavnom sa kracom dlakom.

Imao sam nekoliko spadanja ribe ali nista bitno u odnosu na izvadjene.

E sad kordu sam slabije koristio ali sam i sa njom dobro prolazio.

Uglavnom koristim onu zakrivljenu ovnerku za taj rig.

Ja da se pitam ipak bi skratio malo dlaku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...