Jump to content

Korda Kaptor udice


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedna od prvih lekcija kou sam naucio od strijih i iskusnijih ribolobaca je da kad imas vise uzastopnih promasenih udaraca prvo sto treba pokusati je da se poveca velicina udice !?

Na srecu nisam imao neki ogroman broj promasenih udaraca, pa ne mogu i empirijski potvrditi ovu teoriju ali mi se cini vrlo smislenom;

Link to comment
Share on other sites

Jedna od prvih lekcija kou sam naucio od strijih i iskusnijih ribolobaca je da kad imas vise uzastopnih promasenih udaraca prvo sto treba pokusati je da se poveca velicina udice !?

 

longshank no.4 mi pravi daleko vece probleme nego no.10 ali uz desetku koristim boile 10mm i tako ne mogu da pecam na vodama bogatim babuskom... ustvari mogao bih i kombinaciju no.10/14mm samo dodatno produzim dlaku, ali nemam pojma, nisam ni probao, nekako mi sene svidja ta kombinacija... probacu...

 

Na srecu nisam imao neki ogroman broj promasenih udaraca, pa ne mogu i empirijski potvrditi ovu teoriju ali mi se cini vrlo smislenom;

 

nemam problem sa promasajima, to mi se desavalo ranije dok sam koristio kracu dlaku... problem su mi brojna otkacinjanja... al` ne bih da povecam procenat izvadjenih riba u odnosu na otkacene ukoliko cu povecati broj ispljunutih udica

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast svakome, nek prica ko sta hoce ali logicno je da ce lakse ispljunuti manju udicu nego vecu, manja udica ce lakse prosecati usta nego veca, jedina prednost manje udice je u tome sto ce je pre uzeti nego vecu (sto nije zanemarljivo... naprotiv) !

E sad... umetnost i jeste u tome, napraviti kompromis izmedju ove dve "pomalo" oprecne cinjenice !

 

PS: Shevchenko, razumeo sam tvoj stav ali ocigledno ne mislimo na istu stvar ! Tvoja teorija sa manjom udicom se verovatno odnosi na situaciju kad imas mnogo laznih udaraca, pipanja, mrljavog uzimanja, a ova sa vecom udicom bi se odnosila na situaciju kad imas siguran griz, a ipak gubis ribu !

Link to comment
Share on other sites

@milancheshow..i ja koristim potpuno iste prezentacije kao i ti sa ti, sto stavljam shrink tubicu na long shank udicu,cini mi se da tako ima bolje ubadanje...doduse koristim gamakatsu-ovu long shank u velicini 6...probaj sa tubicom pa uporedi ako vec nisi...
Link to comment
Share on other sites

Koristio wide gape i curv senk kupljene u Medzic shopu.Primetio sam da se vrlo brzo tupe,pogotovo kad se koristi pva tube i kesice.Isto sam gubio dosta ribe,na jednom takmicenju oko 20 komada sto je premnogo.Probao sam razne prezentacije opet bez uspeha.Ne odbacujem mogucnost moje greske.Onda predjem na foxve xsc 4ke 6ce sa istim predvezima kao na kordi i smanjim spadanje na 2 do 4 kom.za takmicenje od 48 sati.Pecao sam na Debeljaci sa 6com i dobio sarana od 17.400kg i nema nikakvog otvaranja.Sto je vazno dugo ostaju ostre tako da koristim istu udicu na dva do tri takmicenja.Zabada se duboko tako da nekad moram da koristim medicinska klesta da bih bezbolno izvadio udicu.Moj favorit fox xsc
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ove udice ti preporucujem koje su meni odlicne rezultate davali i u njih imam 100% poverenja dase nece pod ribom otvoriti,jer su sve proverene od mene na raznim terenima pecanja!

 

Hayabusa H.BIL288

Hayabusa P1

Hayabusa H1

Hayabusa P2

 

PB produkts No EscapeHook

PB Anti eject Xstrong Hook

 

 

Owner Flyliner Cutting Point

 

Anaconda Cassein WS Hook

Anaconda Pointer

Anaconda WS Special

Link to comment
Share on other sites

otto svaka cast na prezentaciji anacondinih udica Anaconda Cassein WS Hook

Anaconda Pointer

Anaconda WS Special . ja dosta pecam na divljim vodama, i nisam imao problem brzog tupljenja, cak i kad kroz travu povlacim. Pecam skoro 90%na Anakondu i bez problema, mozda je za takmicare malo deblja, ali jos mi se nijedna nije ispravila ili pukla. Sve to naravno individualno :). Kordine sam probao u zadnje vreme , ali jos nemam nekalosa iskustva, da bih je kudio

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...